بازدید: 10

حذف چهار صفر پولی باعث تورم ۱۵ درصدی می‌شود

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1978183
عضو کمیسیون اقتصادی گفت: حذف چهار صفر از پول ملی باعث سردرگمی مردم در مبادلات پولی و بانکی می‌شود.

کاهش چهار صفر پولی باعث تورم ۱۵ درصدی خواهد شد/ مردم تحمل تورم را ندارندمعصومه آقاپور عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به تصمیم دولت برای حذف چهار صفر از پول ملی، اظهار کرد: در شرایط فعلی که تحریم های اقتصادی کشور را به چالش کشانده، اولویت اصلی ما باید کاهش تورم، افزایش رخ رشد اقتصادی، خروج از رکود، حل مساله بیکاری و کاهش هزینه های جاری کشور باشد.

او افزود: اکنون ضرورتی برای حذف چهار صفر از پول ملی وجود ندارد و هر زمانی که اقتصاد کشور به سمت رشد و امنیت حرکت کرده و کسری بودجه مرتفع شود، می توانیم از ایده حذف چهار صفر از پول ملی دفاع کنیم.

بیشتر بخوانید: هر قطعه اسکناس بعد از حذف ۴ صفر چقدر آب می خورد؟

حذف ۴ صفر از پول ملی به تصویب مجلس نیاز دارد/ حذف ۴ صفر برای دولت هزینه ای ندارد

آقاپور تصریح کرد در حال حاضر حذف چهار صفر از پول ملی باعث سردرگمی مردم در مبادلات پولی و بانکی خواهد شد، از طرفی تولید کنندگان و تاجران احساس خواهند کرد که ارزش محصولاتشان کاهش یافته و به سمت رُند کردن قیمت ها می روند.

عضو کمیسیون اقتصادی بیان کرد: در صورت حذف ۴ صفر از پول ملی تورم ۴ تا ۱۵ درصد افزایش می یابد در حالی که جامعه تحمل چنین فشار و شوکی را ندارد، همچنین این اقدام هزینه های بسیاری را متوجه نظام حسابرسی کشور می کند و اصلا به صلاح کشور نیست.

انتهای پیام/


حذف چهار صفر پولی باعث تورم ۱۵ درصدی می‌شود
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها