بازدید: 22

مردم به خدمات مشاوره در فضای مجازی اعتماد نکنند/نظارت‌ها بر صفحات اینستاگرام باید بیشتر شود

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1977683
عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان و روانشناس، از اعتماد مردم به برخی تبلیغات فضای مجازی در خصوص خدمات مشاوره، روانشناسی و طالع بینی و فال انتقاد کرد.

مردم به خدمات مشاوره در فضای مجازی اعتماد نکنند/نظارت ها بر صفحات اینستاگرام باید بیشتر شودتقی ابوطالبی احمدی عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان و روانشناس در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، از اعتماد مردم به برخی تبلیغات فضای مجازی در خصوص خدمات مشاوره و روانشناسی انتقاد کرد و گفت: بسیاری از این صفحات ایجاد شده در فضای مجازی تقلبی بوده و صاحبان آن ها در این حوزه ها تخصصی ندارند.


وی با بیان اینکه برخی صفحات در اینستاگرام و سایر فضا های مجازی بدون کمترین تخصص در حال ارایه مشاوره به مردم و اخذ وجوه بسیار هستند، تصریح کرد: انجام هر گونه تست روانشناسی و تحلیل آن باید از سوی متخصص این حوزه انجام شود از این رو مردم نباید به این نوع تبلیغات در فضای مجازی اعتماد کنند.


ابوطالبی احمدی با تاکید بر ضرورت تشدید نظارت بر فضای مجازی از سوی دستگاه های مسئول، گفت: متاسفانه مردم به عواقب اعتماد به سایت ها و فضای مجازی تقلبی که خدمات مشاوره ارایه می کنند واقف نیستند.


وی با بیان اینکه متاسفانه صفحات بسیاری در فضای مجازی به فال گیری و طالع بینی اختصاص یافته است، افزود: فعالیت آزادانه چنین سایت ها و صفحاتی نیز نشان از ضعف نظارت ها دارد.


عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان و روانشناس، با تاکید بر اینکه سازمان نظام روانشناسی، پلیس و همچنین سایر دستگاه های نظارتی باید در خصوص محتوای منتشر شده در فضای مجازی حساس تر باشند، تصریح کرد: در کشور های پیشرفته نظارت بر فضای مجازی به گونه ای است که اجازه فعالیت به صفحات و سایت های تقلبی و بدون تخصص داده نمی شود این موضوع در کشور ما نیز باید پیگیری شود.


انتهای پیام/


مردم به خدمات مشاوره در فضای مجازی اعتماد نکنند/نظارت‌ها بر صفحات اینستاگرام باید بیشتر شود
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها