بازدید: 17

همه آن چیزی که باید در مورد چربی‌های ترانس بدانید

منبع : افکار نیوز کد خبر: 1977580
چربی‌های مصنوعی یا صنعتی که هیدروژنه شده هستند مانند روغن سبزیجات که برای جامد ماندن در دمای اتاق تغییر شیمیایی داده می‌شوند، بسیار برای سلامتی مضر هستند.
به گزارش افکارنیوز،

 چربی های ترانس یک نوع از چربی های غیراشباع به شمار می روند که هم به صورت طبیعی و هم مصنوعی وجود دارند.

اخبار اجتماعی- این چربی ها به صورت طبیعی در گوشت و لبنیات حیوانات نشخوار کننده مانند گاو وجود دارد و زمانی که باکتری های موجود در معده این موجودات چمن و علف را هضم می کنند٬ شکل می گیرند که حدود ۲-۶% لبنیات و ۹% گوشت را شامل می شوند.

اگرچه تحقیقات نشان می دهد که مصرف کنندگان این مواد نیازی به نگرانی در مورد سلامت خود ندارند. (البته در صورت مصرف متعادل آنها.)

با این حال چربی های مصنوعی یا صنعتی که هیدروژنه شده هستند مانند روغن سبزیجات که برای جامد ماندن در دمای اتاق تغییر شیمیایی داده می شوند، بسیار برای سلامتی مضر هستند.

چه تاثیری بر روی قلب دارند؟

چربی های مصنوعی می توانند احتمال ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش دهند. در یک مطالعه که بر روی افرادی که چربی های ترانس مصرف کرده بودند صورت گرفت، افزایش میزان LDL (کلسترول بد) بدون افزایش HDL (کلسترول خوب) صورت گرفت. در همین حال بسیاری از چربی های دیگر همراه با افزایش LDL موجب افزایش HDL نیز می شوند.

آیا بر روی حساسیت انسولین و دیابت نیز تاثیر میگذارند؟

در یک مطالعه بزرگ که بر روی ۸۰هزار زن صورت گرفت نشان داد آن هایی که از چربی های ترانس استفاد کرده بودند تا ۴۰% خطر ابتلا به دیابت در آن ها افزایش یافته بود. با این حال تحقیقات بسیاری بر روی فاکتور های دیابت مانند حساسیت انسولین و میزان قند خون و رابطه آن ها با چربی ترانس صورت گرفت، اما نتایج بدست آمده متناقض بود و همچنان نمی توان به صورت دقیق گفت که آیا می تواند این چربی موجب دیابت شود یا نه.

همچنین تحقیقات دیگر نشان می دهند که چربی های ترانس می توانند باعث افزایش التهاب به خصوص در افراد چاق و آسیب به پوشش داخلی رگ های خونی شوند. غذا های فرآوری شده که در آن ها روغن سبزیجات هیدروژنه شده وجود دارد، از منابع اصلی این چربی ها به شمار می روند.

 


همه آن چیزی که باید در مورد چربی‌های ترانس بدانید
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها