بازدید: 24

آتش سوزی در جنگل های یونان

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1977577
گرمای هوا، وزش باد و گیاهان خشک به بروز آتش سوزی های متعدد و گسترش سریع آتش در جنگل های یونان منجر شده است

به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار، گرمای هوا، وزش باد و گیاهان خشک به بروز آتش سوزی های متعدد و گسترش سریع آتش در جنگل های یونان منجر شده است.

کد ویدیو

جنگل های یونان در نزدیکی آتن از دیشب در آتش می سوزد. آتش خیلی سریع در جزیره اوبه Eubée در مجاورت پایتخت یونان گسترش یافت. تهدید ناشی از آتش سوزی دو روستا را در وضعیت هشدار قرار داد.
آتش درختان جنگل را به خاکستر تبدیل کرد. خبر آتش سوزی دوشنبه شب در جزیره اوبه گزارش شد. به دلیل گرمای هوا، باد و گیاهان خشک؛ حریق خیلی زود گسترش یافت. ساختمان های نزدیک به آتش سوزی در معرض تهدید قرار گرفتند. ساکنان دو روستا با پانصد نفر جمعیت تخلیه شدند. دویست آتش نشان، هفتاد و پنج دستگاه خودرو اطفاء حریق و همچنین پنج فروند بالگرد و شش فروند هواپیما در عملیات خاموش کردن آتش به کار گرفته شدند.

آتش سوزی و بوی دود از یکصد کیلومتر دورتر و در آتن احساس می شود. آتش نشان ها دیروز در پایتخت یونان یک مورد آتش سوزی در جنگل را که ساختمان های مناطق حومه آتن را تهدید می کرد، مهار کردند. دمای هوای یونان در روزهای اخیر تا چهل درجه افزایش یافت و این کشور با چندین مورد آتش سوزی روبرو شد. هنوز یک مورد آتش سوزی در جزیره تاسوس thasos ادامه دارد. آتش در روز یکشنبه هفته جاری یک چهارم جزیره الافونیسوس Elafonisos را به خاکستر مبدل کرد. نیروهای آتش نشانی فقط در روز شنبه برای اطفاء پنجاه مورد حریق در جنگل ها تلاش کردند.


آتش سوزی در جنگل های یونان
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها