بازدید: 25

راهکار کنترل خشم چیست؟

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1977565
یک روانشناس گفت: افراد در صورت مواجهه با نشانه‌های خشم، باید محل و فردی که موجب خشم شده است را ترک کنند و به خودشان اهمیت و فرصت دهند و خشم خود را بیشتر نکنند.

کامران ترابی روانشناس و مشاور در گفت وگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره راهکار کنترل خشم اظهار کرد: افراد کاملا حق دارند که گاهی خشمگین شوند، آن ها خشمگین شدن را انتخاب نکرده اند، اما خشمگین ماندن یا نماندن انتخاب خودشان است.

این روانشناس درباره علل بروز خشم گفت: تهدید هایی مانند ناکامی، از دست دادن دوستان و نزدیکان و فرصت ها، احساس ضعف و عدم کنترل، تکرار امور آزار دهنده مانند صدا های ناخوشایند یا تجاوز به حریم شخصی، بن بست های مذاکراتی و تعارض بالا در مواضع بنیادی و سرکوب احساسات دیگر و استرس انباشته شده از جمله عوامل بروز خشم هستند.

ترابی تصریح کرد: افراد در صورت مواجهه با نشانه های خشم، باید محل و فردی که موجب خشم شده است را ترک کنند و به خودشان اهمیت و فرصت دهند و خشم خود را بیشتر نکنند.

او افزود: آرام سازی یکی دیگر از راهکارهای کنترل خشم است که می توان به جای اقدامات نادرستی همچون کنایه، ناسزاگویی، درگیری، تهمت، افشای راز و امثال آن به کار گرفت و عجله نکرد.

بیشتر بخوانید: چگونه با همکارمان رابطه بهتری داشته باشیم؟ 

ترابی با بیان اینکه برون ریزی از دیگر راهکارهای کنترل خشم است، افزود: ممکن است در هنگام بروز خشم در شرایطی نباشید که بتوانید به درستی فکر و تمرکز کنید، در این صورت بهتر است با برون ریزی احساسات خود، از دست بخشی از خشم خود خلاص شوید.

این روانشناس به کارگیری مثبت را از دیگر راهکارهای کنترل خشم دانست و گفت: اگر هنوز انرژی خشم شما تمام نشده است، از آن برای بیشتر ورزش کردن، بهتر کارکردن، بیشتر خواندن یا نوشتن بهره بگیرید. همچنین اگر در انجام این راهکارها موفق نبودید، از یک متخصص کمک بگیرید.

انتهای پیام/

چگونه خشم خود را کنترل کنیم؟

راهکار کنترل خشم چیست؟
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13
 • راهکار کنترل خشم چیست؟


  یک روانشناس گفت: افراد در صورت مواجهه با نشانه‌های خشم، باید محل و فردی که موجب خشم شده است را ترک کنند و به خودشان اهمیت و فرصت دهند و خشم خود را بیشتر نکنند.
 • راهکار کنترل خشم چیست؟


  یک روانشناس گفت: افراد در صورت مواجهه با نشانه‌های خشم، باید محل و فردی که موجب خشم شده است را ترک کنند و به خودشان اهمیت و فرصت دهند و خشم خود را بیشتر نکنند.
 • راهکار اصلی کنترل فشارخون چیست؟


  طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا، تغییر در سبک زندگی راهکار اصلی کنترل فشارخون است.
 • بهترین راهکار کنترل مصرف بنزین چیست؟


  احیای سهمیه‌بندی بنزین با محور قرار دادن خانواده به جای خودرو، راه درست برای اصلاح وضعیت موجود بدون ایجاد فشار به عموم مردم بخصوص مستضعفان است.
 • تنها راهکار کنترل قیمت مسکن چیست؟


  دبیر انجمن انبوه سازان مسکن استان تهران گفت: اجرای طرح آمایش سرزمین، تنها راهکاری است که می‌تواند مانع افزایش قیمت مسکن شود.
 • راهکار کنترل چشم


  حجت‌الاسلام عالی، کارشناس مذهبی، راهکار کنترل چشم را بیان می‌کند.
 • ۴ راهکار کنترل بازار ارز


  عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت:تامین ارز برای واردات ۳گروه کالایی از طریق بازار ثانویه، فعالیت دوباره صرافی‌ها،تک نرخی شدن ارز وحل مسائل بین‌المللی از جمله راههای کنترل التهابات بازار است.
 • 4 راهکار کنترل بازار ارز


 • کنترل تب در نوزادان، راهکار


  تب کردن اتفاقی است که ممکن است برای هر کودکی پیش بیاید. بنابراین لازم است شما با نکاتی درباره برخورد...
 • راهکار‌های کنترل آنفلوآنزا در محل کار


  پس از ابتلا به آنفلوآنزا در اولین روز‌های بازگشت به محل کار، احتمال سرایت بیماری به دیگران وجود دارد به همین دلیل باید راهکار‌های پیشگیری و کنترل بیماری را بیاموزید.
 • کنترل خشم کودکان، ده راهکار ساده


  آیا کودک شما در هنگام خشم توانایی کنترل رفتار خود را ندارد؟ کنترل رفتار خشونت‌آمیز و حفظ آرامش در هنگام عصبانیت از جمله مهارت‌هایی است که باید آن را فرا گرفته و به کودکان خود نیز آموزش دهیم.
 • کنترل درد زایمان، چند راهکار موثر


  همانطور که روند به دنیا آمدن بچه و زایمان کار سختی است، تحمل درد نیز بخشی از این دشواری است.
 • راهکار کنترل قیمت مسکن


  یک کارشناس معتقد است که اگر سیاست‌های لازم برای جذب نقدینگی بخش خصوصی در بخش ساخت و ساز اتخاذ شود می‌توان روند رشد قیمت مسکن را کنترل کرد؛ او هم‌چنین بازار مسکن را ماهیتاً تابع عرضه و تقاضا می‌داند و می‌گوید اگر سرمایه‌ها به بازار مسکن حمله کند عرضه
 • راهکار‌های کنترل خشم و عصبانیت کدام است؟


  راه کنترل قوه غضبیه، همان راه کنترل قوای دیگر است. اگر انسان اندکی از نظر ایمان قوت یابد، می‌تواند خشم وعصبانیت خود را کنترل کند.
 • ۸ راهکار کاربردی کنترل استرس حاد


  اگر دچار استرس حاد هستید نیاز است که با استفاده از تمام راهکار‌های ممکن این مشکل را حل کنید. می‌توانید حل این مشکل را با تغییر در نوع نگرشتان شروع کنید.

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها