بازدید: 21

خوراکی‌هایی که زنان را در برابر سرطان سینه ایمن می‌کند

منبع : افکار نیوز کد خبر: 1977563
یک تحقیق جدید بیانگر آن است که مصرف مرغ به جای گوشت قرمز، سوسیس و کالباس می‌تواند خطر بروز سرطان سینه را کاهش دهد.
به گزارش افکارنیوز،

 نتایج یک بررسی جدید نشان داده است، خوردن مرغ به جای استیک و کالباس باعث کاهش قابل توجه ریسک بروز سرطان سینه در زنان می شود.

این پژوهش تأکید می کند، زنانی که گوشت قرمز زیاد مصرف می کنند، ۲۳ درصد بیشتر احتمال ابتلا به سرطان سینه را دارند.

به گفته کارشناسان، افرادی که مرغ مصرف می کنند ۱۵ درصد کمتر در معرض خطر بیماری تهاجمی قرار دارند، این درحالیست که مصرف گوشت قرمز با ابتلا به سرطان مرتبط است.

مطالعه موسسه ملی سرطان ایالات متحده رژیم های غذایی بیش از ۴۲ هزار زن را بررسی کرده و آن ها را به مدت هشت سال تحت نظر خود قرار داده است.

اخبار اجتماعی- کسانی که گوشت قرمز بیشتری مصرف کرده بودند، تقریباً یک چهارم بیشتر از کسانی که کمترین مصرف را داشتند، دچار سرطان سینه شده بودند.

مشخص شده است که گوشت قرمز حاوی ترکیبات ایجاد کننده سرطان است، در حالی که طیور با فعالیت کم جهش زایی مرتبط است، استرس را کاهش می دهد و کمتر باعث آسیب به DNA می شود.

دیل سندلر، نویسنده مطالعه گفت: گوشت قرمز به عنوان یک سرطان زای احتمالی شناخته شده است.

وی تأکید می کند: «مطالعه ما شواهدی را ارائه داده که براساس آن اگر مرغ جایگزین گوشت قرمز شود ممکن است باوجود اینکه یک تغییر ساده است، اما کاهش بروز سرطان سینه را در پی داشته باشد».

آمار ها بیانگر آن است که یک زن از هر هشت زن در ایالات متحده و انگلیس در یک دوره از زندگی ابتلا به سرطان سینه را تجربه می کنند.

 


خوراکی‌هایی که زنان را در برابر سرطان سینه ایمن می‌کند
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها