بازدید: 40

پایان مدارس خشتی و گلی در هاله‌ای از ابهام

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1976616
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وجود مدارس خشتی و گلی و نبود فضای آموزشی در استان سیستان و بلوچستان به قدری است که آموزش و پرورش نمی‌‎تواند امسال داعیه پایان دادن به مدارس خشتی و گلی را اعلام کند، گفت: با وجود افزایش ۴ برابری بودجه نوسازی و تجهیز مدارس با تحقق این مهم همچنان فاصله داریم.

پایان مدارس خشتی و گلی در هاله ای از ابهامبه گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان،علیم یارمحمدی در واکنش به اعلام پایان وجود مدارس خشتی و گلی، عنوان کرد: حجم عقب ماندگی استان سیستان و بلوچستان از سایر استان ها به قدری است که نه تنها در شروع سال تحصیلی بلکه در پایان سال هم نمی توان امیدوار به جمع کردن بساط مدارس خشتی و گلی در این استان بود. نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کار، حرفه و رشته سرپرست فعلی وزارت آموزش و پرورش مدرسی است و از امور عمرانی اطلاع چندانی ندارد؛ این در حالیست که اگر ظرف ۴۰ سال گذشته در این حوزه در جهت رفع تبعیض ها و محرومیت ها برنامه ریزی می کردیم، می توانستیم عقب ماندگی ها را جبران کنیم تا سیستان و بلوچستان به این شکل در شاخصه های توسعه در رتبه های آخر قرار نگیرد.

نباید کم کاری خود را به گذشته موکول کنیم

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه نباید کم کاری خود را به گذشته موکول کنیم، تصریح کرد: چنانچه مطالعات آمایش سرزمینی و حرکت بر اساس برنامه در دستور کار مسئولان قرار می گرفت، بسیاری از مشکلات حل می شد.

وی با یادآوری اینکه پایان مدارس خشتی و گلی شعاری است که مدیران پیشین آموزش و پرورش نیز عنوان کرده ‎ بودند، افزود: این در حالیست که فضا های آموزشی موجود به هیچ عنوان جوابگوی نیاز استان سیستان و بلوچستان نیست.

این نماینده مردم در مجلس ضمن حمایت از فعالیت های رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، یادآور شد: فعالیت های رخشانی مهر که فردی عملیاتی و کاربلد است، جای تقدیر دارد و باید اذعان کرد که از زمان حضور وی در سازمان نوسازی شاهد تحول در این سازمان بوده‎ ایم که جای تقدیر و تشکر دارد.

افزایش ۴ برابری بودجه نوسازی در قیاس با سال گذشته

یارمحمدی با اشاره به افزایش ۴۰۰ درصدی بودجه نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، اضافه کرد: طی سال های اخیر از ظرفیت مجلس و بودجه های موجود در این حوزه به خوبی استفاده شده و امیدواریم این روند با تمرکز به استان های عقب تر از شاخص‎های پایین تر ادامه داشته باشد.

توسعه متوازن در دستور کار آموزش و پرورش باشد

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس توسعه متوازن را یکی از ضرورت های اصلی کشور دانست و تصریح کرد: طبق برآورد هایی که در ابتدای برنامه پنجم صورت گرفت، قرار بود طی سه سال ۷۰۰ میلیارد تومان برای جبران عقب ماندگی استان سیستان و بلوچستان به ما تعلق گیرد که متأسفانه حتی یک ریال هم از این رقم محقق نشد.

منبع:خانه ملت
انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.


پایان مدارس خشتی و گلی در هاله‌ای از ابهام
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها