بازدید: 41

تاثیر هوش بر طول عمر

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1976560
افراد باهوش مسن و خردمند مخصوص داستان‌ها و افسانه‌ها نیستند و به نظر می‌رسد افراد با هوش، عمر طولانی‌تری نسبت به سایرین دارند.

تاثیر هوش بر طول عمربه گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان،افراد باهوش مسن و خردمند مخصوص داستان ها و افسانه ها نیستند و به نظر می رسد افراد با هوش، عمر طولانی تری نسبت به سایرین دارند به عنوان مثال اسحاق نیوتن در سن ۸۴ سالگی، برتراند راسل فیلسوف و ریاضیدان در ۹۷ سالگی و ریتالوی مونتالچینی نوروبیولوژیست برنده جایزه نوبل نیز در ۱۰۳ سالگی از دنیا رفتند.

اگرچه خدمات درمانی با طول عمر بیشتر ارتباط دارند، اما نتایج مطالعات نشان می دهد که ممکن است ارتباط ظریف تری بین طول عمر و هوش وجود داشته باشد.

در سال ۲۰۱۷ گروهی به سرپرستی روانشناس پروفسور ایان داری در دانشگاه ادینبورگ تحقیقاتی را در این مورد با بیش از ۶۵ هزار نفر منتشر کردند که ضریب هوشی آنان در سال ۱۹۴۷ در سنین کودکی اندازه گیری شده بود.

نتایج این تحقیق نشان داد افرادی که ضریب هوشی بالاتری در کودکی داشتند، خطر ابتلا به بیماری هایی مانند سرطان ریه، بیماری های قلبی و سکته های مغزی کمتری داشتند که این عوامل موجب افزایش طول عمر می شود.

در واقع این آمار بیانگر انتخاب های بهتر در شیوه زندگی، مانند رژیم های غذایی سالم و میزان پایین تر از استعمال دخانیات باشد.

منبع:ایسنا
انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.


تاثیر هوش بر طول عمر
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها