بازدید: 35

پایان سرقت‌های افسانه‌ای دوقلوها در شرق تهران

منبع : فرارو کد خبر: 1976243
تیموری در مور د اینکه آیا این افراد اقدام به جعل پلاک موتورسیکلت نیز کرده بودند، گفت:‌این موضوع از سوی ماموران در حال بررسی است و شواهدی در دست بررسی است که نشان می‌دهد احتمالا این افراد پلاک موتورسیکلت‌ها را نیز جعل کرده‌اند که با توجه به افزایش قیمت موتورسیکلت این اقدام برایشان دارای درآمد قابل توجهی بوده است.

دو برادر دوقلو که با تشکیل باند سرقت اقدام به مونتاژ موتورسیکلت و خرد کردن خودروهای سواری در شرق تهران می کردند، دستگیر شدند.

سرهنگ جهانشاه تیموری رئیس کلانتری نبرد در گفت وگو با ایسنا در این باره گفت: صبح روز گذشته، ماموران کلانتری نبرد، با کشف یک خودروی سرقتی و بهره گیری از دوربین های مدار بسته و منابع اطلاعاتی موفق به شناسایی سارقان این خودرو در همان محدوده شدند.

وی با بیان اینکه هماهنگی ها برای دستگیری سارقان با مقام قضایی انجام شده و ماموران پلیس عصر دیروز در عملیاتی به محل سکونت سارقان رفته و آنها را دستگیر کردند، گفت: هنگام دستگیری سارقان، ماموران اقدام به بازرسی از محل کرده و با ده ها قطعات خودروی پراید و موتورسیکلت روبرو شدند و در این مورد نیز از متهمان بازجویی انجام شد.

تیموری با بیان اینکه مالک خودروی مسروقه مکشوفه شناسایی و به کلانتری دعوت شد، گفت: سارقان در رویارویی با مالباختگان، لب به اعتراف گشوده و به سرقت خودرو و موتورسیکلت اعتراض کردند.

رئیس کلانتری نبرد همچنین گفت: این دو سارق که ۲۷ سال سن دارند، دوقلوهای یکسان و مشابه هستند، آنها ابتدا سعی داشتند با سوء استفاده از شباهتشان، ماموران را گمراه کنند اما با توجه به اسناد و ادله موجود مشخص شد که هر دو نفر در سرقت مشارکت داشتند.

وی در مورد شیوه و شگرد این سارقان گفت: این افراد که یک همدست دیگر آنان نیز شناسایی شده اند، اعتراف کردند با تشکیل باندی سه نفره از مدتی قبل اقدام به سرقت خودروی سواری پراید در نقاط مختلف شهر می کردند، به طوری که تاکنون به حدود ۱۵ فقره سرقت پراید اعتراف کرده اند. این افراد پس از سرقت پراید آن را به نزدیکی مخفیگاهشان برده و اقدام به تکه تکه کردن اجزا و قطعات آن می کردند به طوری که به جز اسکلت کابین، تمامی قطعات خودرو را جدا کرده و از طریق آگهی در سایت های اینترنتی فروش کالاهای دست دوم و همچنین چند مالخر در محدوده میدان شوش، قطعات را به فروش می رساندند.

رئیس کلانتری نبرد اضافه کرد: این متهمان همچنین اعلام کردند که اگر داخل خودرو لوازمی گرانبها یا تزیینی می دیدند آن را برای خود نگه می داشتند که چندین مورد از مخفیگاه سارقان کشف و ضبط شده است.

تیموری با اشاره به سرقت موتورسیکلت از سوی این افراد خاطرنشان کرد: شیوه سرقت موتورسیکلت از سوی اعضای این باند متفاوت بود. آنها ابتدا اقدام به شناسایی افرادی که موتورسیکلت شان سرقت شده می کردند و سپس در ازای دریافت مبلغی کم سند و مدارک مربوط به موتورسیکلت را از وی می گرفتند. این افراد در ادامه اقدام به سرقت موتورسیکلتی مشابه همان موتورسیکلت مسروقه کرده و با تراشیدن شماره های ثبت شده و درج شماره های جدید روی بدنه و موتور موتورسیکلت، آن را به عنوان جایگزین موتورسیکلت مسروقه به مالباختگان می فروختند.

تیموری افزود: برادران دوقلو تاکنون به حدود ۶ فقره سرقت موتورسیکلت به همین شیوه اعتراف کردند.

وی درباره سوابق این سارقان نیز به ایسنا گفت: هر دو متهم سابقه دستگیری داشته اما یکی از برادرها ادعا کرد که از مدت ها قبل دور خلاف را خط کشیده و در یک مغازه موتورسازی مشغول به کار شده بود اما با تحریک برادرش برای کسب درآمد بیشتر دوباره به این کار روی آورده و چون با ساختار موتورسیکلت و خودرو آشنایی داشته در اوراق کردن خودروها و سند نمره کردن موتورسیکلت ها مشارکت داشته است.

تیموری در مور د اینکه آیا این افراد اقدام به جعل پلاک موتورسیکلت نیز کرده بودند، گفت: این موضوع از سوی ماموران در حال بررسی است و شواهدی در دست بررسی است که نشان می دهد احتمالا این افراد پلاک موتورسیکلت ها را نیز جعل کرده اند که با توجه به افزایش قیمت موتورسیکلت این اقدام برایشان دارای درآمد قابل توجهی بوده است.

رئیس کلانتری نبرد افزود: تحقیقات تکمیلی در مورد این متهمان ادامه دارد و این افراد همراه با پرونده تشکیل شده به دادسرا اعزام شده اند.

تیموری با بیان اینکه تحقیقات تکمیلی از متهمان دستگیر شده در حال انجام است و همدست سومشان نیز بزودی دستگیر خواهد شد، به شهروندان هشدار داد که به هیچ عنوان سند و مدارک موتورسیکلت خود را در اختیار دیگران قرار نداده و برای خرید و فروش و نقل و انتقال موتور حتما به مراکز تعویض پلاک پلیس راهور مراجعه کرده و از خرید و فروش موتورسیکلت های قولنامه ای و وکالتی خودداری کنند.


پایان سرقت‌های افسانه‌ای دوقلوها در شرق تهران
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13
 • پایان سرقت‌های افسانه‌ای دوقلوها در شرق تهران


  تیموری در مور د اینکه آیا این افراد اقدام به جعل پلاک موتورسیکلت نیز کرده بودند، گفت:‌این موضوع از سوی ماموران در حال بررسی است و شواهدی در دست بررسی است که نشان می‌دهد احتمالا این افراد پلاک موتورسیکلت‌ها را نیز جعل کرده‌اند که با توجه به افزایش قیم
 • پایان سرقت‌های افسانه‌ای دوقلوها در شرق تهران


  دو برادر دوقلو که با تشکیل باند سرقت اقدام به مونتاژ موتورسیکلت و خرد کردن خودروهای سواری در شرق تهران می‌کردند، دستگیر شدند.
 • پایان افسانه باند «نیلو خانم» و سرقت خودرو


  رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: رئیس این باند خانم ۳۸ ساله‌ای به نام نیلو بود که با دو هم دست مرد خود پس از سرقت خودروی مزدا ۳ اقدام به سرقت لوازم وتجهیزات داخل خودرو‌های دیگر می‌کردند.
 • بخشش ؛ پایان درگیری مرگبار دوقلوها


 • پایان راه برای سارقان زروگیر تهران/سرقت از ۵ نقطه در یک شب


  رئیس کلانتری ۱۰۵ سنائی از دستگیری ۲ سارق زورگیر با ۳۰ فقره سرقت خبر داد و گفت: متمهان اعتراف کردند: " شب گذشته در ۵ نقطه اقدام به سرقت کرده ایم"
 • پایان افسانه ۸ لیوان آب در روز


  سر و کلۀ این قاعده از کجا پیدا شده است؟ به احتمال زیاد قضیه برمی‌گردد به برداشت اشتباه از دو دستورالعمل که هر دو به دهه‌ها قبل برمی‌گردند.
 • پایان افسانه کاسینی


  فضاپیمای کاسینی ناسا پس از 20 سال فعالیت، دقایقی شیرجه نهایی به سمت زحل را انجام داد و در جو زحل ذوب شد.
 • پایان افسانه گنبد آهنین


  گنبد آهنین، پاتریوت، حیتس، ثاد، فالانکس، عصای سحرآمیز و… بخشی از این تلاش‌های ارتش رژیم برای بازدارندگی در مقابل موشک‌ها و راکت‌های مقاومت است.
 • افسانه هزار پایان به کهن شهر رسید


  تصویربرداری سریال افسانه هزارپایان به کارگردانی شهاب عباسی که از اواسط شهربور ماه در شهرک غزالی کلید خورده بود همچنان ادامه دارد و تیم تولید در ادامه تصویربرداری خود به کهن شهر رسیدند.
 • پایان تراژیک افسانه دوی سرعت بشر


  خداحافظی تلخ اوسین بولت پادشاه رشته دو و میدانی در آخرین مسابقه رسمی دوران پرافتخار قهرمانی اش؛ لحظه مصدومیت این ستاره جامائیکایی و سرنگون شدن در مسابقات 4 در 100 متر لندن2017 را می بینید.
 • رم 3 - جنوا 2/پایان افسانه گلادیاتور


  بعد از 25 سال، فرانچسکو توتی کفش های خود را آویخت و برای آخرین بار با لباس جالوروسی به میدان رفت.
 • پایان افسانه «رادارگریز» بودن جنگنده اف-۳۵


  کارشناسان آلمانی با ردیابی چندباره جنگنده فوق مدرن اف-۳۵ آمریکایی ها به افسانه رادارگریز بودن پر هزینه ترین پروژه تاریخ پایان دادند.
 • سرانجام افتضاح «دلدادگان»؛ پایان بد یک «افسانه»!


  در حالی که منوچهر هادی کارگردان سریال «دلدادگان»، قبل از قسمت پایانی قول یک غافلگیری در قسمت آخر سریال را داده بود و همه مخاطبان منتظر بودند ببینند سرنوشت شخصیت‌های سریال «دلدادگان» به کجا می‌رسد، این سریال در نهایت بعد از سه فصل با پایان غیر جذابی ک
 • «افسانه هزار پایان» به «کهن شهر» رسیدند +تصاویر


  تصویربرداری سریال «افسانه هزارپایان» به کارگردانی شهاب عباسی که از اواسط شهربور ماه در شهرک غزالی کلید خورده بود همچنان ادامه دارد و تیم تولید در ادامه تصویربرداری خود به «کهن شهر» رسیدند.
 • شباهت «افسانه هزار پایان» به «جومونگ»! +عکس


  نویسنده «افسانه هزار پایان» گفت: عماد مستنسخی شخصیت پدر خانواده است که شغل او صحافی کتاب‌های قدیمی است و طی ماجرایی تبعید می‌شود. خودم فکر می‌کنم که قصه تا حدی شبیه به الگوی جومونگ است که پدر گمشده پیدا می‌شود.

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها