بازدید: 355

سوره ای که خواندن آن مجوز ورود حتمی شما به بهشت است

منبع : افکار نیوز کد خبر: 1968216
سوره عنکبوت بیست و نهمین سوره جزء بیستم و بیست و یکم و از سوره‌های مکی قرآن است.
به گزارش افکارنیوز،

نام عنکبوت از تشبیهی که در آیه ۴۱ این سوره آمده، گرفته شده است. این سوره درباره توحید، نشانه های خدا در آفرینش، مبارزه با شرک سخن گفته و برای دلداری به مسلمانان کم تعداد در آغاز اسلام، سرنوشت برخی از پیامبران پیشین را گزارش کرده است.

اخبار مذهبی _ سوره عنکبوت همچنین درباره عظمت قرآن و دلایل حقانیت پیامبر (ص) و لجاجت مخالفان صحبت کرده است. از آیات مشهور سوره عنکبوت آیه ۴۱ و ۵۷ آن است که در اولی، خداوند داستان تکیه کردن کافران به بت ها را به عنکبوت و خانه سست عنکبوت تشبیه کرده است و در دومی هشدار داده است که هر انسانی مرگ را می چشد و به سوی خداوند برمی گردد.

درباره فضیلت تلاوت این سوره از جمله از پیامبر (ص) نقل شده است هر کس سوره عنکبوت را بخواند به تعداد همه مومنان و همه منافقان ده حسنه به او داده می شود همچنین از امام صادق (ع) روایت شده هر کس سوره عنکبوت و روم را در شب بیست و سوم ماه رمضان قرائت کند، سوگند به خدا که از اهل بهشت است و من هیچ کس را از این مسئله استثنا نمی کنم و نمی ترسم که خداوند در این سوگند قاطع من، گناهی بر من بنویسد و مسلما این دو سوره در پیشگاه خدا بسیار ارج دارد.

متن آیاتی از سوره عنکبوت همراه با ترجمه

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

به نام خدای بخشاینده مهربان

مَثَلُ الَّذِینَ اتَّخَذُوا مِن دُونِ اللَّـهِ أَوْلِیَاءَ کَمَثَلِ الْعَنکَبُوتِ اتَّخَذَتْ بَیْتًا ۖ وَإِنَّ أَوْهَنَ الْبُیُوتِ لَبَیْتُ الْعَنکَبُوتِ ۖ لَوْ کَانُوا یَعْلَمُونَ ﴿٤١﴾

داستان کسانى که غیر از خدا دوستانى اختیار کرده اند، همچون عنکبوت است که با آب دهان خودخانه اى براى خویش ساخته، و در حقیقت اگر مى دانستند سست ترین خانه ها همان خانه عنکبوت است. (۴۱)

إِنَّ اللَّـهَ یَعْلَمُ مَا یَدْعُونَ مِن دُونِهِ مِن شَیْءٍ ۚ وَهُوَ الْعَزِیزُ الْحَکِیمُ ﴿٤٢﴾

خدا مى داند هر آنچه را که جز او مى خوانند، و هم اوست شکست ناپذیر سنجیده کار. (۴۲)

وَ تِلْکَ الْأَمْثَالُ نَضْرِ بُهَا لِلنَّاسِ ۖ وَمَا یَعْقِلُهَا إِلَّا الْعَالِمُونَ ﴿٤٣﴾

و این مَثَلها را براى مردم مى زنیم ولى جز دانشوران آن ها را درنیابند. (۴۳)

خَلَقَ اللَّـهُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْ ضَ بِالْحَقِّ ۚ إِنَّ فِی ذَٰلِکَ لَآیَةً لِّلْمُؤْمِنِینَ ﴿٤٤﴾

خداوند آسمان ها و زمین را به حق آفرید. قطعادر این آفرینش براى مومنان عبرتى است. (۴۴)

اتْلُ مَا أُوحِیَ إِلَیْکَ مِنَ الْکِتَابِ وَأَقِمِ الصَّلَاةَ ۖ إِنَّ الصَّلَاةَ تَنْهَىٰ عَنِ الْفَحْشَاءِ وَالْمُنکَرِ ۗ وَلَذِکْرُ اللَّـهِ أَکْبَرُ ۗ وَاللَّـهُ یَعْلَمُ مَا تَصْنَعُونَ ﴿٤٥﴾

  آنچه از کتاب به سوى تو وحى شده است بخوان و نماز را برپا دار که نماز از کار زشت و ناپسند باز مى دارد و قطعا یاد خدا بالاتر است و خدا مى داند چه مى کنید. (۴۵)

 


سوره ای که خواندن آن مجوز ورود حتمی شما به بهشت است
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها