بازدید: 20

تیم ملی والیبال ایران ۲- کوبا ۲ / گزارش لحظه به لحظه

منبع : افکار نیوز کد خبر: 1967643
تیم‌های ملی والیبال ایران و کوبا امروز از ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه در مسابقات انتخابی المپیک به مصاف یکدیگر رفتند.
به گزارش افکارنیوز،

تیم های ملی والیبال ایران و کوبا امروز در نخستین دیدارشان در رقابت های انتخابی المپیک ۲۰۲ ژاپن  از ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه به وقت تهران در سن پترزبورگ روسیه به مصاف یکدیگر رفتند.  شاگردان کولاکوویچ  در حالی  مهیای این بازی شدند که پیش از اعزام از شرایط نه چندان خوب تیم صحبت به میان بود. با این حال همه بازیکنان بدون مشکل به این مسابقات آمدند.  

اخبار ورزشی- تیم های ملی والیبال ایران و کوبا پیش از این ۸ مرتبه با هم رو به رو شده بودند که سهم هر کدام ۴ برد بوده است. آخرین دیدار دو تیم هم در رقابت های قهرمانی جهان بود که با برد ایرانی ها همراه بود.  

ست نخست / ایران ۲۳ - کوبا ۲۵ 

نخستین امتیاز بازی برای تیم کوبا به دست آمد، اما ضربه محکم و سنگین بازی را به تساوی کشاند، همان طور که انتظار می رفت کوبایی ها سرویس های خوبی می زدند و در زمان حمله هم ضرباتشان پر قدرت بود.دفاع ایران در ابتدا خوب نبود و همین مسئله باعث شد مردان کارائیب  ٣امتیاز جلو  بیافتند، اما ضعف آن ها در دفاع و پاس های خوب کاپیتان معروف اختلاف را کمتر کرد با این حال کوبا ٨-٦ از ایران پیش افتاد و دو تیم به استراحت رفتند.

ارتفاع بلند ضربات کوبایی ها و سرعت در کار آن ها باعث شد اختلاف دو تیم دوباره زیاد شود دفاع کوبایی ها بر خلاف گذشته در ابتدای این ست خیلی آسیب پذیر نشان نداد، کولاکوویچ در میانه های بازی تقاضای استراحت کرد. تیم ملی پس از این استراحت دو امتیاز گرفت و کمی جریان بازی در دستان ایرانی ها افتاد و اختلاف به یک امتیاز رسید.  

کوبایی ها اگر چه با سرعت بالا ضربه می زدند و دریافت های خوبی هم داشتند، اما این ایرانی ها بودند که توانستند با دفاع خوب و پیاده سازی برنامه ای مناسب نخستین تیمی باشند که به امتیاز ۱۶ می رسند.   نخستین امتیاز هم برای ایران بود در ادامه بازیکن کوبایی روی فرود بد دچار مصدومیت شد و از زمین بازی خارج شد.  

بازی در لحظات پایانی نزدیک و حساس دنبال می شد  و کوبایی ها توانستند به بازی بازگردند دو تیم در امتیاز ۲۰ -۲۰ برابر شدند، اما ضربات سنگین قدرتی - سرعتی کوبایی ها آن ها را پیش انداخت.   حساسیت در اواخر بازی در اوج خود بود و مردان دریای کارائیب توانستند از حریفشان  یعنی ایران ۲ امتیاز جلو بیافتند، همین دو امتیاز کافی بود تا کوبا ۲۵ - ۲۳ برنده این ست باشد.

ست دوم / ایران ۲۶ - کوبا ۲۸ 

ست دوم هم با امتیاز برای کوبا آغاز شد، ضربه خوب پوریا فیاضی، اما کار را به تساوی کشاند. بازی سپس برای لحظاتی پیاپای دنبال شد، اما دفاع خوب و دو سرویس عالی از بازیکنان ایران باعث شد تا ایران ۳ امتیاز از حریف قدرتمندش جلو بیافتد. نقشه کوبایی ها که تقریبا مشخص شده بود رفته رفته نقش بر آب شد ایران به خوبی بازی را کنترل می کرد.

تیم ملی ایران موفق شد در ادامه با نتیجه ۸ - ۵ برنده باشد و دو تیم به وقت استراحت بروند. کوبایی ها با دقت و سرعت مناسب امتیاز های خوبی گرفتند و اختلاف را به حداقل رساندند، اما آبشار های قدرتمند با استفاده از ضعف کوبا در نقاط مختلف و دفاع برای ایران امتیاز های خوبی را به همراه داشت.

اعتراض کوبایی ها در حالی که برای ایران امتیاز به دست آمده بود باعث شد تا با ویدیو چک امتیاز به آن ها برسد تا نتیجه ۱۲ - ۱۰ به سود ایران شود، همین کافی بود تا کوبا دوباره به جریان بازی بازگردد و از ایران هم یک امتیاز پیش بیافتد. ادامه روند خوب کوبایی ها باعث شد تا آن ها زودتر با امتیاز ۱۶ برسند و دو تیم به وقت استراحت بروند.

ایران در ادامه بازگشت خوبی به جریان بازی داشت، شاگردان کولاکوویچ با سرویس های هدف دار، ضربات قدرتی و دفاع روی تور بازی را به تساوی کشاندند.   نمایش خوب یاران معروف در دفاع و حمله باعث شد تا دوباره دو تیم بازی برابری را دنبال کنند و در کسب امتیاز هم مساوی باشند. حساسیت در لحظات پایانی هم بسیار زیاد بود و دو تیم در امتیاز ۲۴ برابر شدند تا برنده بازی در امتیاز ۲۶ مشخص شود جدال پایانی این ست هم همانند ست قبل به سود کوبا به پایان رسید و این تیم ۲۸ - ۲۶ برنده شد.  

ست سوم / ایران ۲۵ - کوبا ۱۷ 

ست سوم با کسب امتیاز برای ایران همراه بود بازیکنان دو تیم همانند دو ست قبلی در شروع بازی نمایش برابری داشتند و در همان ابتدا در امتیاز ۳ برابر بودند. سرویس هدف دار بازیکنان ایرانی و اشتباه کوبایی ها باعث شد تا تیم ایران اختلافش را با حریف آمریکای مرکزیش به امتیاز ۲ برساند.

نمایش خوب بازیکنان ایرانی در ابتدای این ست باعث تا تیم ملی ایران نخستین تیم باشد که به امتیاز ۸ می رسد. نخستین سرویس پس از وقت استراحت نخست رالی جذابی را رقم زد که در پایان امتیاز آن برای ایران بود. بازی رفته رفته شاهد افت محسوسی بود، اما اختلاف ۲ امتیاز به سود ایران حفظ شد.

کوبایی ها در ضربات بلند و سرعتی در این ست هم خوب بودند و همان طور که انتظار می رفت بار ها ایران را به چالش کشیدند. نمایش خوب و خیره کننده ایرانی ها، اما در ادامه کار کوبا را غافلگیر کرد و ایرانی ها توانستند با پیاده سازی یک نقشه خوب از حریفشان پیشی بگیرند و نخستین تیمی باشند که به امتیاز ۱۶ می رسند. نخستین امتیاز پس از وقت استراحت دوم هم برای ایران بود.

بازی خوب بازیکنان ایران پس از این وقت استراحت ادامه داشت و ایران توانست اختلاف امتیازش را با حریف سرسخت خود زیاد کنند. شاگردان کولاکوویچ در پایان این ست موفق شدند با نتیجه ۲۵ - ۱۷ برنده باشند.  

ست چهارم 

ست چهارم هم با کسب دو امتیاز ارزشمند برای تیم ملی والیبال ایران آغاز شد  نمایش خوب بازیکنان ایران همانند ست قبل ادامه داشت و شاگردان کولاکوویچ توانستند نخستین تیمی باشند که به امتیاز 8 می رسند. کوبا در ادامه کار تلاش کرد با چند تعویضی که داشت دوباره به جریان بازی بازگردد اما برنامه کولاکوویچ به خوبی جواب داده بود و آن ها بازهم به راحتی امتیاز از دست می دادند و به سختی امتیاز می گرفتند. 
 
سرمربی کوبا حتی تلاش کرد با درخواست ویددیو چک چندین مرتبه بازی را از کنترل ایران خارج کند. این کار به آن ها کمک کرد اختلافشان با ایران به حداقل برسد. این کار اما کافی نبود و بازیکنان ایرانی بار دیگر با ارئه یک بازی بی نقص دیگر شرایط را تحت کنترل در آوردند و توانستند با حریفشان امتیاز بگیرند. شاگردان کولاکوویچ نخستین تیمی بودند که به امتیاز 16 رسیدند . 
 
بازی خوب پس از وقت استراحت قانونی دوم هم ادامه داشت و ملی پوشان توانستند 6 امتیاز پیش بیافتند. 

تیم ملی والیبال ایران ۲- کوبا ۲ / گزارش لحظه به لحظه
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها

پیشنهاد روزآمدسازی آیین نامه حمایت از قهرمانان ورزشی کشور/ ارائه گزارش پیشرفت علمی کشور

پیشنهاد روزآمدسازی آیین نامه حمایت از قهرمانان ورزشی کشور/ ارائه گزارش پیشرفت علمی کشور

گزارش ۲۲۰ مورد حیوان گزیدگی در بیجار

گزارش ۲۲۰ مورد حیوان گزیدگی در بیجار

کودتا در دیزی‌سرا؛ گزارش یک برکناری در پرسپولیس

کودتا در دیزی‌سرا؛ گزارش یک برکناری در پرسپولیس

گزارش تمرین پرسپولیس/ بازدید پیروانی از امکانات و مصدومیت شدید ترابی/ هواداران علیه ساکت شعار دادند

گزارش تمرین پرسپولیس/ بازدید پیروانی از امکانات و مصدومیت شدید ترابی/ هواداران علیه ساکت شعار دادند

برای تأمین آب آشامیدنی تمهیدات بسیار خوبی فراهم شد/ مشکل امنیتی ـ انتظامی گزارش نشده است

برای تأمین آب آشامیدنی تمهیدات بسیار خوبی فراهم شد/ مشکل امنیتی ـ انتظامی گزارش نشده است

گزارش لحظه به لحظه/ استقلال تهران صفر - فجر سپاسی صفر

گزارش لحظه به لحظه/ استقلال تهران صفر - فجر سپاسی صفر

گزارشی از مرگ دسته جمعی ماهی ها در دریای خزر نداشتیم

گزارشی از مرگ دسته جمعی ماهی ها در دریای خزر نداشتیم

وزارت بهداشت: موردی از بیماری «دنگی» به‌صورت انتقال محلی در ایران گزارش نشده

وزارت بهداشت: موردی از بیماری «دنگی» به‌صورت انتقال محلی در ایران گزارش نشده