بازدید: 296

این سوره بی خوابی را درمان می کند

منبع : افکار نیوز کد خبر: 1965769
،سوره بروج، هشتاد و پنجمین سوره قرآن جزء سی ام و از سوره‌های مکی است این سوره را به این دلیل بروج می‌نامند که با سوگند به آسمانی شروع می‌شود که دارای برج‌هاست.
به گزارش افکارنیوز،

سوره بروج، هشتاد و پنجمین سوره قرآن جزء سی ام و از سوره های مکی است این سوره را به این دلیل بروج می نامند که با سوگند به آسمانی شروع می شود که دارای برج هاست.

اخبار مذهبی- سوره بروج درباره سرگذشت اصحاب اخدود و سرنوشت مومنان به خدا در روز قیامت سخن می گوید و به تکذیب کنندگان قرآن هشدار به عذاب می دهد و در آخر، قرآن را در لوح محفوظ می داند. لوحی که تمام اتفاقات عالم، همراه با جزئیات کامل در آن ثبت است و به هیچ وجه قابل تغییر و دگرگونی نیست.

در فضیلت این سوره از پیامبر (ص) نقل شده هر کس سوره بروج را قرائت کند ده برابر روز های جمعه و روز های عرفه ای که درک کرده است به او پاداش داده می شود همچنین آن حضرت (ص) به قرائت این سوره در نماز های مختلف روزانه سفارش کرده است از امام صادق (ع) هم نقل شده است هر کس سوره بروج را در نماز های واجب خود بخواند در محشر و موقف هایی که در پیش خواهد داشت، همراه با پیامبران و رسولان و صالحان خواهد بود؛ زیرا سوره بروج سوره پیامبران است.

در تفسیر برهان برای این سوره خواصی از جمله برطرف کننده ترس و سختی از انسان و راحتی خواب و آسوده جدا کردن کودک از شیر مادر ذکر شده است.

 


این سوره بی خوابی را درمان می کند
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها