بازدید: 9

ترکیه از آمریکا خواست دست از حمایت شبه‌نظامیان کُرد بردارد

وزیر امور خارجه ترکیه روز دوشنبه از واشنگتن خواست تا حمایت از یگان‌های مدافع خلق در سوریه را متوقف کند.

به گزارش بولتن نیوز، «مولود چاووش اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه روز دوشنبه از آمریکا خواست تا حمایت های خود از شبه نظامیان کُرد در شمال سوریه را متوقف کند.

دولت ترکیه از اقدام واشنگتن در حمایت از یگان های مدافع خلق (وای پی جی) انتقاد کرده و این گروه را تروریستی معرفی کرده است.

چاووش اوغلو که در کنفرانس خبری صحبت می کرد، گفت: آمریکا باید به صورت مثبت به درخواست ما برای پایان مشارکت با وای پی جی (YPG) در سوریه پاسخ دهد.

این در حالی است که مقامات نظامی ترکیه و آمریکا در مورد ایجاد منطقه امن در شمال شرقی سوریه و رفع نگرانی های آنکارا درباره حضور نیروهای کرد سوریه در آن منطقه باهم دیدار کردند (جزئیات بیشتر).

ترکیه می خواهد با هماهنگی با ایالات متحده، منطقه 19 تا 25 مایلی در عمق خاک سوریه و شرق رود فرات را کنترل کند و هیچ نیروهای کردی در آنجا حضور نداشته باشد. دولت ترکیه کردهای شبه نظامی سوریه را تروریست هایی می داند که با «پ ک ک» در ارتباط هستند.

شورای دفاع ملی ترکیه چند روز قبل اعلام کرده بود که آنکارا قصد دارد در طول مرزهای خود با سوریه منطقه امن ایجاد کند.

مباحث مربوط به ایجاد منطقه حائل در مرزهای سوریه اولین بار در سال 2013 از سوی ترکیه مطرح شد. چندین گزینه از جمله منطقه پرواز ممنوع و منطقه امن در قلمروی سوریه برای پناهجویان مطرح و مورد بررسی قرار گرفت. با این حال ترکیه هیچ کدام از این طرح ها را به دلایلی اجرا نکرد.


ترکیه از آمریکا خواست دست از حمایت شبه‌نظامیان کُرد بردارد
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها