بازدید: 368

طرز تهیه کابلر هلو دسری خنک و تابستانی

منبع : برترین ها کد خبر: 1951566
کابلر هلو با هلو‌های تازه و آبدار و خمیری همانند کیک درست می‌شود. بخش بالایی شیرینی همانند نان و در زیر میوه پخته و آبدار وجود دارد. این دستورالعمل بهترین شیوه پخت این نوع دسر یا غذاست. چون می‌توان آن را هم به عنوان غذا و هم دسر استفاده کرد.

برترین ها: کابلر هلو با هلو های تازه و آبدار و خمیری همانند کیک درست می شود. بخش بالایی شیرینی همانند نان و در زیر میوه پخته و آبدار وجود دارد. این دستورالعمل بهترین شیوه پخت این نوع دسر یا غذاست. چون می توان آن را هم به عنوان غذا و هم دسر استفاده کرد.

کابلر هلو دسری خنک و تابستانی

کابلر غذایی شامل میوه یا پوره طعم دار است که داخل ظرفی گذاشته شده و روی آن با خمیر، بیسکویت یا خمیر پیراشکی پوشانده می شود. این غذا در فر پخته می شود. انواع کابلر وجود دارد، اما کابلر هلو از سایرین مشهورتر است. احتمالا شما با انواع دسر هایی که با هلو درست می شود مثل پای هلو، کاپ کیک هلو و سایر شیرینی هایی که با آن درست می شود، آشنا هستید، اما کابلر شاید بتوان گفت بهترین راه برای استفاده از این میوه لطیف و خوش طعم است.

چگونه می توان کابلر هلوی عالی داشت؟

خمیر کابلر هلو نباید سنگین و غلیظ باشد، مقدار شیرینی آن باید به میزان متناسبی باشد و هرگز نباید از هلوی کنسروی استفاده کرد. ما برای ایجاد طعمی بهتر از دارچین استفاده می کنیم تا خوشبو نیز باشد.

همچنین این دستورالعمل با خمیر رویه لطیف درست شده که بیشتر شبیه به کیک است تا بیسکویت و از این جهت لطیف تر است و با هلو ها تناسب بهتری دارد. علاوه بر این همانند بسیاری از کابلر هایی که سایرین درست می کنند، خمیر و نپخته نمی شود. بعضی آن را با استفاده از هلوی کنسروی و پودر آماده کیک درست می کنند.

بله این روش ساده تر و سریعتر است، چون هم مواد کیک آماده شده است و هم هلو پوست کنده، اما یقینا این دستورالعمل به مراتب بهتر از نمونه های با مواد آماده است. شما از هلوی تازه و خوش طعم استفاده می کنید و اندازه مواد خمیرتان دقیق است. توصیه می کنم برای این آخر هفته تان کابلر هلو را امتحان کنید.

مواد لازم برای کابلر هلوی خانگی چه هستند؟

کابلر هلو دسری خنک و تابستانی

هلوی تازه و نرم، اما نه له نشده: هلوی شما نباید سفت و سنگی باشد در عین حال نباید خیلی مانده و زیادی نرم باشد، چون علت آب زیاد در انتها یک دسر آبکی و شفته به خواهید داشت. از هلو های دارای کپک یا زدگی خودداری کنید. آن هایی که داخلشان قرمزتر است بهتر هستند و یک تن صورتی رنگ به کابلر خواهند داد.

آب لیمو: فقط آب لیموی تازه طعم خوبی به شما خواهد داد.

شکر: می توانید از شکر سفید استفاده کنید، اما شکر قهوه ای طعم کاراملی به مواد شما می دهد. همچنین می توانید مقداری هم به مواد میوه ای اضافه کنید. اگر هلو ها واقعا شیرین هستند بهتر است شکر را کم کنید.

نشاسته ذرت: این ماده به افزایش غلظت آب هلو که پس از پختن ایجاد می شود کمک می کند و باعث می شود که یک سس شربتی خوشمزه به دست آید.

پودر دارچین و جوز: برای دسر های میوه ای ما معمولا از ادویه های معطر استفاده می کنیم بخصوص دارچین و جوز که طعمی شیرین دارند. باید توجه داشته باشید که از جوز به میزان بسیار کمی باید استفاده کرد.

آرد کیک یا آرد همه کاره: شما می توانید از هر کدام که خواستید استفاده کنید. در صورت استفاده از آرد کیک رویه آن سبک تر و نرم تر خواهد بود و با استفاده از آرد همه کاره (آرد بسته بندی شده معمولی) خمیر متراکم تری خواهید داشت. ترکیب هر دو هم خوب خواهد بود.

بیکینگ پودر یا جوش شیرین: ما از ترکیب هر دو استفاده می کنیم، چون باترمیلک اسیدی هم در مواد وجود دارد.

نمک: قبلا هم گفتیم که نمک طعم شیرینی و دسر را یکنواخت و متعادل می کند.

باترمیلک: شما می توانید آن را با افزودن ۱ قاشق غذاخوری آبلیمو یا سرکه به ۱ پیمانه شیر افزود که به این منظور ابتدا آبلیمو یا سرکه را داخل پیمانه اندازه گیری مایعات می ریزید سپس شیر را آنقدر اضافه می کنید تا به یک پیمانه برسد. آن ها را با هم مخلوط کنید و بگذارید ۵ دقیقه بماند. بهتر است بدانید که باترمیلک واقعی مایعی ست که پس از گرفتن کره از خامه بر جا می ماند و این در واقع جایگزین خانگی باترمیلک است.

مواد لازم

 • هلوی تازه: ۱ و ۱/۲ تا ۲ کیلو
 • آب لیموی تازه: ۱ و ۱/۲ قاشق غذاخوری
 • شکر: ۱/۲ پیمانه (۱۰۰ گرم)
 • نشاسته ذرت: ۱ قاشق غذاخوری (۸ گرم)
 • پودر دارچین: ۳/۴ قاشق چای خوری
 • جوز: ۱/۸ قاشق چای خوری

مواد رویه

 • آرد کیک یا آرد همه کاره: ۱ و ۱/۲ پیمانه (۲۰۰ گرم)
 • شکر: ۳/۴ پیمانه (۱۵۰ گرم)
 • بیکینگ پودر: ۲ قاشق چای خوری
 • جوش شیرین: ۱/۴ قاشق چای خوری
 • نمک: ۱/۲ قاشق چای خوری
 • کره: ۱۰ قاشق غذاخوری (۱۴۳ گرم)
 • اسانس وانیل: ۱ قاشق چای خوری
 • شکر: ۲ قاشق چای خوری برای پاشیدن روی مواد رویه

کابلر هلو دسری خنک و تابستانی

طرز تهیه:

۱. فر را با حرارت ۳۷۵ درجه فارنهایت یا ۱۹۰ درجه سانتی گراد روشن کنید. یک ظرف مخصوص فر ۱۳ در ۱۹ اینچ را چرب کنید.

۲. هلو ها را پوست و هسته گرفته، آن ها را برش زده در ظرف بریزید. روی هلو ها را آب لیمو بریزید.

کابلر هلو دسری خنک و تابستانی

۳. در کاسه ای متوسط شکر، نشاسته ذرت، دارچین و جوز را با هم مخلوط کنید. مخلوط را روی هلو های داخل ظرف بریزید تا روی آن ها را بپوشاند.

کابلر هلو دسری خنک و تابستانی

۴. ابتدا آرد را الک کرده و بعد با کره، شکر، بیکینگ پودر، جوش شیرین و نمک مخلوط می کنیم. کره را به صورت مکعب های کوچک در می آوریم و با استفاده از سیب زمینی له کن با مخلوط آرد، ترکیب می کنیم. خمیری خشک به دست می آید.

کابلر هلو دسری خنک و تابستانی

۵. در وسط مخلوط آرد، حفره ای ایجاد کنید، باترملیک و اسانس وانیل را داخل این حفره بریزید.

کابلر هلو دسری خنک و تابستانی

۶. مواد را با یک قاشق چوبی به خوبی مخلوط کنید تا زمانی که فقط با هم ترکیب شوند.

کابلر هلو دسری خنک و تابستانی

۷. خمیر را به صورت کپه هایی یک اندازه روی هلو های داخل ظرف بریزید و کمی آن را پهن کنید تا فاصله بین خمیر ها کم شود. توجه داشته باشید که ممکن است فکر کنید که این خمیر برای قرار گرفتن روی کل مواد هلویی کافی نیست در حالی که این خمیر پف می کند و در هنگام گرم شدن در فر روی کل هلو ها را خواهند گرفت.

کابلر هلو دسری خنک و تابستانی

۸. شکر، دارچین و جوز را روی خمیر بپاشید و در فر قرار دهید. به مدت ۴۰ تا ۴۵ بگذارید در فر بمانند تا کل خمیر پخته شود.

کابلر هلو دسری خنک و تابستانی

نکات مهم

 • برای درست کردن کابلر هلو بهتر است از هلوی تازه استفاده کنیم بخصوص که حالا هم در فصل اوج هلو ها هستیم. اگر از هلوی فریز شده استفاده می کنید ابتدا بگذارید یخ آن ها آب شود و آب اضافی آن ها را بریزید سپس طبق دستور عمل کنید.
 • در مورد دستورالعمل بالا به هیچ عنوان از هلوی کنسروی استفاده نکنید، چون چیزی که دلتان می خواهد بدست نخواهد آمد.
 • می توانید حتی پوست هلو را نکنید. البته شخصا، چون پوست هلو را دوست ندارم آن ها را جدا می کنم.
 • پس از آماده کردن مواد باید فورا آن ها را در فر گذاشته و آماده کنید، چون شکر آب هلو ها را خارچ می کند و مواد رویی هم متراکمتر خواهند شد.
 • بهتر است هلو را گرم سرو کنید البته همراه با مقداری بستنی وانیلی. بله این هم همانند پای گرم با بستنی سرد سرو می شود.

کابلر هلو دسری خنک و تابستانی

ترفند هایی برای تهیه بهتر دسر هلویی

 • ابتدا توجه کنید که حتما از هلوی با کیفیت و مرغوب استفاده کنید. هلو نباید خیلی سفت باشد و یا داخل آن قهوه ای باشد، چون در این صورت بافت و ظاهر بدی در انتها به دست می آید.
 • استفاده از هلوی بزرگتر باعث می شود که ضایعات کمتری داشته باشید.
 • گاهی اوقات هسته هلو به آسانی جدا نمی شود بنابراین فقط هلو را برش بزنید تا به تدریج از هسته جدا شوند.
 • از کره سرد استفاده تا بهتر بتوانید با خمیر کار کنید. همچنین ظاهر خمیر پفی تر خواهد شد.
 • برای اینکه خمیر نرم و پفی باشد بهتر است از آرد سفید کیک استفاده کنید، چون آرد های معمولی خمیر را متراکم تر و سفت تر می کنند.
 • مواد رویه را زیاد مخلوط نکنید، چون در اینصورت پف خوبی نخواهند داشت.
 • برای اینکه طعمی فوق العاده در انتهای کار داشته باشید حتما روی آن دارچین و شکر بپاشید. استفاده از شکر قهوه ای طعم کاراملی به دسر ما خواهد داد.

منبع: cookingclassy


طرز تهیه کابلر هلو دسری خنک و تابستانی
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12
 • طرز تهیه کابلر هلو دسری خنک و تابستانی


  کابلر هلو با هلو‌های تازه و آبدار و خمیری همانند کیک درست می‌شود. بخش بالایی شیرینی همانند نان و در زیر میوه پخته و آبدار وجود دارد. این دستورالعمل بهترین شیوه پخت این نوع دسر یا غذاست. چون می‌توان آن را هم به عنوان غذا و هم دسر استفاده کرد.
 • طرز تهیه دسری مقوی برای سالمندان


  سلامت نیوز: یک دستیار تخصصی طب سنتی ایران گفت: از ترکیبات مفید برای سالمندان از جمله مبتلایان به آلزایمر مصرف دسر انجیر و گردو است؛ این ترکیب اثرات مثبتی در درمان بیماری دارد و باعث لینت مزاج و رفع یبوست می شود. به گزارش سلامت نیوز به نقل ازتسنیم؛
 • طرز تهیه تیرامیسوی لیوانی؛ دسری شیک و خوشمزه


  تیرامیسوی لیوانی دسری بسیار خوشمزه و شیک است که تجربه ی طعمش بسیار دلپذیر خواهد بود.
 • طرز تهیه فرنی خرما؛ دسری مقوی و خوشمزه


  این فرنی بدون شکر درست میشه و خیلی خوشمزه است طوری که یه نوع دسر حساب میشه و، چون شیرینیش با خرماست خیلی مقویه، پیشنهاد میدم حتما امتحان کنید خصوصا تو ماه رمضان که یه دسر تقویتی خیلی خوبیه.
 • طرز تهیه فرنی، عصرانه و دسری سالم برای کودکان


  فرنی یک دسر جذاب و راحت است که با انواع ترکیبات و متناسب با سلیقه‌های مختلف می‌تواند تهیه شود.
 • کابلر هلو، یک دسر اروپایی مجلسی


  برای درست کردن کابلر میوه ی خُرد شده رو مزه دار می کنن، روش رو با نوعی خمیر بیسکویتی یا نونی می پوشونن و توی فر می ذارن. بر اثر حرارت، آبِ میوه ازش خارج می شه، کاراملی می شه و شروع به قُلقُل می کنه. رویه ی بیسکویتی هم برشته می شه، از لا به لاش این کا
 • دستورالعمل تهیه چند غذا‌ی جذاب تابستانی


  تابستان فصل خوراکی‌هایی با رنگ‌های جذاب است. بهره وری از سبزیجات تازه، پروتئین‌ها در کنار میان وعده‌های متنوع و رنگارنگ همگی نشان دهنده فصل زیبای تابستان هستند. در این چند روز باقی مانده از تابستان این خوراکی‌ها را تهیه کنید و لذت ببرید.
 • طرز تهیه اسموتی‌های تابستانی با گیلاس


  گیلاس یکی از محبوب‌ترین میوه‌های تابستان است و در این مطلب بهترین اسموتی‌های مغذی با گیلاس را به شما معرفی می‌کنیم.
 • طرز تهیه کرم انبه دسر خوشمزه تابستانی


  انبه‌ها را پوست بکنید و از هسته جدا کنید و در کاسه‌ای بریزید. تکه‌های درشت آن را کمی خرد کرده، همراه شیر و شکر در مخلوط‌کن بریزید تا مواد با هم مخلوط و شکر حل شود.
 • دستور تهیه یک صبحانه تابستانی


  در این مطلب طرز تهیه یک صبحانه تابستانی خوشمزه با کالباس و سیب زمینی و ذرت و کدو را برایتان آورده ایم که پیشنهاد میکنیم صبح یک روز تعطیل آن را تهیه کرده و کنار خانواده نوش جان کنید و لذت ببرید.
 • طرز تهیه پاناکوتا با سس زردآلو، دسر خنک و تابستانی


  پاناکوتا جز دسر‌های محبوب به حساب میاد و از اونجایی که پایه اش از شیر و خامه است، میشه با سس‌ها و طعم‌های مختلفی سروش کرد. پس بیاین الان که فصل زردآلو است، پاناکوتا با سس زردآلو رو امتحان کنیم.
 • طرز تهیه کیک شکلاتی با میوه های تابستانی


  این کیک شکلاتی خوشمزه را بپزید و با میوه های تابستانی تزئین کنید و از میهمان ها پذیرایی کنید.
 • طرز تهیه ماهی با سبزیجات تابستانی


  ماهی یکی از غذاهای بسیار مفید است که باید در برنامه غذایی گنجانده شود. پروتئین و کلسیم بالایی دارد و با خوردنش مطمئن خواهید بود که به این زودی ها گرسنه نخواهید شد.
 • طرز تهیه سه مدل شیک تابستانی محشر+ فیلم


  طرز تهیه سه مدل شیک خاص و تابستانی را در این ویدیو مشاهده خواهید کرد از جمله شیک شکلاتی و کره بادام زمینی، شیک توت‌فرنگی و شیک ایریش کافی همراه ما در آشپزی با پارسینه باشید.
 • طرز تهیه لواشک خانگی با میوه های تابستانی


  تابستان رویاهای خاص خودش را دارد: از رویای شب های خنکش که مناسب شب نشینی ها و دورهمی هاست گرفته تا خوردنی های دلچسبش که فقط همین روزهای گرم می شود آن ها را تهیه و نوش جان کرد.

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها