بازدید: 13

پیش بینی جوی آرام برای اکثر مناطق کشور/ افزایش نسبی دما در نوار شمالی کشور

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1951211
کارشناس سازمان هواشناسی شرایط جوی کشور را طی روز‌های آتی تشریح کرد.

پیش بینی جوی آرام برای اکثر مناطق کشور/ افزایش نسبی دما در نوار شمالی کشورفریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی کشور در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، در تشریح وضعیت جوی کشور طی روز های آتی گفت: امروز در سواحل برای گلستان، خراسان شمالی شهر های شمالی آذربایجان غربی و شرقی و اردبیل در برخی ساعات رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود.


وی با بیان اینکه برای بعد ازظهر و اوایل شب در جنوب کشور در برخی نقاط هرمزگان، جنوب سیستان، جنوب کرمان و جنوب شرق فارس رشد ابر و رگبار پراکنده و رعد و برق پیش بینی می شود، افزود: امروز در سواحل شمالی و شمال غرب کشور دمای هوا ۳ تا ۵ درجه گرم تر می شود.


گودرزی ادامه داد: امروز بعد از ظهر و اواخر وقت در استان قم البرز، مرکزی، شرق یزد، جنوب استان سمنان، تهران و شمال شرق استان اصفهان گاهی وزش باد های شدید همراه با گرد و خاک و کاهش دید را داریم.


وی افزود: تا روز یک شنبه شرق کشور به ویژه منطقه زابل باد و گرد و خاک را خواهد داشت.


این کارشناس سازمان هواشناسی یادآور شد: یک شنبه و دو شنبه در اکثر مناطق کشور جوی آرام پیش بینی می شود البته دما در نوار شمالی کشور افزایش دارد.


وی ادامه داد: در طی این مدت برای بعد از ظهر ها و اوایل شب در کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان رشد ابر های هم رفتی و رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود.


گودرزی با بیان اینکه یک شنبه و دو شنبه دریای خزر مواج است، گفت: امروز کمینه دما در تهران ۲۷ و بیشینه دما به ۴۱ درجه خواهد رسید.


کارشناس سازمان هواشناسی کشور همچنین یادآور شد: همدان، شهرکرد و اردبیل با ۱۵ درجه خنک ترین مراکز استان و استان اهواز با ۴۹ درجه گرم ترین منطقه کشور بوده است.


انتهای پیام/


پیش بینی جوی آرام برای اکثر مناطق کشور/ افزایش نسبی دما در نوار شمالی کشور
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها