بازدید: 9

فقدان امر نظارت بر فروش خودرو‌ در فضای مجازی/ وزارت صمت ناظر داد و ستد خودرو‌ها در فضای مجازی باشد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1950834
یک کارشناس مسائل اقتصادی گفت: متاسفانه امروز در بحث فروش محصولات در فضای مجازی هیچ‌گونه نظارتی حتی از جانب وزارت صمت صورت نمی‌گیرد.

فقدان امر نظارت بر فروش خودرو ها در فضای مجازی/ وزارت صمت ناظر داد و ستد خودرو ها در فضای مجازی باشدامیر حسن کاکائی کارشناس مسائل اقتصادی در گفت وگو با  خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص نبود نظارت کافی بر فروش اینترنتی خودرو از جانب  وزارت صمت، گفت: در واقع نظارت های اصولی از سوی وزارت صمت و سایر سازمان های زیربط صورت می گیرد اما این نظارت ها مستمر نیست.

وی در ادامه با اشاره به فروش برخی از خودرو ها از طریق فضای مجازی اضافه کرد: برخی از سایت ها و شبکه های اجتماعی در فضای مجازی،اقدام به تعیین قیمت های کاذب برای برخی خودروهای پر فروش می کنند. این قیمت گذاری های کاذب در صورت نظارت جدی  به ضرر جامعه و اقتصاد کشور تمام می شود.

کاکائی تصریح کرد: به طور مثال در مرداد سال گذشته پیش فروش خودرو از جانب شرکت های خودروسازی ممنوع شد، ولی در فضای مجازی به کذب خودرو ها را با نام پیش فروش از طرف خودروساری به فروش می رساندند در حالی که در اصل شرکت خودروسازی هیچگونه فروشی را نداشته است.

این کارشناس مسائل اقتصادی بیان کرد: متاسفانه امروز در بحث فروش محصولات در فضای مجازی هیچگونه نظارتی حتی از سوی وزارت صمت صورت نمی گیرد چراکه با توجه به نبود نظارت بر درج قیمت های خودرو در این سایت ها، قیمت ها دستکاری می شود.

بیشتر بخوانید: آیا کاهش قیمت ارز بر قیمت خودرو تاثیر گذار است؟ 

وی با بیان اینکه اگر به جای درج قیمت در بازار مجازی، قیمت ها به صورت توافقی تعیین شود افراد می توانند با مراجعه به بازار برای معامله تصمیم بگیرند، تصریح کرد: افزایش قیمت های خودرو در پی درج قیمت ها در سایت های خرید و فروش اینترنتی در شرایطی اتفاق افتاد که در بازار، خرید و فروش مشاهده نمی شود و در هفته های گذشته تنها شاهد نوسان قیمت ها در سایت های درج آگهی خرید و فروش خودرو بودیم.

کاکائی با اشاره به لزوم بررسی اصالت قیمت هایی که در آگهی های این سایت ها درج می شود، اظهار کرد: در این مدت افرادی که تعداد زیادی خودرو داشتند، با سوءاستفاده از فضای مجازی قیمت گذاری و قیمت سازی کاذب انجام دادند. در کل برای مفهوم تبلیغات در فضای مجازی در داخل کشور باید یکسری از نظارت ها صورت گیرد، تا به ضرر مشتریان نباشد. یعنی در فضای مجازی باید معیار های مشخصی برای فروش اینترنتی وجود داشته باشد.

فقدان کنترل و نظارت بر فروش خودرو ها در فضای مجازی/ وزارت صمت ناظر داد و ستد خودرو ها در فضای مجازی باشد

انتهای پیام/

خرید و فروش خودرو در فضای مجازی بیداد می کند

فقدان امر نظارت بر فروش خودرو‌ در فضای مجازی/ وزارت صمت ناظر داد و ستد خودرو‌ها در فضای مجازی باشد
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها