بازدید: 8

کارنامه نگران کننده حقوق بشری وزیر کشور جدید انگلیس

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1949947
انتصاب پریتی پتل به عنوان وزیر کشور جدید انگلیس با ابراز " نگرانی‌های جدی " درباره سابقه سیاسی راست افراطی به ویژه در زمینه حقوق بشر همراه شده است.
کارنامه نگران کننده حقوق بشری وزیر کشور جدید انگلیسبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ؛ گاردین نوشت: انتصاب پریتی پتل به عنوان وزیر کشور جدید انگلیس با ابراز " نگرانی های جدی " درباره سابقه سیاسی راست افراطی وی در خصوص مسائل مهم در دستورالعمل های جدید وی همراه شده است.
پریتی پتل - که دو سال قبل پس از آن که فاش شد وی نشست های غیررسمی با یک لابی گر بلند پایه، شماری از تجار و وزیران اسرائیلی داشته است، ناگزیر به استعفا از دولت شد - مسئولیت ها را در زمینه سیاست های مهاجرتی، مقابله با جرایم، تروریسم و مواد مخدر عهده دار خواهد بود.
این نماینده سابق منطقه اسکس در پارلمان انگلیس که والدین وی به انگلیس مهاجرت کردند؛ به نظام سخت گیرانه تر برای پناهجویان و اجرای مقررات های دشوارتر مهاجرتی و نیز ممنوعیت بازداشت زنان باردار در زندان های مهاجران رای داد.

کلر کالیر مدیر گروه مدافع حقوق بشر "لیبرتی" در اظهاراتی اعلام کرد پریتی پتل سیاستمداری با سابقه در زمینه ارائه رای مخالف به اصول اساسی حفاظت حقوق بشری است و انتصاب وی به سمت وزیر کشور جدید انگلیس واقعا نگران کننده است.
سعیده وارثی از اعضای حزب محافظه کار انگلیس نیز در اظهاراتی با توجه به دلایل استعفای دو سال قبل پتل گفت: انتصاب پتل در واقع انتصابی نگران کننده در زمان بسیار حساسی برای منطقه خاور میانه است.

کارنامه نگران کننده حقوق بشری وزیر کشور جدید انگلیس
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها