بازدید: 22

نخست وزیر ایرلند: برگزیت مخاطره راهبردی بزرگی را برای ایرلند پدید می آورد

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1949885
به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاری صداوسیما؛ نخست وزیر ایرلند گفت برگزیت از اساس، رابطه میان انگلیس، ایرلند و ایرلند شمالی را تغییر می دهد و مخاطره راهبردی بزرگی را برای ایرلند پدید می آورد.
لیو وردکار ادامه داد: در صورت وقوع برگزیت سخت (به صورت خروج انگلیس از واحد پولی و بازار اتحادیه اروپا) مسئله اتحاد ایرلند و ایرلند شمالی برجستگی بیشتری خواهد یافت.
نخست وزیر ایرلند افزود به نظر می رسد بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس دارد از تعهدات ارایه شده انگلیس در سال 2017 سر باز می زند.
لئو ورداکار نخست وزیر ایرلند روز جمعه گفت اگر انگلیس اتحادیه اروپا را بدون هیچ توافقی در روز 31 اکتبر ترک کند مساله برنامه ریزی برای اتحاد ایرلند و ایرلند شمالی (که تحت حاکمیت انگلیس است) خواه ناخواه مطرح خواهد شد.
وی در پاسخ به این سوال که آیا دولت ایرلند قصد دارد علنا برای تشکیل یک ایرلند واحد برنامه ریزی کند گفت دولت ایرلند به خاطر تحریک آمیز بودن این برنامه ریزی از نظر حامیان انگلیس در ایرلند شمالی این کار را نمی کند.
وی گفت: «اگر انگلیس ایرلند شمالی را به رغم خواست اکثریت مردم در ایرلند شمالی از اتحادیه اروپا خارج کند، شهروندی اروپایی آنها را بگیرد و توافق جمعه خوب (بر سر نحوه حاکمیت ایرلند شمالی) را تضعیف کند این مساله مطرح خواهد شد چه بخواهیم چه نخواهیم.»
وی گفت: «ما باید برای این مساله آماده باشیم.»
دولت انگلیس به روشنی گفته معتقد است در حال حاضر حمایت کافی برای اتحاد ایرلند و ایرلند شمالی وجود ندارد.

نخست وزیر ایرلند: برگزیت مخاطره راهبردی بزرگی را برای ایرلند پدید می آورد
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها