بازدید: 10

انعکاس موفقیت‌های ایران به معاون سازمان جهانی بهداشت

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1949081
دو معاون سازمان جهانی بهداشت برای دو روز به ایران سفر کردند که سفر دو معاون این سازمان به یک کشور، اتفاق نادری است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، محسن اسدی لاری درخصوص جزئیات برنامه سفر دو معاون سازمان جهانی بهداشت به ایران افزود: این بازدید، هم برای سازمان جهانی بهداشت و هم نظام سلامت جمهوری اسلامی ایران مفید است. چراکه، سازمان جهانی بهداشت به واسطه این سفر با موفقیت ها و چالش های نظام سلامت ایران بیشتر آشنا می شود و نتایج و موفقیت های ما به سایر کشور ها منعکس می شود.
وی اضافه کرد: تمرکز اصلی سفر این دو معاون سازمان جهانی بهداشت به ایران بر بیماری های غیرواگیر است. البته توجه به بیماری های واگیر نیز مورد توجه قرار دارد.
اسدی لاری ادامه داد: برنامه اول این دو معاون سازمان جهانی بهداشت با حضور وزیر بهداشت برگزار می شود که آغاز برنامه ملی آموزش بیماری های غیرواگیر است. این برنامه به صورت آبشاری و مرحله به مرحله در کل کشور اجرا می شود.
وی گفت:: این برنامه برای مبارزه با بیماری های غیرواگیر و عوامل خطر آن طرح ریزی شده است. همچنین، رونمایی از سامانه «ویزیت» هم در برنامه اول در نظر گرفته شده که در واقع با استفاده از این سامانه، مشارکت گسترده عموم مردم در خودمراقبتی و به خصوص در زمینه بیماری های غیرواگیر اتفاق می افتد.
اسدی لاری گفت: برنامه دوم، ارائه گزارشی از بیماری های واگیر و پیشرفت های نظام سلامت جمهوری اسلامی ایران در سال های اخیر در این زمینه است. مهار کردن بیماری ها در جریان سیل اخیر که هیچ گونه اپیدمی بیماری اتفاق نیفتاد یکی از این موارد محسوب می شود.
وی اضافه کرد: همچنین گزارشی از مهار کردن یا حذف بیماری سرخجه که به تایید سازمان جهانی بهداشت رسیده و گواهی آن صادر شده است هم در این برنامه ارائه می شود.
مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: برنامه های وسیعی هم برای درمان و مهار کردن هپاتیت در کشور اجرایی شده است که در گزارشی ارائه می شود. جلسه های فنی با معاونت بهداشت وزارت بهداشت در زمینه دخانیات و بیماری های واگیر و غیرواگیر هم برگزار می شود. این دو معاون سازمان جهانی بهداشت از مراکز جامع خدمات سلامت و اقدامات شهرداری تهران در حوزه سلامت هم بازدید هایی انجام می دهند.
اسدی لاری گفت: همچنین، با حضور معاونان سازمان جهانی بهداشت، درخصوص موضوع مالیات بر دخانیات که مورد توجه سازمان جهانی بهداشت و وزارت بهداشت ایران قرار دارد، نیز بحث و تبادل نظر خواهد شد.


انعکاس موفقیت‌های ایران به معاون سازمان جهانی بهداشت
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها