بازدید: 6

تشکیل گروه‌های جهادی آبرسانی و برق‌رسانی

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1947180
فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو، از ابلاغ تشکیل گروه‌های جهادی آبرسانی و برق‌رسانی در کشور به مراکز بسیج صنعت آب و برق خبر داد

به گزارش خبرگزاری صداوسیما از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، ​ داود طارمی با اشاره به برنامه های این مرکز برای راه اندازی پایگاه مقاومت بسیج پیشکسوتان صنعت آب و برق در کشور، گفت: این پایگاه ها با برقراری ارتباط مستقیم و جذب همکاران بازنشسته شرایطی را فراهم خواهد کرد تا تجربه این افراد در حوزه نرم افزاری و سخت افزاری برای استفاده در اجرای برخی از طرح های تعریف شده وزارت نیرو در مناطق محروم به کمک صنعت آب و برق بیایند.
فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو با اشاره به اینکه بر اساس ابلاغیه بانک مرکزی، پنج بانک کشور موظف به پرداخت یکصدهزار وام ۵۰ میلیون تومانی برای راه اندازی نیروگاه های خورشیدی در مناطق محروم شده اند افزود: هم اکنون نخستین پایگاه بسیج پیشکسوتان در شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ و آب و فاضلاب استان تهران راه اندازی شده است.
وی با اشاره به برنامه مشترک وزارت نیرو و سازمان بسیج مستضعفان به منظور راه اندازی ۱۰۰ هزار نیروگاه خورشیدی خانگی در مناطق محروم کشور، گفت: بر اساس قانون بودجه سال ۹۸ مقرر شده است تا یکصد هزار نیروگاه خانگی پنج کیلوواتی در روستاها، حاشیه شهر ها و مناطق محروم با اختصاص پنج هزار میلیارد تومان از محل سپرده های قرض الحسنه عملیاتی شود.
طارمی تاکید کرد: اخیرا نیز با ابلاغیه بانک مرکزی پنج بانک ملی، صادرات، ملت، سپه و تجارت موظف به اختصاص یکصدهزار وام ۵۰ میلیونی با بازپرداخت ۶۰ ماهه و نرخ چهاردرصد برای راه اندازی نیروگاه های یاد شده هستند.
فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو با تاکید بر اینکه به زودی این طرح عملیاتی و اجرایی خواهد شد، ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، بانک ها پس از معرفی افراد توسط بسیج اقدامات لازم را به منظور تخصیص منابع در دستور کار قرار خواهند داد.
وی تاکید کرد: پس از این مرحله و اختصاص منابع، مجموعه بسیج نیز موظف است تا بر اساس تبصره ۱۶ قانون بودجه این نیروگاه ها را در سراسر کشور به صورت رایگان نصب کند.
برگزاری رویداد استارتاپی "گذر از اوج مصرف سال ۹۸"
طارمی در بخش دیگری از سخنان خود رویداد های استارتاپی را یکی از موضوعات مهم در شرایط موجود کشور دانست و افزود: به منظور استفاده از توانایی نخبگان و صاحبان ایده های نوآور برای حل چالش های صنعت برق، در اواخر سال گذشته با همکاری سازمان بسیج مستضعفان، توانیر و دانشگاه آزاد نخستین رویداد استارتاپی این حوزه تحت عنوان "گذر از اوج مصرف سال ۹۸" در محور های مورد درخواست توانیر برگزار شده است.
وی اضافه کرد: در این دوره حدود ۴۰ ایده ارائه شده بود و در نهایت ایده های چهار تیم برتر در اختیار توانیر قرار گرفت که خوشبختانه بخشی از آن ها هم اکنون در جهت گذر از اوج مصرف تابستان امسال مورد استفاده قرار گرفته است.
فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو گفت: بدین منظور در سال جاری نیز بر اساس عملکرد یک ساله این برنامه درصددیم تا در نیمه دوم امسال مرحله دوم این رویداد استارتاپی را با عنوان گذر از اوج مصرف سال ۹۹ برگزار کنیم.
ارتباط گیری بسیج وزارت نیرو با اندیشکده های معتبر کشور
طارمی با اشاره به اینکه امسال درصدد ارتباط با اندیشکده های معتبر کشور هستیم، ادامه داد: این همکاری در چهار محور موضوعی شناسایی چالش های صنعت آب و برق، یافتن راهکار، گفتمان سازی و تصمیم سازی و کمک به تصمیم گیری عملیاتی خواهد شد. این مرکز درصدد است تا با کمک اندیشکده های یاد شده در حوزه مدیریت مصرف و تقاضا و مسئله سازگاری با کم آبی بتواند در کمک به کارآمدی صنعت آب و برق توفیقات خوبی را به دست بیاورد.
وی با اشاره به اینکه امسال بسیج وزارت نیرو برای دومین سال متوالی در نمایشگاه بین المللی آب و برق حضور پیدا خواهد کرد، گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته در سال ۹۸ با نگاه حل مشکلات و چالش های صنعت آب و برق اختراعات، ایده ها، خلاقیت ها و ابداعات خود را به ویژه در حوزه اقتصاد مقاومتی در این رویداد بین المللی به نمایش خواهیم گذاشت.
طارمی در پایان تاکید کرد: در هفته دفاع مقدس امسال نیز واحد های بسیج صنعت آب و برق به صورت ویژه در نمایشگاه های سپاه و بسیج شهر های مختلف حضور خواهند یافت و با استقرار میز خدمت به ارائه خدمات مورد نیاز مشترکان آب و برق خواهند پرداخت.


تشکیل گروه‌های جهادی آبرسانی و برق‌رسانی
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها