بازدید: 43

گزارش لحظه به لحظه فینال قهرمانی زیر ۲۱ سال جهان /تیم ملی جوانان ایران ۲ - ایتالیا ۲

منبع : صراط نیوز کد خبر: 1937432
تیم‌های ملی والیبال جوانان ایران و ایتالیا در فینال رقابت‌های قهرمانی جهان از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه به وقت تهران به مصاف یکدیگر رفتند.
صراط:

 تیم های ملی والیبال جوانان (زیر ۲۱ سال) ایران و ایتالیا در فینال رقابت های قهرمانی جوانان جهان که به میزبانی منامه بحرین در حال برگزاری است از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه به وقت تهران به مصاف یکدیگر رفتند.  

شاگردان بهروز عطایی در این دوره از رقابت های قهرمانی جهان و در مرحله نخست با تیم های تونس، جمهوری چک و روسیه هم گروه بودند، آن ها با شکست نزدیک مقابل روسیه و دو پیروزی آسان مقابل تونس و چک به عنوان تیم دوم گروه به مرحله دوم رسیدند و با تیم های آرژانتین، ایتالیا و بحرین هم گروه شدند.  

سرو قامتان ایرانی در این مرحله آرژانتین و بحرین را بردند و مقابل ایتالیا شکست خوردند و به نیمه نهایی رسیدند آن ها در این مرحله و در یک بازی حساس موفق شدند به یک برد قاطعانه مقابل برزیل دست یابند و فینالیست شوند.  

شاگردان کریستینا در طرف مقابل شرایط خاصی داشتند آن ها در همه بازی هایشان پیروز شدند و تنها یک ست به ایران و روسیه واگذار کرده بودند.  

گزارش لحظه به لحظه فینال قهرمانی زیر ۲۱ سال جهان /تیم ملی جوانان ایران ۲ - ایتالیا ۱

ست نخست / ایتالیا ۲۵ - ایران ۱۷ 

شاگردان کریستینا که در تمام دیدار های قبلیشان پیروز میدان بودند بازی را سرعتی آغاز کردند و با تصور آن که بازی راحتی پیش رو دارند ضرباتشان را به زمین ایران زدند. آن ها نخستین تیمی بودند که به امتیاز ۸ رسیدند و در ادامه، اما مغلوب برنامه های خوب ایرانی ها شدند و در لحظاتی از حریفشان هم غقب افتادند با این حال سرویس های خوب و بازی درخشان ملی پوشان آن ها که در لیگ ملت های والیبال هم حضور داشتند نتیجه نهایی را به نفع آن ها رقم زد تا نخستین ست بازی به لاجوردی پوشان برسد.  

ست دوم / ایتالیا ۱۷ - ایران ۲۵ 

شاگردان بهروز عطایی در این ست نمایش متفاوتی داشتند و توانستند با دفاع های خوبشان و حملات سریع ایتالیا را بار ها تسلیم کنند. شاگردان کریستینا در این ست و در ابتدای آن هم گام با ایران پیش آمدند، اما پس از امتیاز ۱۰ این ایران بود که توانست از حریفش پیشی بگیرد و جریان بازی را در اختیار بگیرد. این برتری در همان نیمه های بازی کار را تمام کرد و بازیکنان ایران با اجرای یک برنامه بی نقص و خوب اختلاف امتیازشان را رفته رفته با حریفشان بیشتر کردند و در نهایت موفق شدند ۲۵ - ۱۷ برنده این ست باشند.  

ست سوم / ایتالیا ۲۳ - ایران ۲۵

سرو قامتان جوان ایرانی در این ست نمایش خارق العاده ای داشتند و توانستند با کنترل خط حمله آتشین ایتالیا و آنالیز مناسب این تیم را کنترل کنند. بازی در لحظات ابتدایی کاملا برابر دنبال می شد، اما در میانه ها این ایتالیا بود که به بازی برگشت و توانست میدان را کنترل کند این، اما کافی نبود و شاگردان بهروز عطایی با دفاع روی تور مناسب، سرویس های قدرتی و کنترل بازی توانستد با فاصله ای کم با نتیجه ۲۵ - ۲۳ برنده باشند و بدین ترتیب این نخستین مرتبه ای بود که ایتالیا در این مسابقات و در یک بازی ۲ ست را واگذار می کرد.  

ست چهارم / ایتالیا ۲۵ - ایران ۲۰

لاجوردی پوشان در این ست همانند ۳ ست قبلی بازی پایاپای و برابری را به نمایش گذاشتند و دو تیم بازی را تا امتیاز ۱۰ بسیار نزدیک دنبال می کردند. با این حال ایتالیا که به همین زودی قصد نداشت بازی را واگذار کند و با بازگشتی سریع به جریان مناسب و کنترل آن توانست از شاگردان عطایی پیشی بگیرد. سرو قامتان جوان ایرانی با این حال تسلیم نشدند و با نمایش خوب خود بار ها به یک قدمی حریفشان رسیدند، اما اشتباه در یک سرویس و یا دفاع از جانب ایرانی ها باعث می شد بار دیگر فاصله زیاد شود در نهایت ایتالیا با نتیجه ۲۵ - ۲۰ برنده این ست شد.

در حال تکمیل ... 


گزارش لحظه به لحظه فینال قهرمانی زیر ۲۱ سال جهان /تیم ملی جوانان ایران ۲ - ایتالیا ۲
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها