بازدید: 9

کارنامه حقوق‌بشری نگران‌کننده وزیر کشور انگلیس

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1936299
انتصاب «پریتی پتل» به سمت وزیر کشور جدید انگلیس باعث ایجاد موج نگرانی و نارضایتی در محافل سیاسی این کشور شده است.

کارنامه حقوق بشری نگران کننده وزیر کشور انگلیسبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی نوشت: انتصاب «پریتی پتل» به عنوان وزیر کشور جدید انگلیس با ابراز "نگرانی های جدی" درباره سابقه سیاسی وی همراه شده است.

گاردین در گزارشی در پایگاه اینترنتی خود با عنوان "کارنامه بسیار نگران کننده حقوق بشری وزیر کشور جدید انگلیس" افزود: پریتی پتل - که دو سال قبل پس از آن که فاش شد وی نشست های غیررسمی با یک لابیگر بلند پایه، شماری از تجار و وزیران اسرائیلی داشته است، ناگزیر به استعفا از دولت شد - مسئولیت ها را در زمینه سیاست های مهاجرتی، مقابله با جرایم، تروریسم و مواد مخدر عهده دار خواهد بود.

این نماینده سابق منطقه اسکس در پارلمان انگلیس که والدین گجراتی هندی تبار وی در دهه ۱۹۶۰ میلادی در آستانه اجرای تصمیم «عیدی امین» رئیس جمهور وقت اوگاندا برای اخراج همه اتباع آسیایی از این کشور، از اوگاندا به انگلیس مهاجرت کردند؛ به نظام سخت گیرانه تر برای پناهجویان و اجرای مقررات های دشوارتر مهاجرتی رای داد.

دیدگاه های وی در زمینه پناهجویان به دقت از سوی فعالانی تحت نظر قرار دارد که در زمینه آوارگان و پناهجویان کار می کنند و بسیاری از آن ها از دولت خواسته بودند تا قوانین و مقررات را بر امکان کار پناهجویان در انگلیس تسهیل و فرصت پناهجویان را برای یافتن کار و خانه پیش از قطع حمایت دولت از آن ها بیشتر و تعهداتش را برای اسکان افراد بی خانمان بیشتر کند.

کلر کالیر، مدیر گروه مدافع حقوق بشر "لیبرتی" در اظهاراتی اعلام کرد پریتی پتل سیاستمداری با سابقه در زمینه ارائه رای مخالف به اصول اساسی حفاظت حقوق بشری است و انتصاب وی به سمت وزیر کشور جدید انگلیس واقعا نگران کننده است.

همچنین مدت زمان نه چندان زیادی از زمانی که وی به عنوان نماینده مجلس عوام انگلیس انتخاب شد در برنامه تلویزیونی حمایت خود را از برقراری دوباره مجازات اعدام در انگلیس ابراز کرد.

انتهای پیام/


کارنامه حقوق‌بشری نگران‌کننده وزیر کشور انگلیس
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها