بازدید: 10

خوشبینی آمریکا به پایان جنگ از طریق مذاکره با طالبان

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت: آمریکا درباره تلاش‌های خلیلزاد برای پایان جنگ در افغانستان از طریق گفتگو خوشبین است.

به گزارش بولتن نیوز، «ژنرال دانفورد» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز جمعه بعد از دیدار با مقامات ارشد افغانستان و همچنین نماینده ویژه آمریکا گفت: ما به تلاش های که برای پایان جنگ 18 ساله در افغانستان آغاز شده امیدوار هستیم.

دانفورد اضافه کرد: ما به تلاش های خلیل زاد که در مدت 18 سال گذشته بی سابقه بوده برای پایان جنگ در افغانستان خوشبین هستیم.

به نوشته رویترز، آمریکا با طالبان بروی پایان جنگ در افغانستان و تضمین عدم تبدیل شدن این کشور به مکانی برای تروریسم در حال مذاکره است.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا به فرصت پیش آمده برای صلح افغانستان اشاره کرد و گفت: دلایلی زیادی وجود دارد که پنجره ای برای پایان جنگ در افغانستان شکل گرفته است.

وی در گفتگو با خبرنگاران در بغداد پایتخت عراق ادامه داد: اظهارات مثبتی از پاکستان در مورد صلح بیان می شود که تاکنون سابقه نداشته است و همچنین دو دوحه قطر نیز زمینه گفتگوهای بین الافغانی بیش از هر زمان دیگری فراهم شده است. 

در حال حاضر 14 هزار نظامی آمریکا در افغانستان حضور داشته و واشنگتن امیدوار است با رسیدن به یک توافق با آمریکا بخش زیادی از این نیروهای را خارج کند.


خوشبینی آمریکا به پایان جنگ از طریق مذاکره با طالبان
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها