بازدید: 11

اول شهریور؛ زمان برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای/ برگزاری آزمون اصلح برای معلمان مدارس غیردولتی

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1926765
کچوئیان با اشاره به جزئیات آزمون اصلح گفت: با همکاری سازمان مدارس غیردولتی این آزمون برای معلمان این مدارس هم در نظر گرفته می‌شود.

آزمون اصلحبه گزارش  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، رضا کچوئیان معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان با اشاره به چگونگی برگزاری آزمون مهارت آموزان ماده ۲۸ اظهار کرد: طبق مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش معلمانی که در آزمون اصلح موفق به کسب گواهینامه صلاحیت حرفه ای شوند تبدیل وضعیت خواهند شد.

وی از برگزاری آزمون صلاحیت حرفه ای برای چند گروه مهارت آموز این دانشگاه خبر داد و گفت: برای ۱۶ هزار معلم پذیرفته شده در آزمون استخدامی سال های ۹۶ و ۹۷ و  مهارت آموزان باقی مانده سال ۱۳۹۵ در روز جمعه اول شهریور ماه سال جاری  برگزار می شود.

کچوئیان بیان کرد: این آزمون در ۲۳ رشته به صورت هماهنگ در ۳۱ استان کشور  خواهد بود و حداقل امتیاز لازم از ۴۵۰ امتیاز مولفه های کتبی چند گزینه ای و عملکردی، دریافت مجموعا ۲۹۲/۵ امتیاز است همچنین تدریس عملی را مشتمل بر ۲۷۵ امتیاز و مولفه فرهنگی را نیز برابر با ۲۷۵ امتیاز اعلام کرد.

شرط قبولی در آزمون اصلح

عضو هیئت رئیسه دانشگاه فرهنگیان تاکید کرد: مهارت آموزان برای پذیرش باید ۶۵ درصد امتیازات هر بخش را به منظور دریافت گواهی صلاحیت حرفه ای کسب کنند.

وی به وضعیت تحصیلی داوطلبان این آزمون هم اشاره و بیان کرد: شرکت کنندگان در این آزمون، دارندگان مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری فارغ التحصیل سایر دانشگاه ها که در دو پودمان دوره مهارت های معلمی را در دانشگاه فرهنگیان آموزش دیده اند.

عضو هیئت رئیسه دانشگاه فرهنگیان تاکید کرد: براساس مفاد دفترچه آزمون استخدامی عدم شرکت مهارت آموزان در این آزمون به منزله انصراف از استخدام در وزارت آموزش و پرورش تلقی می شود.

ورود معلمان غیردولتی به آزمون اصلح

کچوئیان  دریافت گواهینامه صلاحیت حرفه ای را مشمول معلمان مدارس غیردولتی نیز خواند و گفت: این امر با هماهنگی سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش در آینده ای نزدیک امکان پذیر است.

معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان در پایان تعداد فارغ التحصیلان دو بخش نومعلمان کارشناسی پیوسته و مهارت آموزان دانشگاه فرهنگیان را طی سال جاری ۲۰ هزار نفر اعلام کرد.

انتهای پیام/


اول شهریور؛ زمان برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای/ برگزاری آزمون اصلح برای معلمان مدارس غیردولتی
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها