بازدید: 12

لوزارتان در داروخانه‌ها سهمیه‌ای توزیع می‌شود

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1926710
شعیبی با اشاره به اینکه لوزارتان موجود در داروخانه‌ها سالم است، گفت: این دارو به صورت سهمیه‌ای در داروخانه‌ها توزیع می‌شود.

لوزارتان در داروخانه ها سهمیه ای توزیع می شودشهرام شعیبی، سخنگوی سازمان غذا و دارو در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره کمبود داروی لوزارتان در داروخانه اظهار کرد: بر اساس اعلام جهانی در ماده اولیه دارویی لوزارتان در درمان پرفشاری خون مانند والسارتان ناخالصی سرطان زا وجود داشت.

سخنگوی سازمان غذا و دارو ادامه داد: دارو های لوزارتان شرکت هایی که ماده اولیه تولید شده آن ها سرطان زا بودند، ریکال و از داروخانه ها جمع آوری شدند.

شعیبی گفت:  افزون بر جمع آوری لوزارتان سرطان زا، واردات ماده اولیه سرطان زای این دارو به کشور ممنوع شد. دارو های لوزارتان که در داروخانه ها وجود دارد، سالم هستند و بیماران مبتلا به فشار خون بالا، نگران سرطان زایی این دارو نباشند، زیرا همه لوزارتان ها با ماده اولیه سرطان زا ریکال و جمع آوری شدند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو بیان کرد: در مقطع کوتاهی با کمبود جهانی لوزارتان و ماده اولیه آن رو به رو بودیم و اکنون داروی لوزارتان به صورت سهمیه ای در داروخانه ها توزیع می شود.

بیشتر بخوانید: وضعیت دارویی کشور نگران کننده نیست

وی تاکید کرد: با وجوداینکه این دارو در داروخانه ها وجود دارد، اما به طور کامل بازار از لوزارتان اشباع نشده است؛ چرا که با فروش بیشتر این دارو، بیماران دارو را خریداری و ذخیره می کنند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو یادآوری کرد: البته دیگر با مشکلی در تامین داروی والسارتان برای بیماران قلبی مبتلا به فشارخون بالا روبه رو نیستم و کمبود تا حدودی رفع شده است.

انتهای پیام/

آخرین وضعیت توزیع داروی لوزارتان در داروخانه های کشور

لوزارتان در داروخانه‌ها سهمیه‌ای توزیع می‌شود
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها