بازدید: 18

چرا باید آهنگ گوش کنیم؟

منبع : انتخاب کد خبر: 1926705
احتمالا این مورد را بسیار شنیده‌اید، این که گوش دادن به موسیقی می‌تواند تاثیر بسیاری بر کنترل استرس شما داشته باشد. اما واقعا این چیزی است که همه ما آن را احساس کرده ایم. گوش دادن به آهنگ‌هایی با ریتم آرام می‌تواند تا حد زیادی استرس ما را برطرف کند. در سال 2013 یک پژوهش در همین حوزه انجام گرفت. به این صورت که تعدادی از افراد پیش از آنکه در یک محیط استرس زا قرار بگیرند در یکی از شرایط قرار گرفته بودند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

خیلی وقت ها چیزی مانند یک آهنگ مورد علاقه نمی تواند حال روح و جسم مان را خوب کند. در واقع موسیقی و طنین دلنواز آهنگ ها این قابلیت را دارد که برای ساعات طولانی ما را با خود درگیر کند. اما این تنها چیزی نیست که درباره گوش دادن به موسیقی می دانیم. بر اساس تحقیقات پژوهشگران ، ثابت شده است که گوش دادن به موسیقی اثرات روانشناختی بسیاری دارد. قدرت موسیقی بسیار زیاد است اگر در حین گوش دادن به موسیقی راک اند رول مورد علاقه تان احساس هیجان بسیاری را در خود داشتید یا با گوش دادن به آهنگ غمگین اشک از چشمتان جاری شد یعنی موسیقی کار خود را کرده است.

اما تاثیرات موزیک تنها به همین موارد محدود نمی شود بلکه گوش دادن به آن بر سلامتی ، میزان استرس و کارکرد ما تاثیر می گذارند. در این جا به بخشی از این تاثیرات اشاره می کنیم:

 موسیقی می تواند درک و شناخت ما را تغییر دهد

پژوهش های اخیر در این مورد نشان داده است که هنگامی که در حال انجام کاری هستیم و از موسیقی به عنوان زمینه کار استفاده می کنیم منجر به تمرکز بیشتر می شود. بنابراین گوش دادن موسیقی در حین کارهایی که نیاز به تمرکز بیشتری دارند می تواند مفید و مثمرثمر باشد. از آن جالب تر هر چه که به آهنگ با ریتم تندتری گوش دهید، سرعت کار شما افزایش خواهد یافت و هر چه به آهنگ با ریتم آرام تری گوش دهید، حافظه شما را تقویت خواهد کرد. در حین کار بهتر است از آهنگ های بی کلام استفاده کنید تا تمرکز شما با کلام خواننده از بین نرود. در فست فود هایی که کوچک و شلوغ هستند اغلب از آهنگ هایی با ریتم تند استفاده شده تا سرعت غذا خوردن افراد افزایش پیدا کرده و جا برای نشستن سایر افراد ایجاد شود. همچنین در رستوران های گران قیمت از آهنگ های کلاسیک استفاده می شود زیرا گوش دادن به آهنگ های کلاسیک سبب شده تا افراد حس ثروتمند بودن بکنند و در نتیجه پول بیشتری در آن رستوران هزینه نمایند.

کاهش استرس با گوش دادن به موسیقی

احتمالا این مورد را بسیار شنیده اید، این که گوش دادن به موسیقی می تواند تاثیر بسیاری بر کنترل استرس شما داشته باشد. اما واقعا این چیزی است که همه ما آن را احساس کرده ایم. گوش دادن به آهنگ هایی با ریتم آرام می تواند تا حد زیادی استرس ما را برطرف کند. در سال 2013 یک پژوهش در همین حوزه انجام گرفت. به این صورت که تعدادی از افراد پیش از آنکه در یک محیط استرس زا قرار بگیرند در یکی از شرایط قرار گرفته بودند. برای مثال برخی به یک آهنگ آرام گوش داده بودند ، برخی به صدای آرام آب و برخی هم هیچ محرک شنوایی را دریافت نکرده بودند. پس از ثبت نتایج مشخص شد که افرادی که به موسیقی آرامشبخش گوش داده بودند، پس از قرارگیری در موقعیت استرس زا توانستند با سرعت بیشتری بر خود مسلط شده و روان خود را حفظ کنند.

چرا باید آهنگ گوش کنیم؟

تقویت حافظه با گوش دادن به موسیقی

بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان حین درس خواندن و مطالعه به موسیقی گوش می دهند. اما شاید این کار برای همه خوشایند نباشد. افرادی که حین درس خواندن ، به موسیقی گوش می دهند، اعتقاد دارند که با این کار حافظه آن ها تقویت شده و مطالب بهتر در ذهنشان می مانند. اما برخی دیگر معتقدند که گوش دادن به موسیقی حین مطالعه حواس آن را پرت می کند. با این وجود گوش دادن به موسیقی به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای مثال این که آن چه نوعی از موسیقی است ، چقدر از موسیقی لذت برده می شود و یا حتی اطلاعات شخص شنونده از موسیقی چقدر زیاد است؟ در همین راستا مطالعه ی دیگری نشان داد که زبان آموزانی که کلمات و عبارات را به صورت آواز فرا می گرفتند، نتایج بهتری را تجربه می کردند ، نسبت به افرادی که آن را به صورت عادی یاد می گرفتند.

اینها بخشی از تاثیرات ثابت شده موسیقی بر ذهن و جسم است. شما می توانید برای گوش دادن و دانلود موزیک از سایت زمین تی وی استفاده کنید. سایت زمین تی وی یک سرویس اشتراک ویدئو است که در بخش اختصاصی آهنگ زمین تی وی خود همواره جدیدترین آهنگ های منتشر شده را برای دانلود قرار می دهد. از جمله :
- دانلود آهنگ مرتضی پاشایی به نام بزار بگیرم دستاتو
- دانلود آهنگ وحید احدی به نام باید باشی
- دانلود آهنگ حامد کیان و حسن صالحی و سعید اتمام به نام وابستگی
- دانلود آهنگ دانیال مرادی به نام رفتی
- دانلود آهنگ علیرضا روزگار به نام شب فوق العاده
- دانلود آهنگ امیر پیران به نام نامه
- دانلود آهنگ کاوه امینی به نام توی بی رحم
- دانلود آهنگ محمد یاوری به نام وقت رفتن
- و ... .

شما می تواند برای دانلود جدیدترین آهنگ ها وموزیک ویدئو ها به این وبسایت مراجعه کنید و از آهنگ برای افزایش تمرکز ، کاهش استرس ، افزایش انگیزه ، تقویت حافظه و ... استفاده کنید.

چرا باید آهنگ گوش کنیم؟


چرا باید آهنگ گوش کنیم؟
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها