بازدید: 13

تعلیم و تربیت غیر دینی کاریکاتور است/ برای تشکیل دولت اسلامی باید گام‌های متعددی برداشت

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1926678
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اگر به جدا شدن مطالعات انسانی از دین توجه نداشته باشیم تعلیم و تربیت به موضوعی کاریکاتوری تبدیل می‌شود.

تعلیم و تربیت غیر دینی کاریکاتور است/ برای تشکیل دولت اسلامی باید گام های متعددی برداشتبه گزارش خبرنگار حوزه فن آوری  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام والمسلمین سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در مراسم رونمایی از کتاب نظریه اسلامی رشد انسان که در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، اظهار کرد: هدف گذاری گام دوم به حوزه تعلیم و تربیت توجه دارد و خودسازی، جامعه پردازی و تمدن نوین اسلامی هدف اصلی گام دوم است.

حجت الاسلام عاملی درباره این اهداف گفت: برای شکل گیری دولت اسلامی باید گام های متعددی برداشته شود و اگر می خواهیم در مسیر کیفی و خودسازی گام برداریم محوری ترین موضوع تعلیم و تربیت است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه این کتاب دارای ۱۰ فصل و موضوع رشد است، اظهار کرد: این کتاب به پیوند انسان با هستی و طبیعت پرداخته است و نگاه ساختارگرایانه کتاب نشانگر نظم موجود در عالم هستی است، این کتاب بنیان نظری قوی برای حوزه تعلیم و تربیت است.

حجت الاسلام عاملی افزود: استفاده نکردن از علوم جهانی فرض اشتباهی است و اگر به جدا شدن مطالعات انسانی از دین توجه نداشته باشیم تعلیم و تربیت به موضوعی کاریکاتوری تبدیل می شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به هزینه خسارات اجتماعی دولت امریکا گفت: کشوری که از برابری جنسیتی صحبت می کند ۴۱۰ میلیارد دلار از بودجه خود را صرف جبران خسارات اجتماعی کرده است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره شبیه سازی هستی گفت: در دنیای غرب به دین توجه می شود و کتاب فرهنگ بی ایمانی پر فروش ترین کتاب غرب شده است، کلینتون در تبلیغاتش از سکولار شدن فرهنگ آمریکا شکایت کرد و این کتاب را به عنوان منبع خود قرار داد.

وی تصریح کرد: بنیان دین بر پایه علم است در تعلیم و تربیت انسان، ارتباطات فرهنگی و قومی موضوع اساسی هستند.

حجت الاسلام عاملی با اشاره به مزاحمت اجتماعی بیان کرد: بر اساس قانون برای مزاحمان باید مجازات در نظر گرفت در ایران مزاحمت مردان برای خانم ها مجازات ندارد و این اشتباه است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: ازبین رفتن مزاحمت ها به تعلیم و تربیت احتیاج دارد؛ رعایت اخلاق اجتماعی تنها مختص به دولت نیست بلکه مردم هم باید به این موضوع توجه داشته باشند.

وی گفت: در مجلس ۱۲ هزار قانون وجود دارد، اما افراد باید در برابر عوامل بیرونی همچون فضای مجازی و ماهواره ایستادگی کنند؛ راه حل هایی که برای اصلاح فرهنگ جامعه مطرح می شود.

انتهای پیام/


تعلیم و تربیت غیر دینی کاریکاتور است/ برای تشکیل دولت اسلامی باید گام‌های متعددی برداشت
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها