بازدید: 10

صنعت پتروشیمی باید به سمت تجاری‌سازی دانش فنی فرآیند‌ها حرکت کند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1926662
محمدی بر ضرورت حرکت صنعت پتروشیمی به سمت تجاری‌سازی دانش فنی فرآیند‌ها تاکید کرد.

صنعت پتروشیمی باید به سمت تجاری سازی دانش فنی فرآیند ها حرکت کندبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، بهزاد محمدی معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی عصر روز یکشنبه ۳۰ تیر در حاشیه بازدید از مرکز تهران شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی اظهار کرد: فعالیت های این شرکت باید هدفمند و همسو با روند توسعه صنعت پتروشیمی باشد.

وی، شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی را یک برند ارزشمند معرفی کرد و با تاکید بر نقش مهم این شرکت در تامین نیاز دانش فنی فرآیند ها، گفت: کاتالیست های مورد استفاده در مجتمع های پتروشیمی و ضرورت صیانت از این برند ارزشمند امری مهم است که باید در نظر گرفته شود.

محمدی با تاکید بر نگاه حمایتی شرکت ملی صنایع پتروشیمی از مجموعه پژوهش و فناوری پتروشیمی گفت: باید امسال و سال های آینده گام های قابل توجهی در زمینه همکاری این شرکت و صنعت پتروشیمی برداشته شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه نگاه پژوهشگران و کارشناسان شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی باید به سمت پویایی و حرکت باشد، افزود: با توجه به حجم فعالیت های علمی و پژوهشی در حال انجام، همواره باید نگاهی رو به جلو، همگام با تغییر و تحول داشته باشید.

وی با ابراز رضایت از روند ساخت واحد تولید کاتالیست متانول سنتز برای پتروشیمی سبلان ادامه داد: امیدواریم با توجه به روند مثبت فعالیت های در حال انجام، کاتالیست تولیدی از سوی شرکت پژوهش و فناوری در موعد مقرر به پتروشیمی سبلان تحویل داده شود.

محمدی با اشاره به ضرورت حرکت به سمت تجاری سازی دانش فنی فرآیند ها گفت: شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی به منظور توسعه دانش فنی تبدیل متانول به پروپیلن (PVM) باید به سمت تدوین مهندسی پایه حرکت کند و صنعت پتروشیمی با توجه به حجم بالای متانول تولیدی، نیاز مبرمی به این دانش فنی دارد.

بیشتر بخوانید: انتقاد کارشناسان به انتقال آب از رودخانه کارون

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی افزود: دارا بودن روحیه پژوهشی و تغییر و تحول در شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی سبب خواهد شد دستاورد های ارزشمندی در صنعت پتروشیمی کشورمان تحقق یابد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ضمن بازدید از سالن ها و آزمایشگاه های پلیمری، غشایی، فعالیت های گروه فناوری - شیمیایی و توسعه محصول و گروه کاتالیست ها و متانول در جریان اقدام های شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی به ویژه در بخش های تجاری سازی دانش فنی، مشارکت و همکاری های این شرکت در بخش های داخلی و بین المللی و دستاورد های دانش فنی قرار گرفت.

 

انتهای پیام/

نیاز صنعت پتروشیمی به دانش فنی تبدیل متانول به پروپیلن

 


صنعت پتروشیمی باید به سمت تجاری‌سازی دانش فنی فرآیند‌ها حرکت کند
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها