بازدید: 12

دستور رئیس گمرک برای ساماندهی محوطه گمرک آستارا

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1926661
با دستور میراشرفی و تامین اعتبار لازم طرح جامع ساماندهی محوطه و فضای گمرک آستارا با تأمین اعتبار لازم اجرایی خواهد شد.
رطببه گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از  روابط عمومی گمرک ایران، به دنبال بازدید اخیر رئیس کل گمرک ایران و هیأت همراه از گمرک آستارا که در حاشیه مراسم افتتاح پروژه مشترک تیر الکترونیکی بین ۲ کشور صورت گرفت. دستورات لازم برای ساماندهی محوطه گمرک آستارا صادر و بر این اساس طرح مزبور رونمایی خواهد شد.

فوزیه رسته، مدیرکل توسعه و تجهیز گمرک ایران در این باره گفت: اجرای سه طرح جامع در گمرک های آستارا، بازرگان و پرویزخان از سیاست های گمرک جمهوری اسلامی ایران است که برای ساماندهی گمرک های مرزی کشور صورت می گیرد.
بیشتر بخوانید: تمام کالا های موجود در گمرکات رسوب شده نیستند/ وجود ۱۷ هزار تن گوشت در بندر رجایی
وی افزود: با اجرای طرح جامع گمرک آستارا و ایجاد زیرساخت های لازم شرایط برای تبدیل این گمرک به گمرک پیشرفته و چابک و بهره مند از فناوری های روز دنیا فراهم می شود. به گونه ای که با تفکیک بخش های مسافری و تجاری از یکدیگر و اختصاص مسیرهای ویژه برای تردد مسافران و کامیون ها ضمن تسهیل و تسریع در عبور و مرورها، افزایش کیفیت ارائه خدمات گمرک و افزایش رضایت خدمت گیرندگان را در پی خواهد داشت.

مدیرکل توسعه و تجهیز گمرک ایران اظهار کرد: از مزایای اجرای طرح می توان به رفع گره های ترافیکی ناشی از تداخل مسیرهای حرکتی موجود و همچنین چیدمان و جانمایی مناسب ساختمان ها، انبارها و تجهیزات کنترلی نظیر ایکس ری اشاره نمود.
 

با اجرای این طرح مشکلات مربوط به تخلیه و بارگیری محموله های تجاری و تردد وسایل نقلیه مسافری در این گمرک برطرف و مهمترین مرز زمینی و دریایی شمال کشور از وضعیت مطلوب برخوردار خواهد شد. تأمین امکانات و رفع برخی از مشکلات موجود در مرز آستارا و محوطه غیرگمرکی برعهده سایر سازمان ها ازجمله راه آهن و سازمان پایانه ها است که با برطرف شدن آنها گمرک می تواند ضمن استقرار در این اماکن تسهیلات مطلوب تری به تجار و بازرگانان و مسافران ارائه دهد.
 
انتهای پیام/
 
تبدیل گمرک آستارا به گمرک  پیشرفته و چابک
 

دستور رئیس گمرک برای ساماندهی محوطه گمرک آستارا
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها