بازدید: 17

بانک‌ها به دلیل فشار‌های تحریمی مشکلات جدی دارند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1926619
گفت: بانک‌ها به دلیل فشار‌های تحریمی نقدینگی و معوقات بسیاری دارند و نباید مشکلات آن‌ها را تشدید کرد.

بانک ها به دلیل فشار های تحریمی مشکلات جدی دارندبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی در جلسه علنی صبح امروز مجلس و در جریان بررسی کلیات طرح تسهیل تسویه بدهکاران غیرجاری شبکه بانکی کشور گفت: بانک ها خدمات ارزنده ای در کشور انجام داده اند و بسیاری از تکالیفی که دولت و مجلس برای اقتصاد مقرر می کنند را اجرایی می سازند، لذا می توان گفت بانک ها محور توسعه هستند.

وی افزود: اواخر سال گذشته طرحی در مجلس مطرح شد که اشکالات زیادی داشت و شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز آن را رد کردند، اکنون هم نمایندگان به فکر طرحی هستند تا نوسانات اقتصادی را حل کنند و راهی برای آن هایی که نتوانستند بدهی شان را پرداخت کنند، پیدا کنند، این افراد بعضاً نسبت به محاسبه سودشان توسط سیستم بانکی ایرادات و اعتراضاتی را مطرح می کنند و این طرح سعی دارد تا این مشکلات را حل کند ما نیز در جلسه کمیسیون اقتصادی نظرات خود را مطرح کردیم که اگر همین متن مصوب کمیسیون در صحن تصویب شود با آن موافق بوده و در اجرا نیز دچار مشکل نمی شویم.

رئیس بانک مرکزی افزود: بانک ها به دلیل فشار های تحریمی، حجم نقدینگی و معوقات مشکلات بسزایی دارند که نباید مشکلات آن ها را تکذیب کنیم تا خدایی نکرده از خدمات بانک ها به اقتصاد کشور محروم می شویم، روز گذشته در جلسه هیئت دولت درخواست کردم که به این طرح رأی مثبت داده شود.

وی بیان کرد: بعضی معتقدند که چرا سقف مجاز برای برخورداری از مزایای این طرح برای هر فصل حقوقی ۲ میلیارد تومان است ما خواهان آنیم که مشکلات مردم و بنگاه داران حل شود.

همتی تصریح کرد: در این طرح سقف مجاز برای برخورداری از مزایای آن برای شخصیت حقیقی ۵۰۰ میلیون تومان است که شامل ۲۹ میلیون نفر می شود.

رئیس بانک مرکزی با اشاره به شعار سال گفت: ما با این طرح موافقیم چراکه با تعیین تکلیف بدهی بدهکارانی که سال ها بلاتکلیف مانده اند می توان منابع را به سمت تولید هدایت کرد.

انتهای پیام/


بانک‌ها به دلیل فشار‌های تحریمی مشکلات جدی دارند
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها