بازدید: 11

خط و نشان دادستان کل کشور برای خارج کنندگان غیرقانونی ارز از کشور/ مسئولان اقتصادی درباره گرانی‌ها پاسخگو باشند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1926616
حجت الاسلام و المسلمین منتظری گفت: با کسانی که ارز را از کشور خارج می کنند، باید طبق قانون برخورد شود.

خط و نشان دادستان کل کشور برای خارج کنندگان غیرقانونی ارز از کشور/ مسئولان اقتصادی درباره گرانی ها پاسخگو باشندبه گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور گفت: به دلیل اینکه فضای مجازی بی دروپیکر است و مدیریت در آن به خوبی صورت نمی گیرد، آسیب های زیادی از این فضا بر جامعه تحمیل می شود.

او گفت: آمار ها نشان می دهد که میزان جرایم رایانه ای که بستر وقوع آن فضای مجازی است، پارسال نسبت به سال ۹۶ و همچنین در ۳ ماهه اول امسال، افزایش داشته است.

به گفته حجت الاسلام والمسلمین منتظری برخی از فعالیت ها مانند قماربازی به طور چشمگیری در فضای مجازی در حال انجام است و باید با آن مقابله شود و دستورالعمل های لازم برای برخورد با متخلفان این حوزه به دادستانی های کل کشور ابلاغ شده است.

او در واکنش به این سوال که چرا با وجود کاهش قیمت ارز در بازار، همچنان قیمت برخی از اجناس رو به افزایش است؟ گفت: درباره این موضوعات از مسئولان اقتصادی و بازرگانی کشور سوال کنید.

دادستان کل کشور ادامه داد: تعزیرات زیر نظر دولت فعالیت می کند و زیرمجموعه دادگستری است، دادستانی در این حوزه همکاری‎ های لازم را انجام خواهد داد، اما مسئولیت پیگیری موضوع افزایش قیمت اجناس برعهده مسئولان اقتصادی دولت است و اگر تعزیرات از دستگاه قضایی کمک بخواهد، ما به موضوع ورود خواهیم کرد.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر اینکه میزان حجم پرونده های در حال بررسی پیرامون عدم پرداخت معوقات تسهیلات بانکی توسط متهمان گفت: در ابتدا باید بگویم که حجم پرونده ها زیاد است.

او افزود: افرادی که معوقات تسهیلات بانکی را تاکنون پرداخت نکردند، چند دسته هستند؛ ابتدا عده ای وجود دارند که ارز گرفتند و به دلایلی آن را خرج کردند و اکنون برای پس دادن معوقات خود پولی ندارند، لذا باید به این افراد برای پرداخت معوقات بانکی خود مهلت داد.

دادستان کل کشور گفت: عده ای هم تسهیلات بانکی گرفتند و از طرفی به دلیل شرایط اقتصادی کشور با مشکلاتی مواجه شدند، به عنوان مثال فردی قصد داشت که کارخانه ای راه اندازی کند، اما به دلیل گرانی ها موفق به تأسیس آن نشده است.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری تصریح کرد: عده ای با دریافت تسهیلات بانکی از فرصت سوءاستفاده کرده و اقدام به اختلاس کردند، لذا درخصوص معوقات بانکی باید متناسب با پرونده ها برخورد شود.

او با تأکید بر ضرورت برقراری تعامل با بانک ها برای  پرداخت معوقات تسهیلات بانکی گفت: حقوق بانک ها هم باید رعایت شود، چرا که این سپرده های مردم است که در بانک ها ذخیره می شود و از طرفی نیز باید سود این سپرده ها به مردم بازگردانده شود؛ ما هم مشکلات بانک ها و مردم را می دانیم، به همین دلیل با کسانی که ارز را از کشور خارج می کنند، باید طبق قانون برخورد شود.

انتهای پیام/


خط و نشان دادستان کل کشور برای خارج کنندگان غیرقانونی ارز از کشور/ مسئولان اقتصادی درباره گرانی‌ها پاسخگو باشند
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها