بازدید: 59

راه‌اندازی اولین شبکه تلویزیونی مختص ناشنوایان با عنوان «اشاره»

راه‌اندازی نخستین شبکه تلویزیونی اینترنتی مختص ناشنوایان را می‌توان فصل تازه‌ای در فضای رسانه‌ای کشور قلمداد کرد.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: مصطفی برهانی مدیر کل راهبردی تلویزیون های مجازی صدا و سیما در مراسم افتتاح رسمی شبکه تلویزیونی «اشاره» گفت: افتتاح شبکه «اشاره» با رویکرد نو در فضای رسانه ای ایران بیانگر روح تحول خواهی است و این مسیر مستمر این مجموعه است.
برهانی با اشاره به پخش مسابقات جام جهانی روسیه از طریق شبکه های تعاملی، بیان داشت: شبکه اینترنتی آیو در زمان پخش مسابقات جام جهانی فوتبال بیش از یک میلیون بیننده داشته است و عملکرد شبکه های اینترنتی از جمله آیو که از صداوسیما مجوز دارند رو به رشد است. وی با ابراز امیدواری از آینده شبکه های تلویزیونی اینترنتی، گفت: صداوسیما از توسعه شبکه های تعاملی استقبال و با تمام قدرت از آن حمایت می کند. در این مراسم، اسماعیل ثنایی، رئیس هیئت مدیره باران تلکام، در سخنانی با بیان مشکلات فعالیت IPTV ها گفت: «امیدواریم از سوی سازمان صداوسیما تسهیلاتی برای ما در نظر گرفته شود و قرارداد ها منطقی شود تا بتوانیم به حیات خود ادامه دهیم. شبکه سازی یک نیاز برای شهروندان است و امیدواریم ورود به این عرصه با شبکه «اشاره» نقطه عطفی باشد برای شبکه سازی بخش خصوصی. یکی از اهداف ما ایجاد تلویزیون تعاملی است تا مخاطب بتواند بازخورد خوبی داشته باشد و مستقیم پیام خود را ارائه کند و امیدواریم این امر نیز به زودی میسر شود.»
محمدحسین حافظی پور، مدیر شبکه تلویزیونی آیو نیز در سخنانی، پاسخگویی به نیاز های فرهنگی ناشنوایان و کم شنوایان را دلیل اصلی راه اندازی شبکه «اشاره» عنوان کرد و گفت: «تمامی برنامه های «اشاره» که پنجمین شبکه اختصاصی تلویزیون اینترنتی آیو محسوب می شود، جهت استفاده ناشنوایان و کم شنوایان متناسب سازی شده و علاقه مندان می توانند از برنامه های جذاب این شبکه شامل فیلم های سینمایی، سریال های تلویزیونی، ورزش، کودک و نوجوان، مستند و دیگر حوزه های محتوایی بهره ببرند.»
کتایون ریاحی، بازیگر سینما و تلویزیون و مدیر بنیاد خیریه «کمک» نیز در مراسم راه اندازی شبکه «اشاره» گفت: «سال ها جای خالی شبکه ای ویژه ناشنوایان و کم شنوایان بسیار محسوس بود، بنابراین سال های زیادی را از دست داده ایم چراکه قشر عظیمی از جامعه از این اتفاق محرومند و این خبر خیلی خوب برای آنهاست که امروز اتفاق افتاده و بسیار خوشحال کننده است، هرچند دیر، اما همین که شروع شده جای شکر دارد.»

راه‌اندازی اولین شبکه تلویزیونی مختص ناشنوایان با عنوان «اشاره»
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها