بازدید: 58

«حقایقی پیرامون انجمن حجتیه»، جدید‌ترین اثر رضا اکبری آهنگران منتشر شد

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1925627
کتاب حقایقی پیرامون انجمن حجتیه به همراه متن کامل مناظره با یکی از سران انجمن حجتیه توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، کتاب «حقایقی پیرامون انجمن حجتیه»، نام جدید ترین اثر رضا اکبری آهنگران است که با هدف آشنایی اجمالی با این گروه، به رشته تحریر در آمده است.

انجمن خیریه حجتیه مهدویه، تشکیلاتی با هدف مبارزه با بهائیت و فراهم کردن زمینه ظهور امام عصر(عج)، که در سال ۱۳۳۲ش توسط شیخ محمود حلبی تأسیس شد. فعالیت های این تشکیلات پیش از انقلاب اسلامی مورد تأیید مراجع تقلید بود. گرایش غیرسیاسی انجمن حجتیه در سال های منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی ایران، موجب بدبین شدن انقلابی ها به آن شد. بعد از انقلاب، این تشکل دچار انشعاب شد. برخی اعضا به انقلابی ها نزدیک شدند و برخی دیگر، همان روال گذشته را ادامه دادند.

«حقایقی پیرامون انجمن حجتیه» منتشر شد/جدید ترین اثر رضا اکبری آهنگران
انجمن حجتیه ۵ مرداد سال ۶۲ پس از اشاره به سخنان امام خمینی(ره) درباره عملکرد مغایر با اهداف نظام جمهوری اسلامی، تعطیلی فعالیت خود را اعلام کرد. در بیانیه ای که به همین مناسبت انتشار پیدا کرده بود، با اشاره به اظهارات امام خمینی(ره) آمده بود که انجمن تصور نمی کرده است مخاطب سخنان امام باشد، اما بعد از تحقیق محرز شده است که مخاطب انجمن حجتیه است و لذا از این تاریخ، تمامی جلسات و خدمات انجمن تعطیل شد و اعلام کردند که هیچ کس مجاز نیست تحت عنوان این انجمن، کوچک ترین فعالیتی کند.

در زمستان سال۱۳۹۳ نیز، جلسه مناظره ای با دکتر نادر فضلی (یکی از سران فعلی انجمن حجتیّه) برقرار شد. حضور علنی فضلی در این مناظره به گفته وی با دستور رئیس فعلی انجمن حجتیّه صورت گرفته بود که یکی از معدود مناظرات رسمی با انجمن حجتیّه در طول تاریخ پس از انقلاب به حساب می آید. بر خلاف تصوّر عموم که انجمن حجتیّه را تعطیل شده می دانند، در بخشی از مناظره مذکور، دکتر فضلی تصریح نمود که انجمن حجتیّه در حال حاضر فعّال است.

کتاب «حقایقی پیرامون انجمن حجتیه» به کوشش رضا اکبری آهنگران در قطع رقطعی و ۲۳۲ صفحه همزمان با ایام تعطیلی انجمن حجتبه پیرو سخنرانی امام خمینی (ره)، توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.

انتهای پیام/


«حقایقی پیرامون انجمن حجتیه»، جدید‌ترین اثر رضا اکبری آهنگران منتشر شد
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها