بازدید: 9

لزوم خودکفایی ۱۲ زنجیره تولید در کشور

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1922055
آقامحمدی گفت: ۱۲ زنجیره تولید در وزارت صنعت، معدن و تجارت وجود دارد که باید به خودکفایی برسند.

خودکفایی ۱۲ زنجیره تولید کشور به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، علی آقامحمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه نخستین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو در سومین روز از نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید درباره جنگ اقتصادی با آمریکا صحبت کرد.

آقامحمدی گفت: جنگ اقتصادی با آمریکا بلند مدت است و نیاز به پایداری دارد. آمریکا قرار نیست که تحریم ها را بردارد، اگر به توافق های مقطعی برسد، برخی تحریم ها را به طور مقطعی برمی دارد، پس باید به طور کامل از زیر تحریم خارج شویم.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب سال گذشته را سال حمایت از کالای ایرانی و امسال را رونق تولید نام نهادند، این استراتژی کلی نظام است و پایدار خواهد بود و قرار نیست مقطعی باشد.

آقامحمدی اظهار کرد: باید قرارداد های بلند مدت در این میز تخصصی بسته شود، تاکید وزیر صمت نیز بر این منوال است و جلسات هفتگی باید در صمت انجام شود.

بیشتر بخوانید: بازدید محمود واعظی از نخستین نمایشگاه فرصت ‎های ساخت داخل 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: ۱۲ زنجیره تولید در وزارت صمت وجود دارد که باید به خودکفایی برسند، زنجیره تولید و توزیع نیز با قائم مقامی امور بازرگانی وزارت صمت یکپارچه خواهد شد.

وی گفت: آثار روانی تحریم را پشت سر گذاشته ایم و از اسفند به تدریج اوضاع تغییر پیدا کرد.

آقامحمدی افزود: از اسفند ماه خیزش در صنعت خودرو ایجاد شده است. صنعت کاملاً مجهز است، مسائل دانش بنیان به صورت زنجیره ای در دستگاه ها توزیع شده است و دانشگاه ها نیز وارد میدان شدند.

وی تصریح کرد: خبر های خوبی از صنعت خودرو و نوآوری های آن در راه است، به تولیدگران باید فراخوان داد، رهبر انقلاب نیز نوید این طلیعه را در نشست با ائمه جمعه داده اند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: دستگاه های حامی اقدامات وزارت صمت در این جنگ اقتصادی خواهند بود و این تحریم ها، تحریم ناپذیری را به ملت ایران هدیه می کند.

 

انتهای پیام/


لزوم خودکفایی ۱۲ زنجیره تولید در کشور
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها