بازدید: 33

آیا وزیر ارتباطات در صداوسیما سانسور شده است؟ +فیلم و تصاویر

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1921227
در پی انتشار شایعاتی مبنی بر ممانعت صداوسیما از پخش اخبار مربوط به وزیر ارتباطات، در این گزارش به بررسی صحت این موضوع می‌پردازیم.

آیا وزیر ارتباطات در صداوسیما سانسور شده است؟+فیلم و عکس

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، چند روزی است که برخی از رسانه های نزدیک به دولت و حساب های کاربری توییتری اصلاحطلب سعی دارند با دوگانه سازی و مطرح کردن ادعای کذب سانسور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از سوی سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران، مقاصد سیاسی خود را پیش ببرند.

با شروع بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکامپ و پخش ویدئوی پاسخ عجیب آذری جهرمی به سوال یک خبرنگار درباره این موضوع در فضای مجازی، هجمه ها علیه صداوسیما  به اوج خود رسید؛ وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر سانسور شدن خود در صداوسیما گفت: «وقت نمی کنم تلویزیون ببینم. نمی خواهید اظهارات مرا پوشش دهید، مهم نیست! اما دستاورد های جوانان ایران را نادیده نگیرید» و در واقع تلویحاً این سانسور را تأیید کرد.

در ادامه ویدئوی اظهارات وزیر ارتباطات را مشاهده می کنید.

این ادعای عجیب وزیر ارتباطات به سرعت در رسانه های نزدیک به دولت منعکس شد و آنها هم از این آب گل آلود ماهی گرفتند. همه اینها شایعات و هجمه ها علیه رسانه ملی در حالی مطرح می شود که در همین ۱۰ روز گذشته، صداوسیما بارها اقدام به پوشش اخبار آذری جهرمی کرده و از او در برنامه های گفت وگومحور دعوت کرده است.

چهارشنبه هفته گذشته بود که برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با موضوع بررسی جزئیات طرح ملی نوآفرین برای رونق کسب وکار های نوپا میزبان وزیر ارتباطات بود و آذری جهرمی بیش از ۴۰ دقیقه از عملکرد خود گزارش داد. به گفته مدیرکل روابط عمومی صداوسیما، برغم اینکه پنج مهمان برای موضوعی دیگر در این برنامه هماهنگ شده بودند (دو نفر در استودیو و سه نفر پشت خط)، وقتی مسئولان برنامه خبردار شدند آذری جهرمی تمایل به حضور در برنامه دارد، ساعت ۱۹ و ۳۰ موضوع را عوض کردند و فرصتی به وجود آورند تا وزیر ارتباطات یکطرفه صحبت کند.

کد ویدیو

مورد بعدی دو روز پیش بود که اجلاس چهارجانبه بین المللی وزرای ارتباطات کشور های ایران، روسیه، ترکیه و آذربایجان به میزبانی محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات کشورمان برگزار شد و صداوسیما این رویداد را به طور کامل در بخش های مختلف خبری خود پوشش داد.

کد ویدیو

همچنین روز گذشته که مراسم افتتاح بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکامپ برگزار شد، بخش های مختلف خبری صداوسیما حضور و سخنرانی وزیر ارتباطات در این مراسم را به طور گسترده پوشش دادند.

کد ویدیو

محمدحسین رنجبران مدیرکل روابط عمومی سازمان صداوسیما، با انتشار رشته توئیتی در صفحه شخصی خود، به ویدئوی مصاحبه اخیر محمدجواد آذری جهرمی در جریان نمایشگاه الکامپ واکنش نشان داد و نوشت:

"جناب جهرمی وزیر جوان در حالی ادعای سانسور خود در رسانه ملی را مطرح می کند که در تناقضی آشکار می گوید فرصت دیدن صداوسیما ندارد! اگر به دلیل دیگر مشغله هایتان فراموش کرده اید، یادآوری کنم همین هفته پیش ٤٠ دقیقه روی آنتن زنده گفتگوی ویژه از اقدامات و برنامه های خود گفتید؛ و البته برغم اینکه همکارانم پنج مهمان را برای موضوعی دیگر هماهنگ کرده بودند (دو نفر در استودیو و سه نفر پشت خط) وقتی خبردارشدند تمایل به آمدن دارید، ساعت ۱۹ و ۳۰ موضوع را عوض کردند و فرصتی بوجود آورند تا یکطرفه صحبت کنید. آقای آذری جهرمی بگذارید گزارش همکارانم از نمایشگاه الکامپ مثل روز های گذشته مسوول محور نباشد و صدای جوانان نخبه و نه جویای نام هم شنیده شود."

این شایعات و هجمه ها علیه صداوسیما موجب شد تعدادی از فعالان فضای مجازی نسبت به آن واکنش نشان دهند و ادعای مطرح شده از سوی وزیر ارتباطات را رد کنند که در ادامه تعدادی از آنها را مشاهده می کنید.

المیرا شریفی مقدم گوینده خبر نوشت: ‎
«کدام سانسور؟! وزیر چند روز پیش گفتگوی ویژه حضور داشت. اخبار و گزارش های ‎#الکامپ با حضور وزیر هم امروز چندین بار پخش شد.»
 
واکنش گوینده خبر به ادعای سانسور پخش آذری جهرمی از صداوسیما +فیلمکبری آسوپار یکی از فعالان حوزه رسانه و فضای مجازی نوشت:
« ‎آذری جهرمی، وزیر ارتباطات با همه ادعای مذهبی بودنی که دارد، رسماً دروغ می گوید! او دیروز صدر اخبار شبکه ی خبر بود و حتی در عناوین خبری هم فیلم سخنانش و نه با بیان گوینده ی اخبار، پخش شد. در مشروح خبر هم همچنین. دعواهای سیاسی آنقدری هم که آذری جهرمی جدی گرفته، ارزش ندارد.»

آیا وزیر ارتباطات در صداوسیما سانسور شده است؟+فیلم و عکس

 

آیا وزیر ارتباطات در صداوسیما سانسور شده است؟+فیلم و عکس

آیا وزیر ارتباطات در صداوسیما سانسور شده است؟+فیلم و عکس

آیا وزیر ارتباطات در صداوسیما سانسور شده است؟+فیلم و عکس

آیا وزیر ارتباطات در صداوسیما سانسور شده است؟+فیلم و عکس

گزارش از معصومه شیری

انتهای پیام/


آیا وزیر ارتباطات در صداوسیما سانسور شده است؟ +فیلم و تصاویر
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها