بازدید: 35

استفاده از روش زنجیره تامین مالی، هزینه تولید را کاهش می‌دهد/پرداخت ۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1921066

مدیر تامین مالی سازمان صنایع کوچک گفت: ۲۵ تا ۵۰ درصد هزینه تولید مربوط به هزینه تامین مالی است و اگر از روش زنجیره تامین مالی استفاده شود ، می توان هزینه تولید را  تا ۵۰ درصد کاهش داد.

استفاده از روش زنجیره تامین مالی، هزینه تولید را کاهش می دهد/پرداخت ۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه های کوچک و متوسطبه گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، فرشاد کهیاری مدیرکل تامین مالی و سرمایه گذاری سازمان صنایع کوچک در برنامه گفت و گوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر در خصو پرداخت ۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه های کوچک و متوسط در سال جاری گفت: اقتصاد ما بانک محور است و باید تبدیل به اقتصاد بازار محور تبدیل شود و به این منظور باید بنگاهای اقتصادی بزرگ از طریق بازار سرمایه تامین مالی شوند.

وی درباره تامین مالی بنگاه های کوچک و متوسط تصریح کرد: ما نیازمند بانک خاص بنگاه های کوچک و متوسط هستیم.

بیشتر بخوانید: ضرورت ایجاد صندوق های مالی تخصصی در بخش تولید

این مقام مسئول تاکید کرد:باید نحوه تامین وثیقه بانکی برای بنگاه های کوجک و متوسط تغییر کند و اخذ وثایق سنگین از جمله ملک برای  ارائه تسهیلات حذف شود چراکه کالا های واحدهای تولیدی  بزرگترین تضمین و وثیقه برای آنها محسوب می شود.

کهیاری گفت: در حال حاضر ۸۰ هزار واحد صنعتی و ۶۰۰ هزار واحد تولیدی کوچک و متوسط داریم و سیستم بانکی امکان ارزیابی این همه بنگاه را ندارد.

وی افزود:برای اولین بار است که ۳۰ هزار میلیارد تومان در اختیار بنگاه های کوچک و متوسط قرار می گیرد و روش تامین مالی آن ها هم موسوم به زنجیره تامین مالی است که از سال ۲۰۱۴ در دنیا استفاده شده است.

مدیرکل تامین مالی و سرمایه گذاری سازمان صنایع کوچک تصریح کرد: اسم جنگ اقتصادی کنونی را باید فرصت تحریم بگذاریم که با استفاده از آن می توانیم از اقتصاد نفتی عبور کنیم.

کهیاری گفت: اقتصاد کشور هایی مثل ترکیه، کره جنوبی، و مالزی با تکیه بر بنگاه های کوچک متوسط رشد کرده است و باید دانست که بنگاه های کوچک و متوسط تحریم پذیر نیست.

وی تاکید کرد: ۲۵ تا ۵۰ درصد هزینه تولید مربوط به هزینه تامین مالی است اگر از روش زنجیره تامین مالی استفاده شود ، می توان هزینه تولید را  تا ۵۰ درصد کاهش داد.

انتهای پیام/


استفاده از روش زنجیره تامین مالی، هزینه تولید را کاهش می‌دهد/پرداخت ۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها