بازدید: 61

باید حقایق جنگ تحمیلی را به گوش مردم و جامعه امروز رساند/از تحریف در کتب دفاع مقدسی جلوگیری شود

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1920557
نویسنده کتاب «پایتخت درد» گفت: باید حقایق جنگ را به گوش مردم و جامعه امروز رساند، به گفته رهبر معظم انقلاب، دفاع مقدس فرهنگی را با خود به همراه دارد که برای ۸۰ سال آینده جای کار باقی گذاشته است.

ناتوانی ناشران در چاپ کتب سبب شده که جامعه بیشترین ضرر را متحمل شود / نیازمنده رویکردهای مناسب برای ساماندهی به محتوای کتاب های دفاع مقدس هستیممحمدمهدی بهداروند عضو انجمن اهل قلم در گفت وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان ضمن اشاره به آسیب های موجود در حوزه نگارش کتاب های دفاع مقدس گفت: متاسفانه این روزها مقوله فرهنگ مظلوم واقع شده، مطالعه و نشر کتب ارزشی نیز مورد توجه نیست. ناتوانی ناشران در چاپ کتاب سبب شده که جامعه بیشترین ضرر را متحمل شود، زیرا جامعه به فرهنگ و تاریخ دفاع مقدس نیازمند است.

این نویسنده کتاب حوزه دفاع مقدس در همین راسته ادامه داد: هم اکنون فضای حاکم بر کتب دفاع مقدس محلی برای درآمدزایی برخی نویسنده نماها شده و تنها تعداد معدودی از نویسندگان هستند که با عشق از دفاع مقدس قلم می زنند و به صورت غیرانتفاعی کار می‏ کنند.

وی به افزایش میزان کتاب های بی محتوا اشاره و ابراز کرد: انتشار کتاب های بی محتوا تبعات ناگواری را در آینده متوجه کتاب های ارزشی می کند. افزایش آثار بی محتوا در حوزه کتب ارزشی فرهنگ دفاع مقدس را  تحت تاثیر قرار داده است.

بهداروند تاکید کرد: نیازمند رویکردهای مناسب برای ساماندهی محتوای کتاب های دفاع مقدس هستیم، برای انتشار کتاب های دفاع مقدس چه در حوزه پژوهش، خاطرات، شعر، تاریخ شفاهی، داستان و رمان و غیره نیازمند تدابیر مناسبی هستیم تا از تحریف به دور بماند. متاسفانه شرایط به گونه ای شده که هر کس هر طور بخواهد می نویسد.

بهداروند با تاکید بر حقیقت نویسی و پژوهش محوری در گردآوری اطلاعات در حوزه کتب دفاع مقدسی اظهار کرد: باید در کتب دفاع مقدسی حقایق را از روایات و مستندات دفاع مقدس همانگونه که رخ داده است بنویسیم تا به روح واقعی دفاع مقدس ضربه وارد نشود و تحریف صورت نگیرد زیرا هر آنچه که امروز از خاطرات دفاع مقدس به رشته تحریر در می آید در آینده سندی بر وقایع رخ داده در جنگ تحمیلی محسوب می شود، متاسفانه عدم پرداخت صحیح و برخی تحریف ها در کتب دفاع مقدسی باعث شده جوانان امروز هیچ گاه نتوانند خود را با افراد بزرگی مانند «شهید زین الدین» و یا «شهید باکری» ارتباط برقرار کرده و از این اشخاص بزرگ تاریخ دفاع مقدس الگوبرداری کنند.

نویسنده کتاب «پایتخت درد» مستند نویسی و نگارش کتاب بر محور واقعیت را ضرورت کتاب های ارزشی خواند و تصریح کرد: باید بر نگارش کتاب های ارزشی نظارت کرد تا کیفیت فدای کمیت نشود، باید حقایق جنگ را به گوش مردم و جامعه امروز رساند، به گفته رهبر معظم انقلاب، دفاع مقدس فرهنگی را با خود به همراه دارد که برای ۸۰ سال آینده جای کار باقی گذاشته است.

وی خاطرات رزمندگان و جانبازان را گنج و سرمایه عظیم دانست و خاطرنشان کرد: فرهنگی که در دفاع مقدس نهفته است فرهنگی برگرفته از الگوهای درست زندگی بشریت بوده و چنانچه به عنوان الگوی درست برای زندگی انتخاب شود می تواند حل بسیاری از مشکلات امروز جامعه ما باشد.


انتهای پیام/


باید حقایق جنگ تحمیلی را به گوش مردم و جامعه امروز رساند/از تحریف در کتب دفاع مقدسی جلوگیری شود
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها