بازدید: 53

بزرگداشت فردوس کاویانی؛ حضور پررنگ چهره ها و غیبت خود فردوس کاویانی!

منبع : فرارو کد خبر: 1919991
در کنار استقبال زیاد مخاطبین و اهالی فرهنگ و هنر، غیبت فردوس کاویانی در شب بزرگداشت این بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون جالب توجه بود. زیرا فردوس کاویانی به دلیل کسالت در این مراسم حضور نداشت و آرمیتا کاویانی به نمایندگی از پدر در مراسم حضور یافت.
آیین نکوداشت فردوس کاویانی بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون با حضور پرشمار هنرمندان و علاقمندان این بازیگر در خانه سینما برگزار شد.

به گزارش تسنیم، شاید در کنار استقبال زیاد مخاطبین و اهالی فرهنگ و هنر، غیبت فردوس کاویانی در شب بزرگداشت این بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون جالب توجه بود.

زیرا فردوس کاویانی به دلیل کسالت در این مراسم حضور نداشت و آرمیتا کاویانی به نمایندگی از پدر در مراسم حضور یافت.

مسعود جعفری جوزانی کارگردان سینما درباره فردوس کاویانی گفت: او بازیگری است که با بهره گیری از تجربیات خود برای مسایل زندگی از وجود خود مایه گذاشت تا ما را با مصایب زندگی آشنا کرده و رنج زندگی را کم کند. او لبخند به لب آورده است و وادار کرده به عمر مفید خود بیفزاییم.
 
متن و حواشی بزرگداشت فردوس کاویانی؛ از حضور پررنگ چهره ها تا غیبت خود فردوس کاویانی!
 
علیرضا خمسه بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون، تصریح کرد: فردوس برای من یک کمدین بزرگ بوده و هست. او همزمان هم کمدی را می شناسد و هم تراژدی را. من خیلی متاسف شدم که او خیلی سریع با دنیای تصویر قهر کرد.

وی افزود: فیلم های زیادی بود که می توانست کار کند، اما کار نکرد، چون فکر می کرد باید در تئاتر باشد. او برای تئاتری ها به دنبال حل مسکن بود، اما به ناحق تهمت هایی هم شنید.

حمید جبلی بازیگر سینما و تلویزیون تاکید کرد: از کاویانی چیز های زیادی مثل نظم، ادب و احترام آموختیم. او سال ها عمر خود را گذاشت تا برای کسانیکه خانه نداشتند خانه بخرد و من برای او سلامتی آرزو می کنم.
 
متن و حواشی بزرگداشت فردوس کاویانی؛ از حضور پررنگ چهره ها تا غیبت خود فردوس کاویانی!

بعد از صحبت های صدرالدین زاهد از بازیگران قدیمی تئاتر و اشاره به علت غیبت گوهر خیراندیش اعلام کردند که این بازیگر هم به علت مشکل گوش راهی بیمارستان شده است.

هادی مرزبان بازیگر و کارگردان خاطرنشان کرد: در چند ماه اخیر دوستانی از ادارات و نهاد های مختلف از من می خواستند که به دلیل دوستی که با او دارم هماهنگ کنم تا به دیدارش بروند. فردوس، اما به خیلی از این ملاقات ها نه می گفت. خیلی وعده ها داده شد و زمانی که به فردوس می گفتم، او باز هم نه می گفت و می خواست در خلوت باشد. همانطور که سال ها کارش را به آرامی انجام داده است.

مهرانه مهین ترابی با اشاره به اینکه آرزو دارم فردوس کاویانی دوباره جلوی دوربین حاضر شود، گفت: از صمیم قلب دوست دارم حالش خوب شود و دوباره جلوی دوربین حاضر شود. برایش آرزوی سلامتی کامل دارم و از خدا می خواهم او دوباره به صحنه بازگردد و با عشقی که از طریق کارش به ما می دهد ما را بهره مند کند.
 
متن و حواشی بزرگداشت فردوس کاویانی؛ از حضور پررنگ چهره ها تا غیبت خود فردوس کاویانی!
 
فاطمه معتمدآریا متن لوح تقدیر انجمن بازیگران سینمای ایران را برای مخاطبان قرائت و سپس آن را به دختر کاویانی اهدا کرد.

در پایان یک پیام تصویری از کاویانی پخش شد که در آن عنوان کرد: خیلی خوشحالم در خدمت شما هستم. امیدوارم همیشه شاد و سلامت باشید.

وی در این پیام عنوان کرد: حال خوشی ندارم. شرایط به گونه ای بوده است که مدت هاست که نتوانستم کاری داشته باشم. از شما عزیزان که جویای احوال من هستید خیلی ممنونم شما باعث شادی و انرژی دادن به من می شوید.

دختر کاویانی نیز در این جلسه گفت: از طرف پدر عذرخواهی می کنم که نتوانست در اینجا حضور پیدا کند. من عشق را از او آموختم او عاشق است و همیشه نگران مردمش بود. من عشق خالصانه را از پدرم آموختم و امیدوارم بتوانم مثل او باشم.
 
 
بیوگرافی فردوس کاویانی
فردوس کاویانی متولد سال ۱۳۲۰ در کرمان است، فردوس کاویانی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ایرانی است. فردوس کاویانی زرتشتی است، لیسانس بازیگری و کارگردانی تئاتر را از دانشکده هنر های زیبای دانشگاه تهران در سال ۱۳۵۰ دریافت کرد. فردوس کاویانی همچنین در رشته شیمی در برلین تحصیل می کرد که آن را نیمه کاره رها کرد، بازی در تئاتر را از سال ۱۳۴۰ آغاز کرد و بازی در سینما را از سال ۱۳۵۱ با فیلم «تجاوز» به کارگردانی «حمید مصداقی» شروع کرد. فردوس کاویانی یک دوره یک ساله بازیگری را در کلاس های استاد سمندریان گذرانده است.

از فردوس کاویانی مدتی خبری نبود تا این که محمد هوشمند و مهناد کریمان، تهیه کننده و کارگردان برنامه «پشت فرات» بتازگی اعلام کرده اند که حال این بازیگر زیاد خوب نیست و بخشی از حافظه اش را از دست داده. آن ها گفته اند که برای پشت صحنه سریال «مرده متحرک»، تلاش کردند تا با او گفتگو کنند، اما این امکان برایشان فراهم نشده. به گفته آن ها کاویانی به علت کهولت سن دچار این وضعیت شده است.
 
بزرگداشت فردوس کاویانی؛ حضور پررنگ چهره ها و غیبت خود فردوس کاویانی!

در فضای مجازی خبر هایی مبنی بر اینکه فردوس کاویانی هنرمند پیشکسوت دچار بیماری آلزایمر شده، منعکس شد به همین خاطر پیگیری جویای حال وی شدیم، اما فردوس کاویانی به دلیل برخی بی‎ مهری ها با ما گفتگو نکرد، اما مهین کاویانی همسرش در خصوص آخرین وضعیت این هنرمند به ما گفت: فردوس کاویانی هیچ گونه بیماری ندارد و اینکه ایشان آلزایمر گرفته شایعه است.

از معروفترین فیلم های او می توان به شهر قصه، اجاره نشین ها، بانو، میکس، سگ کشی و سریال های همسران و آژانس دوستی اشاره کرد.

فیلم های سینمایی فردوس کاویانی:
۱۳۹۰ - نارنجی پوش
۱۳۸۷ - کلانتری غیرانتفاعی
۱۳۸۳ - جایی برای زندگی
۱۳۷۹ - سگ کشی
۱۳۷۸ - میکس
۱۳۷۷ - جنگجوی پیروز
۱۳۷۶ - اصحاب کهف
۱۳۷۴ - سفر پرماجرا
۱۳۷۳ - دل و دشنه
۱۳۷۲ - جادۀ عشق
۱۳۷۲ - همۀ دختران من
۱۳۷۱ - یک مرد یک خرس
۱۳۷۰ - بانو
۱۳۷۰ - سیرک بزرگ
۱۳۶۹ - سایۀ خیال
۱۳۶۸ - دخترک کنار مرداب
۱۳۶۸ - ساوالان
۱۳۶۸ - هامون
۱۳۶۷ - در مسیر تندباد
۱۳۶۶ - بهار در پاییز
۱۳۶۶ - یاد و دیدار
۱۳۶۵ - اجاره نشین ها
۱۳۶۳ - آن سفر کرده
۱۳۶۲ - پرونده
۱۳۵۹ - چوپانان کویر
۱۳۵۲ - شهر قصه
۱۳۴۹ - تجاوز

مجموعه های تلویزیونی فردوس کاویانی:
۱۳۹۱ هفت سین
۱۳۹۱ پشت کوه های بلند
۱۳۸۸ تله تئاتر «پرواز از فراز چراغ برق» اجاقی
۱۳۸۸ غذا حاضر است
۱۳۸۸ مدرسه ما
۱۳۸۴ مرده متحرک
۱۳۸۳ شبی از شب ها
۱۳۸۱ حامی
۱۳۸۱ باران عشق
۱۳۷۷-۱۳۸۱ تفنگ سر پر
۱۳۷۵-۱۳۷۸ آژانس دوستی
۱۳۷۶ یک مرد آبی
۱۳۷۵ طنز
۱۳۷۳ همسران
۱۳۷۲ تله تئاتر «فیزیکدانها»
۱۳۷۰ قصه های پدر و پسر
۱۳۷۰ مش خیرالله صندوقچه اسرار
۱۳۶۵ راویان اخبار
۱۳۶۴ آینه بازیگر
۱۳۶۴ طنزآوران جهان
۱۳۶۳ محله بهداشت
۱۳۶۱ محله برو بیا
۱۳۶۱ تله تئاتر «شیطان در تاریکی»
۱۳۶۱ همشهری

بزرگداشت فردوس کاویانی؛ حضور پررنگ چهره ها و غیبت خود فردوس کاویانی!
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها