بازدید: 9

مادورو تا پایان سال به مسکو سفر می‌کند

«جورج آریزا» اعلام کرد رئیس‌جمهور ونزوئلا تا پایان سال جاری میلادی به منظور نهایی کردن توافق‌های جدید به مسکو سفر می‌کند.

به گزارش بولتن نیوز،  «جورج آریزا» وزیر امور خارجه ونزوئلا، که برای شرکت در نشست شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل در نیویورک به سر می برد به خبرنگاران گفت نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا، برای نهایی کردن توافق های جدید تا پایان سال جاری میلادی به مسکو سفر خواهد کرد.

آریزا گفت: «روسیه برای ما بسیار مهم است و البته که نمایندگانی از روسیه به کشور ما آمده اند و نمایندگان ما به آنجا رفته اند. نیکلاس مادورو در سال جاری به مسکو خواهد رفت و توافق های جدیدی را با دولت روسیه و نهاد های آن به امضا خواهد رسانید».

او در ادامه اشاره کرد کاراکاس ارتباطش را با دولت روسیه در تمامی سطوح حفظ خواهد کرد و روابط دوجانبه را در زمینه های مختلف تقویت خواهد کرد. آریزا گفت: «همیشه موضوعات بسیاری برای گفتگو با مسکو وجود داشته است ... بنابراین باید همیشه با روسیه در ارتباط باشیم و ما در هر سطحی از دیپلماسی با روسیه در ارتباط هستیم».

مناقشات سیاسی اقتصادی در ونزوئلا پس از آن بالا گرفت که خوان گوایدو در ماه ژانویه سال جاری میلادی خود را «رئیس جمهور موقت» ونزوئلا خواند و بلافاصله آمریکا و گروهی از متحدان این کشور در اقدامی غیرقانونی گوایدو را به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور به رسمیت شناختند و از نیکلاس مادورو که تنها چند ماه پیش از آن با رأی بالای مردم برای دور دوم به ریاست جمهوری انتخاب شده بود خواستند کنار برود. واشنگتن تحریم هایی را علیه کاراکاس اعمال و میلیارد ها دلار از دارایی های این کشور را بلوکه کرد.

چندی پیش نیز کودتای نظامی که گوایدو برای برکناری دولت مادورو طراحی کرده بود با شکست مواجه شد و فرماندهان و نیرو های نظامی این کشور وفاداری خود را به دولت قانونی مادورو اعلام کردند.

روسیه از همان ابتدا از حامیان مادورو بود و اعلام کرد آمریکا با اعمال تحریم ها تلاش می کند ونزوئلا را به هرج و مرج بکشاند.


مادورو تا پایان سال به مسکو سفر می‌کند
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها