بازدید: 10

جنگ ۳۳ روزه نقطه عطفی در مسیر مبارزات حزب الله لبنان بود

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1918959
کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه جنگ ۳۳ روزه نقطه عطفی در مسیر مبارزات حزب الله لبنان بود، گفت: حزب الله توانسته به پیشرفت بسیار بالایی در سطح تجهیزات نظامی خود برسد.
نجارعماد نجار در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به سالگرد جنگ ۳۳ روزه حزب الله و رژیم صهیونیستی اظهار کرد: ۱۳ سال از جنگ ۳۳ روزه می گذرد و پس از این مدت موقعیت و توان نظامی حزب الله لبنان تغییرات بسیار زیادی داشته است.

وی با بیان اینکه جنگ ۳۳ روزه نقطه عطفی در مسیر مبارزات حزب الله لبنان با رژیم صهیونیستی بود، افزود: حزب الله طی این ۱۳ سال به موفقیت ها و جایگاه برتری از نظر نظامی و دفاعی دست یافته است.

کارشناس مسائل غرب آسیا عنوان کرد: «سید حسن نصرالله» در سخنرانی اخیر خود از افزایش توان نظامی حزب الله و اینکه یگان های رضوان و گردان های العباس چه توانایی هایی دارند، سخن گفته است. این خود هشداری جدی برای رژیم صهیونیستی تلقی می شود.
 
موشک های نقطه زن حزب الله از نظر دقت در هدف، توانایی بالایی دارند

نجار با بیان اینکه توان برتر نظامی حزب الله تاکنون توانسته شکست های سنگینی را به رژیم صهیونیستی تحمیل کند، افزود: از دیگر توانایی های نظامی حزب الله، موشک های نقطه زن است که از نظر دقت در هدف، توانایی بالایی دارند.

وی در عین حال تاکید کرد: موضوع بعدی اشراف اطلاعاتی کنونی حزب الله لبنان است. معمولا در دوره های قبل این اشراف توسط نیرو های زمینی بود اما در حال حاضر اطلاعات دریایی و هوایی حزب الله نیز پیشرفت بالایی داشته است؛ همه این پیشرفت های حزب الله باعث عدم وجود امنیت رژیم صهیونیستی می شود.

کارشناس مسائل غرب آسیا عنوان کرد: اخیرا «سید حسن نصرالله»  اعلام کرده نوار ساحلی اسرائیل تا عمق ۲۰ کیلومتری مورد هدف و تیررس شان قرار دارد؛ این محدوده عمق استراتژیک رژیم صهیونیستی است که مهمترین مراکز تسلیحاتی، صنعتی، پتروشیمی، بنادر و بزرگترین و مهمترین فرودگاه و اداره جات دولتی آنها در این قسمت هستند.  وی گفته است این منطقه، در تیررس ما قرار دارد.

وی افزود: همچنین «سید حسن نصرالله» گفته با کوچکترین اقدام نظامی اسرائیل، تصمیم به تصرف سرزمینی خصوصا در مناطقی از سرزمین های فلسطین از جمله الجمیل خواهند زد و یک هشدار نظامی دادند که ما موشک های ضد هواپیما را هم در خدمت داریم.
 
حزب الله توانسته به پیشرفت های بسیار بالایی در سطح تجهیزات نظامی خود برسد

نجار گفت: بعد از جنگ ۳۳ روزه، رژیم صهیونیستی سعی کرده از مرز های دریایی، هوایی و زمینی حزب الله را دچار یک بازی امنیتی و اطلاعاتی کند با این وجود؛ حزب الله توانسته به پیشرفت بسیار بالایی در سطح تجهیزات نظامی خود برسد؛ باید متوجه باشیم اعضای حلقه های مقاومت در یک انسجام واحد ناگسستنی توانستند حزب الله را به این موقعیت نظامی و دفاعی کنونی برسانند.

 کارشناس مسائل غرب آسیا تصریح کرد: البته صهیونیست ها هم تهدید هایی علیه ایران داشتند که ما با هواپیما های پیشرفته از جمله هواپیما های s۳۵ قادریم مناطق مهم نظامی و هسته ای ایران و سوریه را مورد هدف قرار دهیم. این یک تهدید فوق العاده غیر واقعی است زیر ایران در بیست سال اخیر نشان داده که رشد دفاعی و نظامی اش به مرحله ای رسیده که جهانیان را به حیرت درآورده است.

تهدیدات رژیم صهیونیستی اصلا امکان پذیر نیست

وی با بیان اینکه بخاطر وسعت خاکی، شرایط استراتژیک و موقعیت لجستیک سرزمینی ایران، تهدیدات رژیم صهیونیستی اصلا امکان پذیر نیست، تصریح کرد: توان نظامی مقاومت در منطقه این شرایط را برای رژیم صهیونیستی ناممکن کرده است. بر فرض محال که چنین اقدامی صورت بگیرد و هواپیمای رژیم صهیونیستی به قصد چنین منظوری از فرودگاه هایشان بلند شوند، باید از سد محکم مقاومت که شامل حزب الله لبنان و سوریه است، رد شوند تا به  ایران برسند.

انتهای پیام/

جنگ ۳۳ روزه نقطه عطفی در مسیر مبارزات حزب الله لبنان بود
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها