بازدید: 14

تداوم نقض حقوق اولیه شیعیان بحرین

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1918206

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه خبری منامه پست؛ شرکت کنندگان در کنفرانس ”بی عدالتی دینی در بحرین” تاکید کردند شیعیان در بحرین همچنان هدف ظلم و رفتارهای تبعیض آمیز در زمینه های مختلف هستند.
مرکز موسوم به ”گفتگو و تسامح“ در بحرین با همکاری مرکز حقوق بشر بحرین و سازمان عفو بین الملل دو روز پیش کنفرانس ”بی عدالتی دینی در بحرین“ را در بیروت برگزار کردند. شرکت کنندگان در این کنفرانس محدودیت های اعمال شده علیه آزادی بیان و عقیده را در زندان های بحرین بررسی کردند.
غنی فروخ نماینده مرکز حقوق بشر بحرین در سخنان خود در این کنفرانس به محدودیت های آزادی دینی در بحرین اشاره کرد و گفت درپی شرایط سیاسی و حقوقی در این کشور زندان های بحرین مملو از زندانی است و مقامات بحرین هم بدیهی ترین قوانین برای حمایت از حقوق بشر را رعایت نمی کنند.
عباس دبوق, وکیل مدافع بحرینی نیز تهیه سازوکار بین المللی موثر را بر اساس عالی ترین معیارها به منظور رویارویی با هر قدرتی در بحرین خواستار شد که براساس آن حقوق افراد در زمینه آزادی های اساسی نقض نشود.
دیفن کینی نماینده سازمان عفو بین الملل نیز با اشاره به سلب تابعیت شیخ حسین نجاتی در سال 2011 میلادی سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم در سال 2016 میلادی و خراب کردن اماکن عبادتی شیعیان گفت سیاست ها درباره شهروندان شیعه در بحرین تبعیض آمیز است.
سمیه الحاج حسن سخنگوی مرکز حقوق بشر بحرین نیز با اشاره به گزارش اخیر وزارت امور خارجه آمریکا درباره آزادی های دینی در بحرین گفت شیعیان در بحرین همچنان در زمینه شغل, آموزش و نهاد قضایی، هدف تبعیض هستند و شیعیان زندانی نیز هدف توهین، بی عدالتی و محرومیت از درمان قرار می گیرند.


تداوم نقض حقوق اولیه شیعیان بحرین
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها