بازدید: 8

سروری : به دنبال راه‌اندازی کسب و کار مناسب برای دانشجویان هستیم

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1917564
سرپرست مرکز رشد و نوآوری واحد علوم و تحقیقات گفت: علاوه بر کاربردی کردن علوم، به دنبال راه‌اندازی کسب و کار مناسب و بهینه برای دانشجویان هستیم.

به گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، مجید سروری سرپرست مرکز رشد و نوآوری واحد علوم و تحقیقات گفت: وظیفه اصلی این مرکز هدایت دانشجویان به سمت نوآوری، ایده پردازی و کارآفرینی است.

وی افزود: در مرکز رشد و نوآوری واحد علوم و تحقیقات به دنبال تحقق دانشگاه نسل سوم هستیم، دانشگاهی که در آن آموزش های تخصصی و فناوری های تولید شده به سوی کارآفرینی، خلق ارزش، ثروت آفرینی و اشتغال زائی گام بردارد. حاصل این امر علاوه بر کاربردی کردن علوم، ایجاد توانایی راه اندازی کسب و کار مناسب و بهینه برای دانشجو است.

 سروری ادامه داد: دانشجویان با حضور در مرکز رشد و نوآوری در مرحله نخست به عنوان هسته فناور در قالب تیم های دانشجویی فکر و ایده خامی را که دارند، پرورش می دهند، پس از آن که ایده های هسته های فناور به مرحله توجیه پذیری رسید و قابلیت تبدیل شدن به کسب و کار پایدار و ثبت شرکت را پیدا کرد، این هسته فناور به واحد فناور تبدیل خواهد شد، واحد های فناور می توانند ۳ تا ۵ سال در مرکز رشد و نوآوری واحد علوم و تحقیقات مستقر بوده و از امکانات و تجهیزات مرکز استفاده کنند.

وی اضافه کرد: در مرکز رشد و نوآوری واحد علوم و تحقیقات خدمات متنوع و گوناگونی نظیر حمایت های مالی، مشاوره های تخصصی، اختصاص فضای برگزاری کنفرانس و همایش، معرفی محصول، برگزاری رویداد ها و استارتاپ ها، امکان ارتباط گیری با صاحبان صنایع و ... ارائه می شود.

سرپرست مرکز رشد و نوآوری واحد علوم و تحقیقات با اشاره به ارائه مشاوره و آموزش های نرم در این مرکز، تصریح کرد: آموزش های نرم شامل آموزش های تخصصی در زمینه هایی نظیر چگونگی راه اندازی کسب و کار، نحوه ارتباط گیری، فعالیت تیمی، بازاریابی، تولید محصول متناسب با تقاضا، تبلیغات و ... است که به زودی در این مرکز به دانشجویان ارائه خواهد شد.

وی افزود: برگزاری رویداد ها و استارتاپ ها نظیر رویداد «دیدار ایده ها»، بازدید، همایش ها، حضور در نمایشگاه های داخلی و بین المللی برای ارتباط گیری دانشجویان با سایر دانشجویان و استادان جهت بهره مندی از سایر تخصص ها، ارائه محصولات تولید شده به صاحبان صنایع و بازاریابی از برنامه های در نظر گرفته شده در مرکز رشد و نوآوری واحد علوم و تحقیقات است.

 سروری ادامه داد: یکی دیگر از اهداف برگزاری همایش توسط این مرکز، معرفی مرکز رشد و نوآوری واحد علوم و تحقیقات به دانشجویان و یافتن ایده های آنان است. همایش ها در دانشکده های مختلف با حضور استادان، دانشجویان و صاحبان صنایع برگزار خواهد شد. در واقع به جای آنکه منتظر حضور دانشجویان در مرکز رشد باشیم با برگزاری همایش، آنان را به ایده پردازی و فعالیت در مرکز رشد و نوآوری تشویق خواهیم کرد.

 سروری گفت: جذب همکار و کارآموز از میان دانشجویان واحد علوم و تحقیقات، توسط شرکت های مستقر در مرکز رشد و نوآوری از دیگر برنامه های در درست اقدام این مرکز است.

انتهای پیام/

جذب همکار و کارآموز از میان دانشجویان واحد علوم و تحقیقات

 


سروری : به دنبال راه‌اندازی کسب و کار مناسب برای دانشجویان هستیم
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها