بازدید: 13

گرم‌ترین هفته تابستان در ایران

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1914503
گرمای هوا تا جمعه پایدار است و این روز‌ها گرم‌ترین هفته تابستان را پشت سر می‌گذاریم

مرتضی ضرابی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: تهران هم در روز های اخیر هوای گرم را پشت سر گذاشت و دمای هوا دیروز به ۴۱ درجه سانتیگراد رسید.
وی گفت: در میان مراکز استان ها، تهران دیشب گرم ترین هوا را با ۳۴ درجه تجربه کرد و پیش بینی می کنیم هوای گرم تهران تا پایان هفته ادامه داشته باشد.

کد ویدیو

سرکرده افزود: این هفته پدیده های دیگری همچون وزش باد در نوار شرقی کشور می تواند در نهبندان و سربیشه خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان به ویژه زابل با خیزش گرد و خاک همراه باشد.
سرکرده گفت: آب های دریای عمان به ویژه در بخش شرقی آن مواج و متلاطم خواهد بود و ارتفاع موج از یک و نیم تا دو و نیم متر نوسان خواهد داشت که توصیه می کنیم شناور های تفریحی و سبک به این موضوع توجه کنند.
وی افزود: رگبار های تابستانی عصر امروز و فردا در جنوب شرق کشور به ویژه جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوبی کرمان، شمال فارس و بخش های شمالی هرمزگان پیش بیش می شود و حتما هموطنان عزیز از رفتن به ارتفاعات خودداری کنند.
سرکرده گفت: همچنین سالمندان، بیماران قلبی و ریوی از ساعت ۱۰صبح تا ۵ بعد از ظهر از هرگونه تردد غیرضروری خودداری کنند تا گرمازده نشوند.
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: در ارتفاعات شمال غرب کشور و همین طور ارتفاعات استان های ساحلی خزر به ویژه غرب گیلان، غرب مازندران و ارتفاعات البرز مرکزی شرایط برای رگبار های پراکنده فراهم است و پیش بینی می کنیم برای ارتفاعات تهران به ویژه ارتفاعات شرقی بارش های خفیف و پراکنده ای را به شکل محلی داشته باشیم.
سرکرده پیش بینی کرد همین شرایط برای ارتفاعات مرکزی زاگرس، چهارمحال و بختیاری و بخشی از ارتفاعات جنوبی استان اصفهان هم فراهم شود و وزش باد می تواند سبب کاهش کیفیت هوا در بخش های جنوب غرب کشورمان و مناطقی از خوزستان و بوشهر به شکل محلی شود.


گرم‌ترین هفته تابستان در ایران
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها