بازدید: 7

لزوم حمایت از جشنواره فیلم شهر و فیلمسازان برای ترویج مبانی شهروندی

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1914492
پیروز حناچی شهردار تهران در پیامی به هفتمین دوره جشنواره فیلم شهر بر هنر سینما در نهادینه کردن آداب و اصول درست زندگی شهری تاکید کرد.

لزوم حمایت از جشنواره فیلم شهر و فیلمسازان برای ترویج مبانی شهروندیبه گزارش حوزه سینما  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، پیروز حناچی شهردار تهران در پیامی به هفتمین دوره جشنواره فیلم شهر بر هنر سینما در نهادینه کردن آداب و اصول درست زندگی شهری تاکید کرد.

متن پیام پیروز حناچی شهردار تهران به هفتمین دوره جشنواره فیلم شهر به شرح زیر است:

به نام خدایی که ترسیم گر زیبایی هاست، خدایی که پرتویی از آفرینندگی و خلاقیت را به رسم التفات به مخلوقاتش بخشید. خدایی که به بشر زندگی جمعی را آموخت و بستر های هم زیستی مسالمت آمیز میان آنان را مهیا کرد و بشر در پی آن با پیشرفت های روزانه به امکانات نوین دست یافت و با گذشت اعصار مختلف به اجتماعی به نام «شهر» رسید؛ شهری که جمعیت زیادی را در خود جای داد و مانند یک دستگاه سترک و عظیم با اجزایی پیچیده فعالیت کرد. دستگاهی که علی رغم ماهیت فیزیکی و ساختمان های سر به فلک کشیده و راه ها و جاده ها و زیرساخت های فنی و ... نیازمند روح به عنوان عنصر متعالی است که آن هم از طریق فرهنگ باید به آن تزرق شود.

فرهنگ همان عنصر مغفول در زندگی صنعتی امروزی است که بی توجهی به آن انسان را از انسانیت دور و توجه به آن اسباب رشد را مهیا می کند.

از جمله ابزار های مهم فرهنگ سازی، هنر - صنعت سینما است که می تواند دستاویزی برای ترویج مبانی مهم زندگی شهری باشد و حال که «جشنواره بین المللی فیلم شهر» با شعار «شهروند مسئول، شهر سالم» به ایستگاه هفتم رسیده، فرصت را مغتنم شمرده و به مولفان و مروجان این گونه سینما دستمریزاد گفته و اذعان داریم که بی شک اگر توجه فیلم سازان و هنرمندان به مقوله ترویج مبانی شهروندی گرایش پیدا کند و تولیدات ایشان به آن بپردازد در نهادینه کردن آداب و اصول درست زندگی شهری در بین مردم با سرعت چشم گیری حرکت خواهیم کرد و ما را به عنوان خادمین شهر در رسیدن به اهداف خود مدد خواهد کرد.

در پایان ضمن قدردانی از شورای محترم سیاستگذاری و اجرایی جشنواره، دبیر محترم، هیئت های محترم انتخاب و داوری، سینماگران، فیلمسازان و هنرمندانی که آثارشان را برای شرکت در این دوره از جشنواره ارسال کرده اند، توفیق روزافزون ایشان را از خداوند منان خواستاریم.

پیروز حناچی

شهردار تهران

انتهای پیام/


لزوم حمایت از جشنواره فیلم شهر و فیلمسازان برای ترویج مبانی شهروندی
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها