بازدید: 19

مطالبات پیمانکاران صنعت برق با نفت تهاتر می شود

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1914127
طرز طلب گفت: پیمانکارانی که پروژه‌های عمرانی برای دولت اجرا کردند می‌توانند، در برابر مطالبات خود، نفت خام دریافت کنند.

مطالبات پیمانکاران صنعت برق با نفت تهاتر می شودمحسن طرز طلب مدیر عامل شرکت برق حرارتی در گفت و گو با خبرنگار  اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: ساز و کار پرداخت مطالبات پیمانکاران پروژه های عمرانی صنعت برق با نفت در حال تدوین است.

وی با اشاره به اینکه ساز و کار پرداخت مطالبات پیمانکاران برق با نفت در قانون بودجه پیش بینی شده است، افزود: از این رو پیمانکارانی که پروژه های عمرانی برای دولت اجرا کردند می توانند، در برابر مطالبات خود تا پایان سال ۹۷، نفت خام دریافت کنند.

طرز طلب ادامه داد: با توجه به ساز و کار های تعریف شده، هر یک از پیمانکارانی که تمایل به دریافت نفت خام دربرابر طلب خود داشته باشند، می توانند درخواست خود را ارائه دهند تا بررسی های لازم درباره این موضوع انجام شود.

مدیر عامل شرکت برق حرارتی با بیان اینکه حدود یک میلیارد یورو مطالبات پیمانکاران مجموعه برق حرارتی قرار است در برابر نفت تهاتر شود، گفت: پیمانکارانی که  از حیث فروش برق به وزارت نیرو مطالباتی دارند، شامل تهاتر مطالبات خود دربرابر نفت خام نیستند.

طرز طلب با بیان اینکه در تبصره یک (ی) پیش بینی شده تا سقف  ۴۰ هزار میلیارد تومان از این محل تسویه و در اختیار پیمانکاران قرار گیرد، اظهار کرد: بنابراین  پیمانکارانی که طرح های تملک دارایی سرمایه را انجام می دهند، می توانند در قبال مطالبات خود تا پایان سال گذشته نفت خام دریافت کنند.

بیشتر بخوانید: سوءاستفاده سرمایه گذاران ارز دیجیتال از برق یارانه ای/ تولید بیت کوین در کشور تهدید است یا فرصت؟

وی درباره پرداخت مطالبات پیمانکاران در ارتباط با فروش برق به وزارت نیرو گفت: در تبصره ۵ از ظرفیت های دیگر قانون برای پرداخت مطالبات پیمانکاران مربوط به فروش برق به وزارت نیرو در نظر گرفته شده است.

این مقام مسئول در پایان با اشاره به اینکه پیمانکاران بزرگ برق موافق تسویه مطالبات خود در برابر نفت خام هستند، تصریح کرد: تدوین آئین نامه تهاتر نفت برای تسویه مطالبات پیمان کاران آغاز شده است.

انتهای پیام/

موافقت پیمانکاران با تسویه مطالبات خود در برابر نفت خام

مطالبات پیمانکاران صنعت برق با نفت تهاتر می شود
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها