بازدید: 44

کشف 56 دستگاه استخراج ارز دیجیتال در کاشان

منبع : عصر ایران کد خبر: 1913702

فرمانده انتظامی شهرستان کاشان از کشف 56 دستگاه استخراج ارز دیجیتال خارجی قاچاق به ارزش 10 میلیارد ریال در انبار یکی از شرکت های صنعتی و دستگیری یک نفر در عملیات مأموران این فرماندهی خبر داد.

به گزارش فارس، علی پورکاوه اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر نصب و استفاده از دستگاه های استخراج ارز دیجیتال خارجی قاچاق در انبار یکی از شرکت های صنعتی در شهر کاشان، بلافاصله موضوع در دستور کار مأموران پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی شهرستان کاشان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان کاشان خاطر نشان کرد: مأموران پس از انجام تحقیقات و کسب اطمینان از درستی موضوع طی هماهنگی با مقام قضائی از محل مورد نظر بازدید به عمل آوردند که در نتیجه این عملیات 56 دستگاه استخراج ارز دیجیتال که در 8 کانکس به صورت قفسه بندی با تجهیز کابل های شبکه برق، جاسازی شده بود کشف و توقیف شد.

وی ارزش این محموله قاچاق کشف شده را برابر اعلام نظر کارشناسان مربوطه 10 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در این رابطه یک فرد متخلف دستگیر و همراه پرونده تشکیل شده تحویل مرجع قضائی داده شد.

پورکاوه با اشاره به قاچاق و غیرقانونی بودن استفاده از دستگاه های مذکور، گفت: استفاده از دستگاه های استخراج ارز دیجیتال نیاز به مصرف برق زیادی دارد و استفاده از آن ها باعث اخلال در شبکه توزیع برق شهری شده که به همین دلیل متهم با استفاده از برق یارانه ای واحدهای صنعتی اقدام به فعالیت غیرقانونی کرده بود که با اشراف اطلاعاتی مأموران پلیس دستگیر و تحویل قانون شد.


کشف 56 دستگاه استخراج ارز دیجیتال در کاشان
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها