بازدید: 34

انشعابات خانگی و کشاورزی برای استخراج رمز ارز‌ها مجاز نیست/ بررسی استخراج بیت کوین و تعیین تعرفه برق مصرفی در دولت

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1913515
اردکانیان گفت: انشعابات خانگی، کشاورزی و نظایر آن برای استخراج رمز ارز‌ها مجاز نیست و طبق قانون با متخلفان برخورد می‌شود.

اردکانیان گفت: انشعابات خانگی، کشاورزی و نظایر آن برای استخراج رمز ارز ها مجاز نیست و طبق قانون با متخلفان برخورد می شود.

انشعابات خانگی و کشاورزی برای استخراج رمز ارز ها مجاز نیست/ بررسی استخراج بیت کوین و تعیین تعرفه برق مصرفی در دولتبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، رضا اردکانیان در برنامه فرمول یک شبکه یک سیما با بیان اینکه وزارت نیرو درباره مصرف انرژی استخراج رمز ارز ها فعال شده است، گفت: طبق تصمیم گرفته شده، انشعابات خانگی، کشاورزی و نظایر آن برای استخراج رمز ارز ها مجاز نیست و طبق قانون با متخلفان برخورد می شود.

وزیر نیرو افزود: در مورد استخراج رمز ارز ها زمان استفاده هم مهم است که باید در ساعاتی انجام شود که جوابگویی به سایر نیاز ها با اختلال مواجه نشود.

اردکانیان همچنین به موضوع تعرفه برق استخراج کنندگان بیت کوین اشاره کرد و گفـت: آنچه در حال حاضر مطرح است این است که تعرفه برق صادراتی را برای این موضوع لحاظ کنیم.

بیشتر بخوانید: کشف قابل توجهی از دستگاه های استخراج ارز مجازی در کشور /۱۳ میلیون دلار ارز قاچاق شد

وی افزود: برای هر بیت کوین گفته می شود ۷۲ هزار کیلووات ساعت برق مصرف می شود این در حالی است که الگوی مصرف یک خانواده در تهران ۳۰۰ کیلووات است یعنی برای استخراج یک بیت کوین برق معادل مصرف ۲۰ سال یک خانواده نیاز است.

وی گفت: به زودی در دولت پیرامون این موضوع تصمیم گیری نهایی خواهد شد.

انتهای پیام/


انشعابات خانگی و کشاورزی برای استخراج رمز ارز‌ها مجاز نیست/ بررسی استخراج بیت کوین و تعیین تعرفه برق مصرفی در دولت
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها