بازدید: 36

چرا نتیجه گزارش حادثه برخورد قطار‌های مسافربری در محور سمنان - دامغان اعلام نمی‌شد؟

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1912582
عضو هیئت رئیسه مجلس نامه ۱۶۱ نماینده برای تسریع در رسیدگی به حادثه برخورد قطار‌ مسافربری در محور سمنان- دامغان را قرائت کرد.

چرا نتیجه گزارش حادثه برخورد قطار های مسافربری در محور سمنان - دامغان اعلام نمی شد؟به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، احمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی نامه ۱۶۱ نماینده خطاب به روسای قوه مقننه و قضائیه را برای تسریع در رسیدگی به حادثه برخورد قطار های مسافربری در محور سمنان- دامغان را قرائت کرد.

متن این نامه به این شرح است:

«در حالی که دو سال نیم از حادثه غم انگیز برخورد قطار های مسافربری در محور سمنان – دامغان در حوالی ایستگاه هفت خوان می گذرد هنوز خبری از نتیجه بررسی ها جهت معرفی مقصران و مجازات عامل این حادثه تلخ در دست نیست، در این سانحه دلخراش ۴۷ تن از هموطنان جان باختند و ۱۰۳ نفر مجروح شدند. دادستان عمومی و انقلاب سمنان با بیان اینکه برخی افراد در این واقعه در مظان اتهام هستند، رسیدگی به اتهام مقامات مقصر در این حادثه را در صلاحیت دادسرای تهران دانسته است و دادسرای تهران در این فقره صالح به رسیدگی می باشد. به همین علت پرونده در اسفند ۱۳۹۵ به تهران ارجاع داده است.

با وجود آنکه در حادثه سقوط اتوبوس دانشجویان مرکز علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی که به نوبه خود در زمره آلام تسکین ناپذیر محسوب می شود و در ۵ دی ۱۳۹۷ حادث شد، در کمتر از شش ماه یعنی ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ گزارش حادثه توسط سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قرائت شد و دانشگاه آزاد مقصر قلمداد شد و اولین جلسه دادگاه رسیدگی کننده در خرداد سال جاری برگزار شد، اما امروز عدم معرفی و محاکمه عاملان و دست اندرکاران این جنایت که قطعا محدود به چهار سوزن بان نیست اسباب بی اعتمادی به عملکرد دستگاه های نظارتی و قضایی را به وجود آورده است بنابراین فوریت قرائت گزارش در مجلس و اعلام نتیجه رسیدگی قوه قضاییه را خواستاریم.»

انتهای پیام/


چرا نتیجه گزارش حادثه برخورد قطار‌های مسافربری در محور سمنان - دامغان اعلام نمی‌شد؟
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها