بازدید: 8

کم‌لطفی‌ به کولبران/ ورود مجلس به پرونده «مدارس تجملاتی»/ انگلیس درباره توقف نفتکش ایران باید شیرفهم شود/ تکالیفی که خاک می‌خورند /بی‌سامانی «ساماندهی مسکن» ۱۱ ساله شد

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1905652
حوزه مجلس در هفته‌ای که گذشت اخبار مختلفی داشت که جزئیات آن‌ها پیش‌تر منتشر شده است. مهم‌ترین اخبار این حوزه را مرور می‌کنیم.
کم لطفی  به کولبران/ ورود مجلس به پرونده «مدارس تجملاتی»/ انگلیس درباره توقف نفتکش ایران باید شیرفهم شود/ تکالیفی که خاک می خورند /بی سامانی «ساماندهی مسکن» ۱۱ ساله شدبه گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، حوزه مجلس در هفته ای که گذشت اخبار مختلفی داشت و جزئیات آن ها پیش تر منتشر شده است. مهمترین اخبار این حوزه را مرور می کنیم.
 
باید محکم در برابر تهدیدات و تحریم های دشمن بایستیم
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: شرایط فعلی، عرصه ای برای مماشات نیست و باید به صورت محکم در برابر تهدیدات و تحریم های دشمن بایستیم.
 
فعلا باید منتظر تصمیم رئیس جمهور درباره گزینه وزارت آموزش و پرورش باشیم
معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه فعلا باید منتظر تصمیم رئیس جمهور درباره گزینه وزارت آموزش و پرورش باشیم، گفت: رئیس جمهور در موعد قانونی گرینه وزرات آموزش و پروزش را به مجلس معرفی خواهد کرد.
 
عضو کمیسیون آموزش مجلس: موضوع «مدارس تجملاتی» را به طور ویژه بررسی می کنیم
عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: موضوع «مدارس تجملاتی» به طور ویژه در این مورد بررسی است و هر موردی که حس کنیم در آنجا مواردی از این دست وجود دارد مورد بازدید قرار خواهیم داد تا این مدارس به ریل اعتدال بازگردند.
 
ورود مجلس به توقیف نفتکش ایرانی در جبل الطارق/ انگلیسی ها سال هاست راهزنی می کنند
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: قطعاً مجلس هفته آینده به توقیف نفتکش ایرانی در جبل الطارق توسط انگلیسی ها ورود خواهد کرد و این مسئله را در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مورد ارزیابی قرار خواهد داد.
 
عضو هیئت رئیسه مجلس: انهدام MQ۴ به معنای ساقط کردن ۲۲ هواپیمای F۱۶ بود
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: هواپیمای MQ۴ بیش از ۲۲۰ میلیون دلار ارزش ریالی دارد. انهدام این هواپیما به معنای ساقط کردن ۲۲ هواپیما F۱۶ است.
 
توقیف نفتکش ایرانی نشان داد انگلیس همچنان به سیاست راهزنی خود ادامه می دهد
سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: توقیف نفتکش ایرانی، نشان از آن دارد که انگلستان همچنان به سیاست راهزنی ادامه داده و عملا پای بند به برجام هم نیست.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: برای منافع ملی مان در برجام هر کاری نیاز است انجام دهیم
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: باید در جهت منافع ملی مان و در چارچوب تعهداتی که در برجام داده ایم هر کاری که نیاز بود انجام دهیم.
 
رئیس کمیته هسته ای مجلس: دولت گام دوم را قوی تر از قبل بردارد و تزلزل نشان ندهد
رئیس کمیته هسته ای مجلس گفت: راهبرد جدید دولت و مسئولان نظام در راستای کاهش تعهدات ایران در برجام، پاسخ مناسبی به بدعهدی غربی هاست؛ لذا گام اول در این زمینه برداشته شد و از امروز هم گام دوم برداشته می شود و ان شاءالله گام های بعدی هم متناسب با اقدامات غربی ها برداشته خواهد شد.
 
شورای حکام باید برای نقض برجام از سوی ترامپ تشکیل جلسه دهد
سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورای حکام باید برای نقض برجام از سوی ترامپ تشکیل جلسه دهد، نه برای احقاق حق مسلم ایران.
 
انتقاد تلویحی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از کم لطفی ها به طرح «حمایت از کولبران»
عضو کمیسیون اجتماعی با اشاره به حمایت از مردم در شرایط اقتصادی نامناسب تصریح کرد: طرح حمایت از کولبران باید تاکنون مورد رسیدگی قرار می گرفت، اما با کم لطفی مواجه شد.
 
دستگاه دیپلماسی از طریق مراجع قضایی توقیف کشتی ایرانی توسط انگلیس را دنبال کند
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به توقیف کشتی ایرانی از سوی انگلیس، گفت: جا دارد که دستگاه دیپلماسی اقدامات قضایی لازم را انجام دهد و از طریق مراجع قضایی کار را دنبال کند.
 
عضو فراکسیون امید مجلس: انگلیس درباره توقف نفتکش ایران باید شیرفهم شود
عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به توقف کشتی ایران از سوی انگلیس گفت: کاملاً باید شیرفهم شوند که کارشان زشت و باطل بوده است که حتما باید جواب بگیرند.
 
رئیس کمیته هسته ای مجلس: از تمامی سایت های هسته ای کشور بازدید می کنیم
رئیس کمیته هسته ای مجلس با بیان اینکه برنامه ریزی ویژه ای برای بازدید از تمامی سایت های هسته ای کشور خواهیم داشت، گفت: این کمیته به صورت گام به گام و هم پای تدابیر دولت در زمینه کاهش تعهدات هسته ای، اقدامات خود را پیش خواهد بود تا اجرای دقیق از برنامه ها صورت پذیرد.
 
عضو کمیسیون کشاورزی: کشت گندم هزار و ۷۰۰ تومانی صرفه اقتصادی ندارد
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: با وجود هزینه های بالای تولید محصولات کشاورزی و کشت محصولی مانند گندم فروش آن به قیمت یک هزار و ۷۰۰ تومان اقتصادی نیست.
 
تکالیفی که خاک می خورند؛ از وام ودیعه مسکن به زوج ها تا کمک هزینه زندگی به صورت قرض الحسنه/ عضو کمیسیون فرهنگی مجلس پس از ۱۴ سال: به دولت تذکر محکم می دهیم!
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون «تسهیل ازدواج جوانان» روی زمین مانده است، تاکید کرد: درباره اجرایی نشدن این قانون، تذکری محکم به دولت خواهیم داد تا قانون را به طور یکجا اجرا و نه به طور بخشی پیگیری کند.
 
عضو هیئت رئیسه مجلس: طرح «شرکت های اجاره مسکن» تهیه و به دولت ارسال شد
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: با جمعی از کارشناسان طرحی را برای دولت تحت عنوان شرکت های اجاره مسکن آماده و ارسال کردیم.
 
بی سامانی «ساماندهی مسکن» ۱۱ ساله شد/ از تأمین مسکن برای فاقدین مسکن و کارکنان شاغل و بازنشسته فاقد مسکن تا طرح جامع توسعه/ کمیسیون عمران مجلس دنبال طرح جدید است!
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: این کمیسیون تلاش می کند در قالب طرحی از ظرفیت های بخش خصوصی در تولید مسکن استفاده شود. البته ما از ابتدا هم به دنبال این بودیم که دولت در این بخش تصدی گری نکند.
 
یک نماینده مجلس: باید به سرعت به شرایط پیش از برجام بازگردیم
عضو مجمع نمایندگان استان مرکزی گفت: اعتقاد داریم که باید به سرعت به شرایط پیش از برجام بازگردیم و به نوعی نیازهای کشور را در زمینه دارو و سایر موارد تأمین کنیم.
 
گپ و گفت با مسئول پرونده دفاع از بچه های ناجا در قضیه فتنه ۷۸
وقتی که بنده به این پرونده ها ورود کردم، دیدیم که حقیقتاً این گونه نیست که این افراد مقصر باشند. بالاخره فضا، فضای سنگینی بود و روزنامه ها هر روز درباره این موضوع مطلب می نوشتند و همین احمد باطبی که...
 
6 تکلیف برجامی دولت در یک قانون/ از توقف همکاری داوطلبانه و اقدامات متقابل تا تقویت توانمندی دفاعی و ساخت پیشران ها/ عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: فعالیت ها ادامه دارد
عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره روند اجرای قانون «اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام» گفت: در راستای برخی از بندهای این قانون اقدامات صورت گرفته است به عنوان مثال در زمینه پیشران ها دولت اقداماتی داشته و مسائلی را ابلاغ کرده است.
 
ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد: افزایش ۱۰ الی ۲۰ درصدی حقوق هم جوابگو نیست
عضو ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد گفت: این یک واقعیت است که وقتی ما یک تورم طاقت فرسایی را در اقتصاد کشور مشاهده می کنیم دیگر افزایش ۱۰ الی ۲۰ درصدی حقوق هم نمی تواند جوابگو و ترمیم کننده معیشت مردم باشد.
 
جلسه غیرعلنی مجلس درباره «اصلاح ساختار بودجه» یکشنبه هفته آینده برگزار می شود
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با اشاره به جلسه غیرعلنی مجلس درباره «اصلاح ساختار بودجه» کشور، گفت: در این جلسه نظرات دولت و مجلس درباره چگونگی ساختار اصلاح بودجه ارائه می شود.
 
روایت یک نماینده مجلس از «صفر شدن فروش نفت» در لایحه اصلاح ساختار بودجه
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه اصلاح ساختار بودجه در حال حاضر در دستور کار دولت قرار دارد و گفته می شود فروش نفت در این لایحه به عدد صفر خواهد رسید.
 
انتهای پیام/

کم‌لطفی‌ به کولبران/ ورود مجلس به پرونده «مدارس تجملاتی»/ انگلیس درباره توقف نفتکش ایران باید شیرفهم شود/ تکالیفی که خاک می‌خورند /بی‌سامانی «ساماندهی مسکن» ۱۱ ساله شد
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها

گزارش لحظه به لحظه از پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در تهران/ همرهان رفتند و من از کاروان جا مانده‌ام

گزارش لحظه به لحظه از پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در تهران/ همرهان رفتند و من از کاروان جا مانده‌ام

برگزاری راهپیمایی جاماندگان اربعین بدون هیچ گزارش امنیتی و انتظامی

برگزاری راهپیمایی جاماندگان اربعین بدون هیچ گزارش امنیتی و انتظامی

نتیجه ارسال گزارش‌های سازمان بازرسی کل کشور در مورد آلودگی هوا به سران سه قوه چه بود؟

نتیجه ارسال گزارش‌های سازمان بازرسی کل کشور در مورد آلودگی هوا به سران سه قوه چه بود؟

گزارش پلیس در مورد راهپیمایی صبح امروز تهران

گزارش پلیس در مورد راهپیمایی صبح امروز تهران

گزارش «تخلفات دستگاه‌ها در بروز سیل» نهایی شد/ خاطیان به دستگاه قضا معرفی می‌شوند

گزارش «تخلفات دستگاه‌ها در بروز سیل» نهایی شد/ خاطیان به دستگاه قضا معرفی می‌شوند

ورود نقدینگی یعنی شاخص ۳۷۰ هزار واحدی/ بهبود وضعیت تقاضا با انتشار گزارش‌های ۶ ماهه شرکت‌ها / زنگ کاهش ارزش معاملات خرد به صدا درآمد

ورود نقدینگی یعنی شاخص ۳۷۰ هزار واحدی/ بهبود وضعیت تقاضا با انتشار گزارش‌های ۶ ماهه شرکت‌ها / زنگ کاهش ارزش معاملات خرد به صدا درآمد