بازدید: 12

توضیح درباره توقف پروژه ضدایرانی دیس اینفو

وزارت خارجه آمریکا توضیحاتی را در خصوص توقف کمک مالی به پروژه «ایران دیس اینفو» که برای مقابله جمهوری اسلامی ایران ایجاد شده بود ارائه کرد

به گزارش بولتن نیوز، وزارت خارجه آمریکا رسماً تائید کرده است که به کمک مالی به پروژه «ایران دیس اینفو» پایان داده و یک مقام این وزارت خانه به کنگره ایالات متحده اعلام کرد: «توئیت های پروژه ایران دیس اینفو در زمینه های مورد نظر ما نبود».

لئا گابریل، رئیس اداره «مرکز مشارکت جهانی» آمریکا، روز ۱۹ تیر ماه در جریان نشستی در کنگره به پرسش ها در مورد پروژه «ایران دیس اینفو» پاسخ گفته است.

به گزارش اسوشیتدپرس گابریل به یک کمیته فرعی در مجلس نمایندگان گفته مرور پست های «ایران دیس اینفو» نشان داده که توئیت های این پروژه توافق های صورت گرفته بین پیمان کار و وزارت خارجه را نقض کرده است.

رئیس «مرکز مشارکت جهانی» گفته است: «هدف ما پرده برداشتن از گمراه سازی های ایران بود در حالی که توئیت ها «در زمینه های مورد نظر ما نبودند. آن ها خارج از محدوده موافقت شده بودند».

گابریل در نشست روز چهارشنبه به طور دقیق مشخص نکرده چه زمانی قرارداد با «ایران دیس اینفو» پایان یافته و یا این که هزینه پروژه چقدر بوده است.

گزارش های اولیه در مورد توقف کمک مالی به این پروژه در میانه خرداد ماه منتشر شده بودند.

در آن زمان شماری از رسانه ها، از جمله نشریه گاردین و وبسایت پولیتیکو، گزارش دادند که وزارت خارجه آمریکا در پاسخ هایی ایمیلی به آنها، این خبر را تایید کرده است.

این رسانه ها گفته بودند توئیت ها و فعالیت ها «ایران دیس اینفو» علیه شماری از روزنامه نگاران آمریکایی، فعالان حقوق بشر و چهره های دانشگاهی و متهم کردن آن ها به «ارتباط» یا «جانبداری» از جمهوری اسلامی، دلیل توقف حمایت از این پروژه بود.

لئا گابریل در نشست کمیته مجلس نمایندگان آمریکا تاکید کرده که این که کسی علیه شهروندان آمریکایی توئیت کند، هرگز هدف و نیت مرکز مشارکت جهانی نبوده است.

اداره «مرکز مشارکت جهانی» توسط کنگره ایالات متحده ایجاد شده و هدف از ایجاد آن نیز فعالیت «علیه پروپاگاندا و خبرهای گمراه کننده کشورهای خارجی»، «مقابله با افراط گرایی» در فضای مجازی و نظیر این ها است.


توضیح درباره توقف پروژه ضدایرانی دیس اینفو
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9
 • توضیح درباره توقف پروژه ضدایرانی دیس اینفو


  وزارت خارجه آمریکا توضیحاتی را در خصوص توقف کمک مالی به پروژه «ایران دیس اینفو» که برای مقابله جمهوری اسلامی ایران ایجاد شده بود ارائه کرد
 • توضیح آمریکا در باره توقف پروژه ضد ایرانی «دیس اینفو»


  وزارت خارجه آمریکا توضیحاتی را در خصوص توقف کمک مالی به پروژه «ایران دیس اینفو» که برای مقابله جمهوری اسلامی ایران ایجاد شده بود ارائه کرد.
 • چمران: شهردار در خصوص توقف پروژه‌ها توضیح دهد


  رئیس سابق شورای شهر تهران گفت: شاید زمانی که آقایان دست از تهمت وافترا بردارند ودست و دلشان را به کار بدهند آن زمان بتوان به ارائه خدماتی از شهرداری جدید تهران امیدوار شد، اما واقعا مشخص نیست نجفی به دنبال مبارزه با چه فسادی وکدام فساد است.
 • توضیح الیور استون درباره فیلم ضدایرانی اش


  الیور استون در جمع خبرنگاران داخلی و خارجی درباره موضوعاتی چون فیلمسازی در خاورمیانه، جنگ عراق علیه ایران، فیلم جنجالی «اسکندر»، محدودیت هایش در ساخت فیلم «دبلیو» و «اسنودن» و… صحبت کرد.
 • آمریکا کمک مالی به پروژه ایران دیس اینفو را قطع کرد


  گزارش‌های اولیه در مورد توقف کمک مالی به این پروژه، حدود یک ماه پیش منتشر شد، زمانی که فعالان این پروژه، شماری از روزنامه‌نگاران آمریکایی، فعالان حقوق بشر و چهره‌های دانشگاهی را به حمایت و جانبداری از جمهوری اسلامی متهم کردند
 • آمریکا بودجه پروژه «ایران دیس اینفو» را قطع کرد


  وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که به حمایت مالی از پروژه «ایران دیس اینفو» پایان داده است.این تصمیم پس از آن گرفته شد که افرادی که در این پروژه فعالیت می کردند، فعالان حقوق بشر، روزنامه نگاران و دانشگاهیانی که برخی از آنها شهروند آمریکا بو
 • نجفی مصداق‌های فساد را به قوه قضاییه بدهد/ مدیریت حرف هزینه ندارد/شهردار در خصوص توقف پروژه‌ها توضیح دهد


  رئیس سابق شورای شهر تهران گفت: شاید زمانی که آقایان دست از تهمت وافترا بردارند ودست و دلشان را به کار بدهند آن زمان بتوان به ارائه خدماتی از شهرداری جدید تهران امیدوار شد اما واقعا مشخص نیست نجفی به دنبال مبارزه با چه فسادی وکدام فساد است.
 • توضیح وزیر نیرو درباره پروژه‌های انتقال آب


  وزیر نیرو با اشاره به این‌که موضوع انتقال آب قابل بررسی است، گفت: طبیعتا با اولویت نیازهای استان خوزستان و نیازهای زیست محیطی که جزو برنامه‌ها و سیاست‌های دولت دوازدهم نیز است، مساله انتقال آب در شکل نیاز به آب شرب می‌تواند قابل طرح و بررسی باشد.
 • دولت درباره نحوه تخصیص قیر به پروژه‌های عمرانی توضیح دهد


  نماینده مردم صومعه سرا گفت: هیئت رئیسه باید درباره نحوه تخصیص قیر به پروژه‌های عمرانی از دولت توضیح بخواهد.
 • توضیح شهرداری درباره توقف ساختمان جدید پلاسکو


  عملیات احداث ساختمان جدید پلاسکو به دلیل نداشتن مجوزهای لازم و عدم پیگیری برای اخذ مجوزهای قانونی موردنیاز، متوقف شد.
 • توضیح کدخدایی درباره حکم توقف فعالیت عضو زرتشتی شورای شهر یزد


  سخنگوی شورای نگهبان گفت: فقهای شورای نگهبان معمولا درباره مواردی که خلاف شرع تشخیص دهند اعلام نظر می‌کنند.
 • توضیح پلیس درباره توقف شماره گذاری ۹ مدل خودرو


  جانشین پلیس راهور ناجا شرکت‌های خودروسازی مدیران خودرو، ایران خودرو، کرمان خودرو و کرمانیان را از جمله شرکت‌هایی خواند که شماره‌گذاری 9 مدل خودروی آنها به علت عدم اجرای قانون در اسقاط خودروی فرسوده متوقف شده است.
 • توضیح پلیس درباره توقف شماره گذاری 9 مدل خودرو


  مدیران خودرو، ایران خودرو، کرمان خودرو و کرمانیان چهار خودروسازی هستند که بیشتر این 9 مدل خودرو را تولید می‌کنند که اغلب هم خودروهای چینی هستند.
 • توضیح پلیس درباره توقف شماره گذاری ۹ مدل خودرو


  جانشین پلیس راهور ناجا شرکت‌های خودروسازی مدیران خودرو، ایران خودرو، کرمان خودرو و کرمانیان را از جمله شرکت‌هایی خواند که شماره‌گذاری 9 مدل خودروی آنها به علت عدم اجرای قانون در اسقاط خودروی فرسوده متوقف شده است.
 • توضیح کدخدایی درباره توقف فعالیت یک عضو زرتشتی شورای شهر


  سخنگوی شورای نگهبان در خصوص توقف فعالیت عضو زرتشتی شورای شهر یزد، گفت: اینکه دیوان عدالت اداری چه اقداماتی انجام می دهد باید گفت که باید در چارچوب قانون اعلام نظر کند، ولی شورای نگهبان بدون اظهارنظر درباره افراد درباره قانون و خلاف شرع بودن آن اعلام

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها